Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire lehet adni a becsült...

Mennyire lehet adni a becsült súlyra az utolsó hétben?

Figyelt kérdés
Sima uh-val nézték és azt hittem nagyobb.Kb 3 kiló azt mondták.Voltak nagyobb eltérések az uh alapján számolt méret és a születési súly közt?Bár én is időben jöttem és 3.1 kg voltam,mégis most picinek tartom.
2008. jún. 16. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül adni arra amit ilyenkor becsülnek mert azt csak az uh számítja ki a lemért méretek alapján. Nekem végig azt mondták, hogy nagy babám lesz és végül teljesen normális súlyú lett. Persze más meg biztos az ellenkezőjére is tud példát említeni.
2008. jún. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
500 grammot tévedhet a gép minusz plusszban egyaránt, ezt mondta a dokim. Nekem a 36. héten 3,6ot mértek, de össze-vissza ájuldoznak, hogy jajj, nagy lesz. Más probléma miatt császároznak, így azt mondják mindegy mekkora, de nem értem miért fújják fel, hogy nagy, hisz egyrészt tévedhet a gép, másrészt meg nemcsak 2 kilós babák születnek!?
2008. jún. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek 4 kiló fölötti babát jósoltak, aztán született neki egy 2,9kg-os kisfia. Szerintem nem is érdemes figyelni ezekre a saccolt méretekre, nagyon gyakran tévednek.
2008. jún. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is azt mondták,végig,hogy 4 kg felett lesz a fiam. Végül a 38 hetes uh-on 3400gr-ot mondott a doki. 1 hét mulva megszületett ugyanezzel a súllyal.
2008. jún. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 3050gr-t mondtak az ultrahangon 2980-nal született.
2008. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
igaz én nem 40. hétre szülltem , hanem csak 38, de aznap nézték UH-val és 3500 grammot mondott a dokim és és annyi is lett. :)
2008. jún. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Aki a Kialföldön lakik bizonyára hallot a soproni kislányról, aki 6 kiló 23 dekával született (nem vicc) és az édesanyjának 4 kiló 20 dekát saccoltak az utolsó héten. Ezek után nem hiszem, hogy bármi valóságtartalma van a mérésnek.
2008. jún. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van, akinek bejön, van, akinek nem.... Nekem 36. héten 2500-2800 gramm közöttinek mondták a kislányom, egy hétre rá 37. héten született meg 2830 grammal. Tehát nekem kb. benne volt a saccolt értékben. Üdv. egy 4 hetes kislány anyukája.
2008. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elmondom az én történetem, igazán nem tudom, hogy a doki tévedett vagy kegyes hazugság volt, utólag nevetek az egészen:)

Én nagyon féltem a szüléstől, mert mindkét nővéremet császározni kellett térösszeférhetetlenség miatt. Az egyiknek 4150 grammal, a másiknak 4080-nal született a babája. A szülés napján délután voltam UH-n, és kérdeztem a dokit, hogy mekkora a baba? Ő erre visszakérdezett, hogy mekorát szeretnék?. Azt válaszoltam, hogy egy 3,5 kilóssal kiegyeznék :). Azt mondta, hogy ezzel ki fogok egyezni. Erre én meg is nyugodtam, és este mikor spontán beindult a szülés, nyugodtan mentem a szülőszobára, hisz az én lányom csak 3,5 kilós, simán megszülöm :). A szüléssel nem volt semmi gond, és az én pici lányom megszületett 4350 grammal és 53 centivel. Nem hittem a fülemnek.

Utána azt mondta a doki, ha egy anyuka pánikol, hogy nem fog kiférni, akkor nem is fog. Szerintem, ha tudtam volna hogy ekora, akkor egyenest a műtőasztalra feküdtem volna fel :).

2008. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az utolsóhozzászóló írta a legokosabbat.

A szülést nagyon lehet befolyásolni pscihésen.

Arra koncentrálj,hogy egészségesek legyetek mindketten,és ha lehet természetesen szülessen meg a kicsi.Ez a legfontosabb,nem a súlya.Ráér megnőni kint is.Egyébként privát véleményem,hogy a kicsike újszülöttek a legédesebbek.


Jó egészséget nektek.

2008. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!