Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Inzulinos kismamáktól kérdezné...

Inzulinos kismamáktól kérdeznék. Nektek be kellett feküdni szülés előtt a kórházba? Az orvosom szerint sokkal előbb (32. hét körül) már kórházba kell menni.

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért, ha jók lesznek az értékeim. Nálatok hogy volt? Igaz még csak 21 hetes vagyok, de már előre félek ettől. Sajnos a terhesség előtt is cukorbeteg voltam, gyógyszeres kezelés elég volt.
2013. márc. 8. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is cukorbeteg vagyok, de én már a terhesség előtt is inzulinos voltam. Nálunk a 35. hét környékén fektetik be a cukros kismamákat. Én végül kihúztam, hogy csak a 37. héten feküdtem be. Nekem sem volt hozzá kedvem, de akkor már annyi vizsgálat volt, hogy naponta járhattam volna a kórházba.
2013. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál. Végül mikor született a babád? Normál vagy császár lett? Ugye minden rendben a babóval?
2013. márc. 8. 11:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

36. héten feküdtem be a cukorbetegség miatt, de más miatt 36+2-n császárral született a fiam. 2760 g-mal és 48 cm-rel, egészségesen. Az ő cukra is rendben volt, már az első perctől kezdve. A szüléstől nekem sem kellett inzulin. :-)

A babát 6 hetesen el kellett vinni szív uh-ra, az én cukorbetegségem miatt, hogy okozott-e valami problémát az inuulin. Itt is rendben volt minden! :-)


Azóta már megnőtt, szép, okos nagyfiú. :-)

2013. márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

39+0-ra született a kislányom programozott császármetszéssel 3100 gr-al és 50 cm-el. Teljesen egészséges. Azóta sem volt beteg (már 7 hónapos).

Az egész terhesség alatt nagyon keményen tartottam a diétát, soha életemben nem voltak ilyen jó értékeim, gyakorlatilag mindig jó volt a cukrom.

A 39. héten már nagyon sokat hipóztam, viszont a baba nagyon nem akart még kibújni. Teljesen zárt voltam, nem volt még jóslóm se, de még keményedésem sem. Az orvosom az állapotomat és egyéb dolgokat felmérve úgy döntött, hogy ne menjünk bele egy ki tudja meddig tartó vajúdásba. Nekem volt más is, ami indokolta, hogy szétnézzenek bennt, maga a cukorbetegség önmagában nem feltétlenül indok a császárra.

A babánál a magas vércukor okozhat problémát, de az inzulin nem, mert az nem megy át a méhlepényen.

Egyébként utólag azt mondom, hogy nagyobb biztonságban éreztem magam így, hogy a kórházban voltam az utolsó napokban.

2013. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nekem nem kellett befeküdnöm, jók voltak az értékeim, annyit mondott a dokim hogy túlhordani nem hagyja. De hamarabb is indult meg magától is a szülés, szóval nem kellett indítani a 40. héten.
2013. márc. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Esetleg nem terhességi cukros voltál? Az nagyon nem mindegy. A terhességi cukrosokat nálunk sem fektetik be és szülhetnek a városi kórházban is. Az "igazi" cukorbetegeknek minimum megyei szintű kórházban kell szülni és be szokták őket hamarabb fektetni akkor is, ha minden értékük jó.

2013. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
igazad van, tényleg csak terhességi cukros voltam.
2013. márc. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!