Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, ki milyen érzéssel...

Anyukák, ki milyen érzéssel tért haza második babával?

Figyelt kérdés

Mi,ma jöttünk haza,és folyton csak sírok,nagyobbik lányom már 3,5 éves a pici 4 napos:)

Normális ez a sírógörcs,aggódom a nagylányom miatt,de a picit sem szeretném hanyagolni,hiszen mindkettőt szeretem!

Ugye el fog múlni,de mikor?


2013. márc. 2. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

az én kislányom 2,5 éves volt novemberben és ekkor is született a kistesó,aki most 3,5 hónapos.

nagyon nagyon fura volt,én is sokat sírtam ,de azért is mert szülés előtt egy hónappal be kellett feküdnöm mert beindult a szülés 37 hetesen ami abbamaradt ezért megfigyeltek.,majdnem 3,5 hetet voltam bent alig láttam a kislányomat sűrűn hozták de azért mégse volt velem.

amikor meg hazaértünk nagyon rossz volt,furcsa szokatlan,napokig idegbeteg voltam,aztán helyre állt minden szépen összeszoktak mostmár jó minden..de az a 2-3 hét pokol volt,nem volt segítségem se anyósom ígérte magát aztán szart jönni..anyukám az összes szabiját kivette hogy vigyázhasson a lányomra mert a férjem meg állandóan melózott és neki kellett rá vigyáznia ezért mire hazaértünk nem volt segítségem semmi se.szerencsére túléltük azt az időt..a picikém nagyon jó baba észre se lehet venni hogy itt van,csak akkor sír ha éhes.

így a nagyobban ugyanolyanok a napjaink mint előtte,szereti a kisöccsét szerencsére bár kicsit hisztis lett és néha szófogadatlan de ezt betudom a tesónak..

szeptembertől ovis lesz majd alakul jobb felé

szóval 2 hónap volt a nagyon új helyzet ..

kitartás :)

2013. márc. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gratulálok a kicsi babádhoz és a nagylányodhoz. Persze, hogy el fog múlni ez a sírós időszak, csak mondd el a párodnak, barátaidnak, rokonoknak, hogy nehéz időszak következik nálad. Kimerített a szülés, hormonális változások dúlnak a szervezetedben, két gyerek gondozásának felelősségével kell megbírkóznod. Így jobban odafigyelnek rád, sehítenek neked. Erre a szülés utáni állapotra született a "baby blues" kifejezés.


Az első szülés után én 3-4 hétig voltam sírós hangulatban, naponta többször is pityeregtem szinte ok nélkül. Sejtettem, hogy a hormonok állnak a háttérben és a szoptatási nehézségeim, de akkor is ijesztő volt.

Most, a második szülésem után is bekövetkezett, de már nem ért engem sem váratlanul, sem a családomat, és kb egy-két hét alatt túljutottam rajta.

2013. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Két hetes a második babám, első lányom 3,5 éves szintén. A sírás normális, a hormonok rendeződnek, az miatt van. Foglalkozz minél többet - már amennyit a pici enged - a nagyobbal, h. ne érezze, h. esetleg háttérbe szorul. Vond be minél több teendőbe a pici körül, ez mindkettőtöknek jó lesz. Ha sírni kell, sírj, aztán irány a két gyerek :) Pár nap és jobb lesz! (legalábbis nálam így volt)

Fel a fejjel! Minden jót mindannyiótoknak!

2013. márc. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!