Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik fájdalmasabb a szülés...

Melyik fájdalmasabb a szülés vagy a császár?

Figyelt kérdés
arra lennék kiváncsi hogy az ember melyikell szenved sokat? tudom hogy aszülést nem lehet a császárhoz hasonlitani
2008. jún. 16. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
a szülés aktívabb fájdalom, de ki mire is érzékeny..attól függ mi fáj jobban. Nyilván fájhat spontán szülni is, de valakinek az sem fáj annyira.
2008. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A császár sztem rosszabb lehet. Nekem volt hasi mütétem (vakbél) és hetekig szenvedtem vele, nem tudtam ülni feküdni stb. Viszont rendesen szültem egy babát. ÉS 3napig fájt a gát. De nem volt horror, a szülés maga pedig nem fáj 10 óránál hosszabb ideig, ma már nem hagyják vajudni a kismamákat olyan sokáig. Ha más nincs van epidurál, aki nem birja a fájdalmat.
2008. jún. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem császároztak és meg kell hogy mondjam a műtét utáni 2-3 nap nagyon nehéz volt. A seb miatt nehéz kikelni az ágyból, pedig az ember nagyon szeretne a babája miatt. Jobban örültem volna a rendes szülésnek, de sajnos nem volt választásom.
2008. jún. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt megtapasztaltam. A császár nem csak azért volt roszabb, mert napokig nagyon fáj a vágás, és utána hetekig gyógyul, hanem lelkileg is nagyon megviselt. A normál szülésemnél mikor kibújt el is felejtettem mindent, másnap már ülve szoptattam a fiamat. Ha lehet választani, soha nem választanám a császárt, és a többiek, akikkel együtt feküdtem is ezt mondták.
2008. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! 8 hete szültem császárral. Az első 2 nap elég borzasztó (még a bugyimat is alig tudtam átvenni), aztán még kb. 2-3 hét amíg rendbe jöttel, és azt tudtam mondani, hogy jól érzem magam, de inkább 3 hetet mondok. A hasam még midig érzéketlen egy picit, de már múlóban van. Valószínű igaz, hogy a császár utána nehéz, a sima meg közben, bár én nem programozottan szültem, így csak a vége nem volt meg ( a kitolási szakasz ). Mikor lekerültünk a császáros megőrzőből a gyermekágyas részlegre azt láttam, hogy a simán szült anyukák nagyon jól néztek ki, picit fájt a gátmetszésük helye, de ennyi slussz-passz, mi meg császárosok alig tudtunk mozogni, de komolyan.
2008. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Néhány hete szültem, nem császármetszéssel. De az biztos,hogy aki úgy szült, az tovább lábadozott, és eléggé fájt a sebük, nem is tudtak felkelni legalább egy napig. Én sem választanám a császármetszést,ha nem muszáj. Nekem sajnos be kellett indítani a szülést és kaptam EDA-t, fájdalomcsillapítót, de így is éreztem fájdalmat,ha nem is akkorát,mint mások. Maga a szülés viszont csodálatos élmény, bár fáj is, de az nem fog akkor érdekelni, csak az, hogy láthasd a kisbabádat. :-)
2008. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az elsőt császárral szültem, a másodikat spontán. Nekem a császár a lelki tényezőket leszámítva sokkal könnyebb volt. Du. 1/2 4-kor született meg a kisfiam, másnap délelőtt már a folyosón mászkáltam. Mire 5 nap után hazamentem, a gyengeségen kívül annyi volt, hogy érzékenynek éreztem a vágást és környékét, meg fájt kicsit a hátam - nagyon gyorsan regenerálódtam. A második gyereknél hamar megszültem, de sokat varrtak és nagyon fájdalmas volt a gátam még hetekig. Rettenetesen kijött az aranyerem, 2 hétig feküdtem itthon. Szóval nem is konkrétan a szülés, hanem az "utórengései" viseltek meg.
2008. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az első babámat császárral szültem, a másodikat normál úton. Mind a kettőnél ugyanúgy végigmegy rajtad a fájdalom. A császárral akkor a szülésnél könnyebb, de utána a felépülés sokáig tart. A sima szülésnél maga a szülés fájdalmas, de utána sokkal könnyebben megy minden.

Most a harmadik babánkat várjuk, vajon császár lesz-e vagy sima? Csak akkor derül majd ki, de ha én válaszhatnék, akkor inkább a terméyszetes úton történő szülést választanám... Majd meglátjuk, ha eljön az ideje.

A legjobbakat!

2008. jún. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem a kisfiamat este 20.49-kor. Másnap 10.37-kor már én mentem érte. Reggel 8-kor zuhanyoztam. nekem semmit nem jelentett fizikálisan a műtét, 1hét múlva már csak a vágás volt. A szülést még nme próbáltam, remélem most az következik majd. De azt is remélem ilyen sima lesz mint a császár volt!
2008. jún. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!