Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvédelem, hogy is van ez?

Gátvédelem, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

a Szent Imre kh.-ban fogok szülni, de se dokim, se szülésznőm nincs. ilyenkor is lehet kérni a gátvédelemmel történő szülést?

vagy hogy működik ez? segítenétek?


2013. febr. 20. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Hanyadik szülés lesz? Szerintem a gátvédelem nincs összefüggésben azzal, hogy fogadtál e dokit. Az első babánál szinte mindenkinek csinálnak gátmetszést, a második erősen egyénfüggő (anatómiai viszonyok stb.), a harmadiknál meg simán megy már a gátvédelem.

Az ügyletes doki is jobban jár, ha nincs gátmetszés: Nem kell neki varrni. :)

2013. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
első szülés lesz, tehát akkor nem igazán számolhatok vele ugye?
2013. febr. 20. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Első gyermekem szültem fogadott orvos, szülésznő nélkül.


Mikor a kitolásra jött az ügyeletes szülésznő, akkor kérdeztem, hogy van-e lehetőség gátvédelemre, erre kedvesen azt válaszolta, hogy megtesznek mindent.


Szerencsém volt, 15 perc alatt kint volt a lányom, nem kellett vágni, egy icipicit repedtem, de már aznap tudtam ülni, mozogni, mintha semmi sem történt volna.

Biztos szülésznője is válogatja a testi adottságokon kívül, nekem nagy szerencsém volt vele.

2013. febr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az tuti, hogy nem attól függ, hogy van-e fogadott bármid. az is biztos, hogy ha tudják megoldják gátvédelemben, mert az mindenkinek jobb, szerintem külön kérni sem kell. Max a vajúdás alatt, ha megkérded a szülésznő tuti elmondja milyennek látja a helyzetet.
2013. febr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem fogadott szülésznőim voltak (első szülés), ragaszkodtam a gátvédelemhez. Repedtem, de hatszor előbb meggyógyultam, mint a többiek, akiknek metszésük is volt. Szerintem nyugodtan kérd! Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát...
2013. febr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is az Imrében szültem 3x is, igaz volt dokim, de a gátvégelmet nem ő csinálja, hanem a szülésznő. És szülésznőt mi sem fogadtunk, de mindháromszor végig azon voltak hogy sikerüljön. Először egy jó nagy fejű babát szültem - 37cm-s fejjel- sajna bárhogy is igyekezett a szülésznő- muszály volt vágni- de nekem igazából nem fájt- és kb 20perc volt mindenestül a varrás is, onnantól hogy a méhlepény megszületett és kitisztították a méhemet, szóval olyan nagy vágást nem kellett csinálni, nem is repedtem sehol.

MÁsodik-harmadik szülésnél is végig azon voltak, hogy gátvédelemmel meglegyenek a fiaim, és sikerült is, ugyhogy nem is beszéltem velük erről szülés közben sem, teljsen autómatikusan tették a dolgukat. Az első szülésnél a gátmetszés felületén ugyan felrepedt mindkétszer a bőrfelület- de az 2-3öltés volt szülés után. (csak külső varratom volt mindhárom esetben) Akkor 10-15 perc alatt végzett velem a doki a tisztítással-varrással.

Középső gyerekem 34, a kicsi 35cm-s fejjel született.

Azért ez is számít, elsőre egy viszonylag nagy fejű gyereket nem biztos, hogy gátvédelemmel meg tudsz szülni- de tőled is függ, hogy mennyire kötöttek a szöveteid, mennyire tudod a gáttéjot lazítani kitolásnál... szóval minden lehetséges.

2013. febr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!