Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes epidurális érzéstelení...

Érdemes epidurális érzéstelenítést kérni?

Figyelt kérdés
Sokminden szól mellette,de én mégis félek tőle.Milyen mellékhatásokkal jár?
2008. jún. 7. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Nekem édesanyám szült engem (20évvel ezelött) epidurálással, és mondta, hogy soha többet, mert valahogy elbaltázták, mert csak a fél oldalára sikerült az érzéstelenítést... Mondta, hogy szörnyű volt így, hogy fél oldalt fáj, fél oldalt zsibbad... Azóta derékfájós.

De ez már régebben volt, biztos fejlettebb már, de így is lehet véletlen hiba...

2008. jún. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Azt nem értem hogy mért kell epidurálist kérni amikor pl ott kéjgáz ettöl bisztos hogy nem leszbaja az embernek
2008. jún. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Ha lehet ne kérj se epidurált se semmit. Én öt hete szültem, nagyon durva volt a szülésem még a dokik szerint is, és mégsem kértem semmi érzéstelenítőt. És nem bántam meg! Akkor úgyis arra gondolsz majd, hogy a babának jó legyen és ne strsszeljen be. A fájdalmat pedig ki fogod bírni. Hidd el én is nagyon féltem és tényleg nagyon fáj is, de mindent a babáért. Sok sikert!
2008. jún. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kértem epidurálist, mert nagyon féltem. Az volt a baj, hogy a mi kórházunkban nem volt választási lehetőség, tehát, hogy szülés közben mondod azt, hogy nem bírom tovább, adjanak EDA-t, előre le kellett beszélni a dokival, hogy legyen bent egy anesztes, aki majd beadja. Viszont az olvastam, hogy ha nincs vajúdás, fent áll a veszélye, hogy nem lesz tejcsi, emiatt én azt beszéltem meg a dokival, hogy kössék be az EDA-t, de ne indítsák el, csak, ha szólok. Mivel a 42. hétig bent csücsült a babám nekem meg kellett indítani a szülést. Fél órával a szülés indítása és az epidurál bekötése után összefüggő fájásaim lettek, de a tejcsire gondolva kibírtam 6 óra vajúdást, pedig iszonyat volt, mert a kanül és az infúzió miatt nem kelhettem fel a szülőágyról és nem volt a fájások között szünet. Nem bírtam tovább, kértem, hogy indítsák az érzéstelenítőt, kb. 20 perc után semmit nem éreztem. A gond az volt, hogy fél óráig élveztem ezt az idilli állapotot, mert a kislányom szívverése hirtelen 4* leesett 90 alá, azonnal császározni kellett. Mivel a következő adag érzéstelenítő még nem hatott a vágáson kívül mindent éreztem, amit a doki csinált. Miután kiemelték a babát és elkezdte lefejteni a lepényt a méhfalról fájdalmamban kitéptem az infúziót a karomból, onnantól semmire sem emlékszem, mert elaltattak. Mindent összevetve, lehet, hogy az EDA miatt esett a szívverése a kislányomnak, de lehet a 2 oxytocin infúzió volt a ludas, soha nem fogom megtudni, de nagyon bánt, hogy nem volt meg a katarzis, amit a megszületése pillanatában éreznem kellett volna, mindenesetre jobban megszenvedtem, mintha "simán" megszültem volna. Szeretnék még egy babát, de a császár ellenére mindent elkövetek, hogy természetes úton, érzéstelenítés nélkül hozzam a világra. Biztosan sok mindenkinek jó az EDA, elhúzódó, hosszú vajúdásnál sokat segít, én csak fél óráig élveztem a hatását, de soha többé nem kérnék. Ki fogod bírni és a babádnak is ez a legjobb. Nekem másnap nem fájt a fejem / minden más annál inkább / és hál' istennek tejem is lett bőven, de sokan panaszkodnak fejfájásra ill. hetekig tartó derékfájásra utána. És a babám nagyon aluszékony volt utána két napig, rendesen esett is a súlya, mert nem lehetett felébreszteni, amikor szopizni hozták. Végül kikértem és amint ébredezett cicire tettem, mert féltem, hogy éhen hal.:-)Tehát ő is kapott belőle, pedig állítják, hogy nem megy át a babába.Szerintem ne kockáztass. Bocs, hogy ilyen hosszú lett...
2008. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kértem, de legközelebb tuti nem fogom. Engem a doki beszélt rá, biztos csak jót akart vele, de nekem nagyon nem jött be. Én szépen, redesen tágultam, azok a fájások eléggé elviselhetőek voltak, mert nem voltak folyamatosak. Utána persze erősödött, de akkor már kaptam az EDA-t, így egy darabig tényleg nem éreztem semmit, és az jó is volt, csak éppen a tolófájásoknál már nem adják, és nincs is hatása rájuk. És pont ez volt a bajom. Hogy nem volt meg a fokozatosság. Egyik pillanatban még nem éreztem semmit, másik pillanatban meg bitang erős fájásaim lettek. Ha nem kértem volna, akkor a fájások fokozatosan erősödtek volna, nem ilyen brutális hirtelenséggel. Ja, és az én kisfiamnak is volt valami a szivével odabent, valami szívfrekvencia anomália vagy mi a neve, miután kaptam az EDA-t, de szerencsére nem kellett császározni, mert ki tudták piszkálni (szó szerint ki kellett piszkálni, mert a válla nem vízszintesen, hanem függőlegesen volt, el kellett forgatni, és a köldökzsinórba is beleakadt egy kicsit).
2008. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én két szülésen vagyok túl és nem kértem epidurális érzéstelenítést.Az elsővel bizony,hogy megszenvedtem(megérte).Nem kel félni.Mellékhatésként viszont azt hallottam,hogy aluszékonyabbak a babák.Ezt nem tudom tapasztalatból csak hallottam.
2008. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm epidurállal szült, és csak pozitív dolgokat mondott róla. Nem vajúdott sokáig, a baba hamar meglett, nem érzett semmi fájdalmat, minden rendben ment náluk. Gondolom ehhez is kell szerencse, ahogy olvasom az előző válaszolókat. Hát nem tudom, szerintem én inkább nem kérnék.
2008. jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!Én is most fogok szülni pár hét múlva de nem szeretnék kérni.sok rosszat hallottam róla és az itt leírtak is megerősítettek benne.Úgy vagyok vele,hogy a terhesség és szülis is biológiailag egy természetes folyamat és ki kell bírnunk.Ki is fogjujk!!!:)

bennt lesz a férjem és inkább az ő kezét ropogtatom majd,de nem kérek .35hetes kismama

2008. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2008. jún. 9. 09:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!