Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány órát vajúdik egy kismama...

Hány órát vajúdik egy kismama átlagban, illetve hány órát "hagyják" vajúdni? Milyen gyorsítót kaphat, amivel könnyebben tágul?

Figyelt kérdés
2008. jún. 19. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Az első gyereknél hosszabb a vajúdási idő. Átlag 18 óra. Infúzión keresztül adnak valamit (nem akarok hülyeséget írni), hogy erősödjenek a fájások. Sok sikert!
2008. jún. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Oxytocint adnak, de jo erzesu orvos kot be melle EDA-t is, mert az olyan durva fajasokat csinal, h csak na.
2008. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 12 órát vajúdtam, és mivel nem tágultam rendesen kaptam is oxytocint, ami kiderült, hogy nem fojt le mert megtört a cső. Na a lényeg az az, hogy semmiképpen nem kértem semmilyen fájdalomcsillapítót és főleg nem EDA-t, mert sokkal jobban féltettem a gerincemet mintsem hogy odaszúrjanak egy tűvel. (Igaz hogy gerincsérvem és porckorong sérvem van). Szóval baromira fáj de mindent megér! És ha jó az orvosod és a szülésznőd akkor ők segítenek neked tanácsokkal, megnyugtatnak és ez akkora erőt, ad, hogy amikor már úgy érzed föladod, akkor rájössz, hogy megbírod csinálni. Legalábbis én így voltam vele. És a férjem jelenléte is nagyon sokat számított. És nagyon büszke vagyok rá, hogy megszültem a lányomat, mert még az orvosom sem hitte el,hogy képes leszek rá. Ezért meg is akart császározni, de a lányom nem várta meg. Ő úgy dönött, hogy természetes úton jön a világra. Sikeres és gyors szülést kívánok: Tina
2008. jún. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 2,5 órát vajúdtam az első babámmal.
2008. jún. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem estefél 8 kor elfolyt a magzatvizem. Fél 11 ig sétálgattam a folyosón és 0 óra 5 perckor megszületett a fiam. 1 gyerek!Szerintem ez alkat kérdése, totál egyénfüggő vki 15 órát vajúdik. Én gerinces érzéstelenítőt kértem, de rossz helyre adta a doki, így gyakorlatilag meg sem kaptam, de utólagosan felesleges is volt, mert gyorsan történtek már utána a dolgok. Anélkül is ki lehet bírni, helyette gázt lélegeztem be, nekem nagyon sokat segített. Nem kell félni nem olyan borzalmas az egész!
2008. jún. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valóban alkat függő a dolog. Én is első babás vagyok és vajúdással, kitolással együtt 6 órát tartott. Ugyanakkor én kaptam EDA-t - van egy altatóorvos barátnőm én Őt kérdeztem ki, hogy merjem e - és nem bántam meg, teljesen elviselhetővé tette az egészet. Könnyű szülést!
2008. jún. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"1830. augusztus 18-án megszületett Ferenc Károly főherceg [link] és Zsófia főhercegnő [link] első gyermeke, aki a Ferenc József [link] nevet kapta a keresztségben. A Habsburgok és a Wittelsbachok egyaránt „szinte megmámorosodtak” az örömtől, főként mert a szülés negyvennégy órán át tartott, és emiatt sem az anyának, sem a fiúnak nem jósoltak sok jót."

Gabriele Praschl-Bichler: "Isten adjon tartós boldogságot" - Szerelmi történetek és házassági históriák a Habsburg-házból c. könyvből

2011. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!