Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan kell szűlés közben...

Hogyan kell szűlés közben levegőt venni?

Figyelt kérdés

Nem jártam szűlés felkészítő tanfolyamra, nem volt rá 15000Ftom, plusz a 15000es utiköltség... és ha le lehet ezt írni hogy számolni valahogy vagy fogalmam sincs, akkor megköszönném.

39 hetes 6 napos kismama


2008. jún. 17. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én sem jártam ilyenre, amikor megindult a szülés, egy éjszakás nővér adott tanácsot, és én úgy csináltam. Az volt a lényege, hogy fájás közben ne a fájdalomra figyeljek, hanem arra, hogy lehetőleg ne kapkodva vegyem a levegőt, orron mélyen be, szájon ki. Azt mondta, hogy csak a légvételre figyeljek, és a babára, ahogy egyre lejjebb halad a szülőcsatornában. Nagyon bevállt nekem :o), mindkettőt így szültem, az elsővel 2 órát, a másodikkal 1,5-et voltam szülőszobán. Kinyomásnál mélyen belélegzel, és nyomás közben a lábaidat térd alatt fogva húzod (amennyiben fekve szülsz), közben nyomsz, levegőt nem fújsz ki, szemed csukva, szád is. Úgy kell nyomni, mintha extra székrekedésed lenne. Nem arcba, csakis lefele. Vagyis az arcodat ne fújd föl.

Szép szülést! :o)

2008. jún. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én nemtudtam nem figyelni a fájásra.Én 15 órát vajúdtam.Nekem az mondta a szülésznő, hogy az orron vegyem a levegőt, és a számon fújjam ki mintha egy gyertyát akarnék elfújni.Nem mindig jött össze, de megpróbáltam.A barátnőm pedig azt tanácsolta,hogy dúdoljak zárt szájjal .Valamelyest jó volt.De hidd el nem oszt nem szoroz szerintem .
2008. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Egyetértek az 1.válaszolóval nekem van egy ilyen videokazattám ami alapján lehet gyakorolni,hogyn végy levegöt mikor nyomj stb.Ugyanaz amit az 1.válaszoló írt.

Nagyon jó és a válasz is hasznos.Szép és könnyü szülést!

2008. jún. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem jártam szülésfelkészítőre .Nekem autómatikussan az a légzés jött amit az első válaszoló írt.A szülésznő meg ugyis segít !Szép szülést neked!
2008. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én jártam tanfolyamra (nálunk ingyenes volt!!), és ott tanították azt, amit az első válaszoló írt. Mikor elkezdődtek a fájásaim, először nem csináltam, tisztára bepánikoltam, egyszerűen kifolyt a kezem közül az irányítás, borzasztó volt, aztán elkezdtem a lassú légzést, és akkor már sokkal-sokkal jobb volt. Nekünk úgy tanították, hogy orron be lassan a levegőt, közben számolsz, és a szájon ki még lassabban és egyel többet számolsz. (tehát ha 7-re szívod be, akkor 8-ra engedd ki). Nem tudom, mennyire voltam érthető :-) Két nyomás között pedig lehet lihegni, nyomás alatt benttartani.
2008. jún. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor jön a fájás az orrodon vedd a levegőt és a szádon fújd ki, szép lassan. Én a gyors levegővételektől teljesen elszédültem és elkezdett zsibbadni a karom. :)
2008. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én se jártam szülésfelkészítő tanfolyamra nekem a fogadott orvosom a szülés közben mutatta hogyan vegyem a levegőt nagyon sokat segített.
2008. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

orrodon belégzés, nyomás és nyomással egyidőben szájon át kifújás. Ha a nyomásnak vége, nagy levegőő, és kifúj, közben nyom pfuuuuuuuuuuuuuuuuu és jön a fejecskéje, kint van, majd még egy nagy levegő, nyomás, közben levegő ki és már repül is ki a kist teste is :) Nekem így volt. Én közben szorítottam a másik szülésznő kezét és kértem, h sgítsen. De hidd el, ezt érezni fogod, és akkor tudni fogod, h kell venni a levegőt. Na és segítenek is ott, mondják.

Nagyon sok boldogságot Neked azokra a percekre, na és persze az azutáni sok sok évre!!! :)

2008. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!