Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az az oxitocin? Mikor...

Mi az az oxitocin? Mikor szültem az elsőt, lehet kaptam, de nem tudok róla?

Figyelt kérdés
2009. okt. 1. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Oxitocint szülés előtt vagy megindításra használják vagy pedig fájáserősítésre, ha akkor kaptál volna arról tudnál. Ha más nem a zárójelentéseden rajta lenne. Szülés után pedig injekcióban adják, ezzel segítik a méh összehúzódását. Akkor biztos kaptál. A szervezet is termel oxytocint a szoptatás alatt, hogy a méhed húzódjon össze.
2009. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem indított szülésem volt és ezt kaptam hogy jöjjenek a fájások....

ez egy hormon, ami beindítja és felerősíti a fájásokat, hogy megszülessen a baby!!!

2009. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az oxitocin (INN: oxytocin) (görög eredetű szó, jelentése gyors szülés) az agyalapi mirigy hátulsó lebenyében tárolódó, a hipotalamuszból érkező hormon. Szabályozza a simaizmok működését, fontos szerepe van a szülés megindításában. Ha nem megfelelő mértékben termelődik - nem tágul eléggé a kismama, nem halad megfelelő tempóban a szülés, akkor szokták alkalmazni az orvosok infúzió formájában. Hatására felgyorsulhat a tágulás és erősödnek a fájások.
2009. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,7 éve szültem,nagyon gyorsan,valami rémlik,mikor a fiam kibujt,kaptam vmit injekcio formájában!Akkor ez volt az!Kb 4 hét mulva szülök,remélem ugyan ilyen gyorsan zajlik minden,hogy nem is kell tudnom,mi micsoda!Köszönöm a válaszokat!:)
2009. okt. 1. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Én kaptam.3 óra alatt megszültem a kislányom.

Végül örülök hogy kaptam.



6 hetes anyuka

2009. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Nekem indított szülésem volt. Mivel 2 zselé felhelyezése és 2 nap vajúdás után sem volt eredmény kaptam oxitocint is infúzióban, de nekem az sem használt így császár lett belőle. Én szülés után nem kaptam oxitocint a méh összehúzódás kifejtésére, de minden nap kaptam Fraxiparin (lehet nem jól írom) injekciót a császár miatt.

2009. okt. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fájáserössitö,és segiti a tágulást,én is kaptam.
2009. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!