Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Minden esetben jó, ha bentvan...

Minden esetben jó, ha bentvan az ember párja a szülésnél?

Figyelt kérdés
2008. jún. 12. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Meg kell beszélni és nem kell erőltetni, ha nem szeretné. Nálunk úgy néz ki, nem apás szülés lesz. A párom bizonytalan, bevallom én is. Lehet, hogy idővel változni fog.
2008. jún. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nem mindig jó. Lehetnek olyan eseménaek, amit a férfiak nem jol tolerálnak. Nagyon ritka esetben megundorodhatnak, előfordul, hogy elájulnak-na arra végképp semmi szükség, mert olyan valaki kell melléd aki támogatni tud és segíteni. Esetleg ha komplikáció történik túlreagálhatják és gátolják az orvost a munkában. Ezek lehetnek a kizáró okok, de ha bemenne és jól fel van készítve ilyen akkor nem fordul elő.

El kell mondani, hogy lehet baj is, lehet sok vér is, és lehet hogy elküldöd a francba és olyanokat mondasz amit nem kéne, de lehet hogy vele fogsz üvölteni, de lehet, hogy ez nem történik meg, de akiben kétség van, annak mindig a szélsőségeket kell tálalni, hogy felkészülhessen és dönthessen.

2008. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Az én férjem se abba a típusba tartozik aki bejönne a szülésre. Én nem is erőltettem a dolgot. Velem anyukán lesz benn. Ha úgy látod, hogy vonakodik a dologtól akkor inkább ne erőltesd. Kérd meg az anyukádat, a legjobb barátnődet, esetleg ha van olyan lánytestvéred, inkább közülük valakit. Mert az jó ha van melletted segítség.

Üdv, 36 hetes kismama

2008. jún. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekünk Ő lesz az első babánk, a párom bent lesz velem.

Nekem nagyon fontos,hogy a Kedvesem legyen mellettem,és szerencsére Ő is így gondolja.

Életünk egyik,ha nem a legszebb élménye lesz a gyermekünk születése.

38 hetes kismami

2008. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom mindenképpen bent akar lenni, de én nem szeretném, mert mint az egyik válaszoló leírta, a fene tudja, hogyan reagál a dolgokra, és hogy én hogyan reagálok. Lehet, hogy ő lenne a legnagyobb segítség, de lehet, hogy elküldöm a francba, és megsértődik. Én a fájdalomtól, meg mástól is két perc múlva nem emlékszem erre, ő meg talán sokáig emlegeti a dolgot...

Nem tudom, hogy mi a jobb, ez nagyon változó, helyenként és egyénenként is. Lehet, hogy be sem engedik, és egyedül vagy hirtelen, amikor szükség lenne rá.

2008. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem bent volt végig, de úgy beszéltük meg, hogy lehet, hogy a vajúdásra marad csak bent és a kitolásnál megkérem, hogy menjen ki. Aztán maradt és nem bántuk meg. Ő sem és én sem. Életünk legszebb élménye maradt, és most a másodiknál is ott lesz.

Erre is van lehetőség, hogy a "vérmentes" (persze ez sem teljesen az) szakaszban bent van, és a kitolásnál kimegy.

De egyébként ebből semmit nem lát, mert a fejednél áll. Legalábbis én ezt kértem tőle.

És persze az is benne volt a pakliban, hogy nem én kérem, hogy menjen ki, hanem ő megy ki magától ha nem bírja.


Olyan döntést hozzatok, ami mindkettőtöknek jó!


36 hetes kismama

2008. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jólesne, ha majd bent lenne velem és támogatna. Állítólag azok az apák akik bentvannak és megtapasztalják, hogy milyen is egy szülés sokkal jobban fogják tisztelni a feleségüket, hogy miket állnak ki, és a baba is jóval inkább lesz a szeme fénye. De nemtudom :) Gondolom mindenki más. De nem szabad eröltetni, ha muszájból van bent, akkor mi értelme?
2008. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!Az én párom bent volt mind a két szülésnél és azóta még jobban fől néz rám,bűszke rám.Tudjátok mit mondott?:egy férfi sem birná ki ezeket a fájásokat és azaz érzés amikor megszületik a baba az egy csodálatos dolog.Sokat segített a vajúdás allatt ha kellett maszirozta a derekamat tudta,hogy mikor ne szóljon hozzám.Viszont nektek kell megbeszélni,hogy bent legyen-e vagy nem.
2008. jún. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már nincs sok időm, eröltetni nem akarom, talán a nővérem több segítséget tud ott nyújtani. Kicsit félek, hisz még nem szültem. Ezt nekünk kell megbeszélni. Aranyosak vagytok.
2008. jún. 13. 12:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia.Elvileg nekem is ott lesz a Férjem.Szerintem egyénfüggő,van aki igényli,van aki nem,hogy mellette legyen a párja.Nekem minden szempontból támaszt fog nyújtani a Kedvesem,én örülök,hogy ott lesz.
2008. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!