Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy történik a spontán és a...

Hogy történik a spontán és a császáros szülés egészpontosan?

Figyelt kérdés
nem csak a menetére vagyok kíváncsi, hanem arra is, hogy hol fáj, milyen érzés stb
2013. máj. 31. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Horror 44 ora vajudas fajt. Mindenhol. Mindig. 5-7 perceseknel jottem ra, hogy itt az ido olyan este 9-kor es aztan hajnali 2-3 korul 4-5 percesek voltak. Ra 12 orara 2 percesek es megint ra 12 orara mar nem volt szunet. Nem konyorultek rajtam a korhazban, holott lattak: sehova nem halad a dolog. Felrebeszeltem sokaig es aztan jott a megvalto: kikapcsolhatott az agyam mert egy jo darabig ugy a 38. ora korul mar nem ereztem semmit. Vegre megrepedt a burok es benntartottak a korhazban. Nem lattam hogy nez ki a magzatviz es nem is ereztem azt, hogy folyik. Idovel beontest kaptam ami rendesen jo volt! - pedig feltem tole nagyon! aztan felvaltva hideg es meleg csomagot a derekamra...aztan konyorogtem, hogy adjanak nekem epiduralt - azonban aznap mert ugye mikor maskor ha nem vasarnap(?!) jott ram a szulhetnek csak egy anesztes volt. Varnom kellett. Megjott es vele egyutt a megkonnyebbules! Kozben mar nyomtak az oxytocin-t de nem hasznalt. 44 ora alatt 4cm-re nyiltam csak. Ugyhogy csaszar lett a vege. Megvaltas volt! Pedig rettegtem a mutotol! Nem tudom mit csinaltak. Tele voltam diodakkal, karjaim kifektetve oldalra. Ereztem, hogy mozgatjak a testem de nem ereztem lenn semmit. S egyszercsak felsirt a kisfiam. Odahoztak akarok neki puszit adni? Semmit sem lattam belole csak 2 orrlyukat. Osszevarrtak belul es kapcsoztak kivul. Vastag ragasztoszalaggal osszeragasztottak amit ha jol emlekszem masnap leszedett az egyik doki. Hat, ha addig nem voltam lila veralafutasos akkor az lettem! FAJT! Mar a mutoben remegtem mint a nyarfalevel de tudni akartam, mi az ami tortenik - gondosan eltakarjak a veres reszet a dolognak. Anesztes tudositott: ha kitagultam volna sem tudtam volna megszulni mert a Baba nyaka korul tobbszorosen volt a koldokzsinor. Szerettem az anesztest!!!! Szoval kinna megfigyeloben elektromos legtakarot raktak ram. Faztam mint a kivert kutya es csak remegtem es remegtem. Terhessegem utolso heteiben enyhen szolva megdagadtam de igy a kepeket visszanezve meg a fejem is tele volt vizzel! Frizuram a 2 nappal elotti - ami aztan meg 3 napig ugyanugy volt.....!!!! Megfigyeltek es aztan attoltak a szobamba amit nekem szantak. Miutan mondtam szoptatni akarok, a Baba velunk volt. a ferjem is benn aludt. De jo is volt mert ejjel hoztak a Babat vagy akarmikor mar total elhagytam az idot. Nem tudtam nappalt es ejszakat...nem volt erom megfogni a Kisfiam. Nem aludtam ugy kb 58 oraja egy szemhunyasnyit sem! Konyorogtem adjanak a Babanak tapszert csak hagyjanak aludni! De nem hoztak es hoztak es hoztak a Kisfiamat - a nagyon megerto noverkek....merthogy azt mondtam szoptatni akarok. Hat persze! De akkor meg nem volt arrol szo, hogy pentek este rajovok: szulok es vasarnap keso du szuletik meg a Tronorokos! Masnap nagyon nehezen tudtam felkelni a wc-re. A kozponti tema a kaki! Ha nem indul be a belmukodes rendesen, akkor haza sem engednek. Kaptam tetanuszt TDAP-t azt hiszem es fajdalomcsillapitot. Gyorsan gyogyultam. Nagyon akartam! A tejem siman beindult. Kisfiam imadta a cicit.

A fajdalom az fajdalom. Nem tudom leirni milyen erzes. Igazabol ha mar itt van a Kisember aki honapokon keresztul kirugta a haz elejet mar csak o szamit. Nem szamit semmi mas. Nekem oriasi erot adott ez az egesz. Ugy ereztem, mindenre kepes vagyok!

2013. máj. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinél különböző. Nekem még a két normál szülésem sem volt egyforma- másként indultak a fájások, más volt a fájdalom. A császár pedig csak utána fájt, a gyógyulás nem volt egyszerű folyamat.

Itt hatvanpár oldalnyi szüléstörténetet tudsz elolvasni:

[link]

2013. máj. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak a császárról tudok mesélni Neked! Nekem kettő gyermekem van. Az elsőnél szülésindítás volt, oxitocinnal és magzatburok repesztéssel(ez kellemetlen, de túlélhető). Alig vajúdtam, nem fájt semmi, pedig állítólag a testem fájdalom görbéket mutatott (ne kérdezd, hogy hogy csináltam, de ültünk a férjemmel és nevettünk), aztán egyszer csak a babának nem volt szívhangja(na akkor már nem nevettünk) és percek alatt a műtőbe voltam és azonnal vágtak. A császár legrosszabb része az amikor először felkel kelni, úgy érzed szétszakadsz és olyan mintha 1000kés lenne a hasad aljába minden lépés egy szenvedés). Az első császárból gyorsan felépültem 2-3 nap után alig éreztem.

A második terhességnél is hagyományos szülést szerettünk volna, de mivel nem indult meg ezért ez is császár lett. Itt jobban izgultam, mert teljesen tudtam mi történik és mindent mondtak is. Ugyanott vágtak és ez sokkal jobban fájt és nehezen gyógyultam meg, 1 hét is eltelt mire úgy tudtam felkelni, hogy nem éreztem azt, hogy szétszakad a hasam. A lányom már 18hós, de még mindig bele-bele nyilall.

Szerintem ne akard tudni, hogy mi vár Rád. Mindenki leírja, hogy milyen szörnyű és mennyire fáj, közben pedig ott lesz a baba, akivel foglalkozni kell, és mivel röpdösni fogsz, hogy milyen gyönyörű el is felejted, hogy milyen fájdalmas volt:-)

2013. máj. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon hosszú vajúdásom volt, pontosan a derekamból indult a fájdalom, előre övszerűen az alhasamba jött, és a combomba sugárzott ki. A jellege menstruációs volt, csak annál sokszor erősebb, és ahogy sűrűsödtek a fájások, úgy erősödött. A tolófájások előtt más szinte nem volt szünet köztük. A tolófájásoknál azt éreztem, hogy nyomnom kell, mintha kakilni kéne. Mivel ennek ellenére sem tágultam, megcsászároztak. Utána a vágás helye nagyon fájt, a szoptatás alatti összehúzódásoknál főleg. Ez olyan pár hét alatt elmúlt. A másodiknál sokkal kevésbé fájt, nem tudom, miért.

Az első császárnál spinálisan érzéstelenítettek, a másodiknál sürgősségi volt, altattak.

2013. máj. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!