Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, akik nemrég szültete...

Kismamák, akik nemrég szültetek, milyen a babával?

Figyelt kérdés

Én lassan négy hete szültem, és néha bizony nehéz a fiacskámmal.Csak érdeklődöm hogy ki hogy éli meg az anyaságot?Kinek milyen a babája?Mennyit alszik, hol alszik, hogy eszik, mennyiket, hogy fejlődik?

Nekünk az alvással vannak néha bajok, van hogy egész délután fent van, nem tud aludni, csak karban, de ha letesszük akkor felkel.Enni eszik, szépen gyarapszik, csak nyűgös, biztos a pocakja is bántja.

Írjatok legyetek szívesek tapasztalatokat, hátha okosabb leszek......

És az egészségetek hogy szolgál?Rendben vagytok már?Én simán szültem, még most rázódok alulnézetbe rendbe.

3 és fél hetes kislegény anyukája.


2009. szept. 25. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

1-én született a kislányunk, 4-én jöttünk haza, az éjszakák elég jól tellenek, enni kelünk 3-4 ránként de nem sírosan csak nyüszög hogy éhes, délelőtt általában jól alszik, délután már kicsit nézelődik a játszószőnyegen, szereti ha tornáztatjuk a lábát a pocakjához.

A kakilás néha nehezebben megy volt hogy 2 napig semmi, utána meg a háta közepe is olyan lett:)

Egy -egy órácskát sétálunk délután akkor is bealszik...

60-90 g okat eszik egyre gyorsabban. eleinte 3/4 órát is nyammogott már negyed óra alatt bekapja.

Természetesen szültem picike vágásom van de szépen gyógyul nekem már egy hét után sem volt érzékeny, most már nem is érzem, és már alig látszik.

Néha délután a hasamon alszik akkor én is szundizok egyet vele.

de nehezebb helyzet mint gondoltam. sokat segít apa de akkor is, mindent kapkodva csinálok amig alszik, boltba eljutottam már kb 3x de azt is végégkapkodtam:)

nagyon sajnálom amikor sírdogál és nem tudom mi baja, mindig kézben lenne, nekem meg már leszakad a hátam, de imádom, egyre nyitottabb a világ felé és kezd megismerni azt hiszem, apáját is imádja, a hangjától rögtön elhallgat.

most ennyi jut eszembe kapkova mert éppen alszik :)

Nekem is volt hogy 1-5 ig ébren volt bármit csináltunk,

máskor meg végigalussza a délutánt is, még nincs meg a ritmus, de fürdeni imád...

2009. szept. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, akár én írtam volna, én is 1-én szültem és 4-én jöttünk haza.És a babám is kb. így viselkedik mint a tiéd.Meglátszik hogy egy napon születtek.Nekem is délelőtt alszik jobban, délután már csak ritkán.Na de megyek mert most ébredt a délelőtti alvásból és nyögdécsel ő is, nem sír hogy éhes, csak magában elvan.

Minden jót nektek!!!

2009. szept. 25. 13:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szept. 18-án született a kislányom és 21-én jöttünk haza. Elég frissek vagyunk, de panaszra még semmi okom. 4-5 órát van fenn egy nam, alig sír, csak ha éhes. Viszont rengeteget eszik, éjszaka 3x kelünk fel hamizni. Szoptatás után rögtön elalszik. Csak akkor sír, ha éhes vagy tele a pelusa. Úgy halottam a kisfiúkkal nehezebb, mert fáj a pocijuk... Majd lesz jobb is, össze kell szokni.


Jó babázást!

2009. szept. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

SZiasztok!


Én szeptember 5-én szültem kisfiamat. A szülés maga nem volt annyira gáz, mint amennyire bereklámozzák sokan előre :). Természetes úton szültem és volt gátmetszésem. A seb nagyon szépen gyógyult. Gyakorlatilag varratszedés után már alig látszott. Mire a kórházból hazajöttünk, fizikailag teljesen rendbejöttem.


Lelkileg itthon kezdődtek a "gondok". Nagyon sokat sírt első nap és egész éjszaka. Nem tudtuk mit csináljunk vele, sehogy sem volt jó... Engem ez nagyon megviselt. Azóta azonban szokom a gondolatot, hogy ha sír, nincs világ vége :). A gyermekorvos tanácsára elkezdtünk cumit használni. Úgyhogy mostmár jóval nyugodtabb baba. A frontok nagyon megviselik: olyankor egész nap nem alszik.


Mi 5-6szor szopizunk naponta, mert végigalusszuk egyelőre az éjszakákat. A szopizások változó hosszúságúak, akár egy óra, másfél is, mert közben állandóan elalszik ...

40-140 között eszik egy-egy szopás alkalmával és napi átlag 20 grammot hízik.


Kisfiam a kiságyában alszik, külön szobában. Vagy a nappaliban mellettem, ha nyűgös és hanyattfekve leteszem cumival és elalszik. Egyébként csak hason alszik!


Szóval a nappali alvásokkal nekünk is vannak gondjaink, de hála égnek -eddig legalábbis- az estiek mentek. Most pl. a rendszeres 6kor eszünk és fürdésig nyűglődünk átalakult: elaludt épp fürdés előtt és még most is alszik. Nagyon várom már, hogy felkeljen és fürdés-alvás :).


Kitartás mindenkinek!

2009. szept. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Mindenkinek jó babázást!
2009. szept. 30. 09:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!