Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért fogadnak orvost a...

Miért fogadnak orvost a szüléshez?

Figyelt kérdés
Megértem, ha valaki mesterségesen termékenyült meg, beteg, idősebb, vagy ilyen egyértelmű okokat mond. Ha egyszer az sztk-ban is kötelesek elvégezni a dolgukat, 4d-re nagy valószínűséggel úgyis máshová megy az ember...És az ügyeletes szülész is ellát, akkor miért?
2008. jún. 5. 18:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem is magándokim van.Bármikor felhívhatom(ha ,nyugodtan válaszol,;nem idegeskedik,hogy sokan várnak-e v. sem ,mert többnyire időre megyünk;nem kell külön a leleteimért rohangálni,minden nála van amikor megyünk

;magától mindent elmagyaráz,kérdeznem sem kell;Pl.az AFP másnap már a dokinál volt,mikor levették a vért.

És ami a legfontosabb,én megbízom benne és nem vizsgál folyton más.

És még mielőtt valaki,azt hinné,hogy tele vagyunk pénzzel,mindenkit megnyugtatok,teljesen átlagkeresetűek vagyunk,de úgy gondoljuk,ennyit megér,hogy kicsikarjuk magunkból a pénzt.A második válaszolónak üzenem,ne irigykedjen.Biztos rossz érzés lehet annak,aki szeretne fogadni,de valamilyen okból kifolyólag nem tud.20 hetes pocis

2008. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja,nekem nincs semmi panaszom és csevegni sem szokunk a dokival,ha mar végzünk is,de ha baj lenne,megnyugtat hogy fordulhatok hozzá.
2008. jún. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Érdekes mennyire ragaszkodnak és védekeznek itt egyesek...

Nekem sincs fogadott orvosom, de teljesen elégedett vagyok azzal az ellátással, amit a kórházban kapok.

Nem értem az egyik előttem szólót, mért gondolja, hogy ha valakinek nincs fogadott orvosa, akkor az nem járhat egyetlen orvoshoz? Mért vizsgálná mindig más?

Tulajdonképpen nem értem mért gondolod, hogy nagyobb biztonságban vagy mint mi? Én is egyazon orvoshoz járok, rendes, bármikor felhívhatom, és egyáltalán nem az órát nézi ha nála vagyok. Annyit foglalkozik velem amennyit kell...

Nekünk lenne rá pénzünk, de minek fizessek, ha így is megkapok mindent???

Mi a probléma ezzel???

Ennyire sok lenne a rossz tapasztalat???

Ennyire leírjuk az orvosokat???

Tényleg minden a pénzen múlna???

2008. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt fogadott dokim, akihez tartoztam (a terhesgondozáson), az egy nagy bunkó, de mi van akkor? A vizsgálatokat elvégezte (vagy beutalt rájuk), ha valami gubanc volt, akkor szólt, hogy mi nem jó, ha kérdeztem valamit, válaszolt. Ennél többet nem várok el egy orvostól. Az, hogy nem tud köszönni, az őt minősíti, de bunkó emberek mindenhol vannak. 4D-re nem mentem, mivel ez egyáltalán nem kötelező, nálunk a városban nem is csinálják sehol, annyira meg nem vet fel a pénz, hogy még utazgassak is ezért. Amennyi UH-t előír a protokoll, annyi volt. Nálunk két kórház van, ahol szülni lehet, hát én megnéztem, melyikben van az én dokim, és természetesen a másikba mentem. Ennyi. A szülést levezető orvosról meg csak jókat tudok mondani, egy rendkívül lelkes, odaadó, hozzáértő és tehetséges doki, sőt, valójában csak rezidens, de akkor se lehettem volna jobban megelégedve, ha professzor és kitömöm pénzzel. Kissé túl van értékelve az orvos szerepe manapság.
2008. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen egyén függő ki mit vesz előtérbe és sokszor tényleg nem azért megy magán dokihoz az ember ,mert felveti a pénz vagy ,hogy elmondhassa ő magánhoz jár.Én nekem is volt olyan eseten sztkben,hogy sírva jöttem ki a férjem csak pislogott mi történt,de nem is mentem soha sztkbe vissza.MEgalapozta sajna az a doki az egész érzést.de mikor terhes lettem nem ez volt a fő szempont hanem az a kház ahová én tartozom nagyon rossz hírban van és a barátnőm is majdnem meghallt ott terhesen,mert nem figyeltek rá az infúziókor és mikor már lecsepegett a vére kezdett visszafelé folyni.hát köszönöm én nem kérek ilyen ellátásból!!!Én azért mentem magánhoz ,hogy a szülés jó élmény legyen és ne azt mondjam,hogy kibírtam hanem azt,hogy szivesen szülök még gyereket mert jó volt és segítőkészek.nem pedig hát végül is kibírtuk.nekem ez fontos és ez nyugtat meg,hogy azegyik legjobb bababarát khba megyek amiről rosszat még nem hallottam.biztos vannak itt is rossz esetek de nem ez a jellemző.A másik :a dokim nekem is olyan,hogy bármire válaszol amit kérdezek,olyan helyre mehetek vérvételekre -amiből volt is elég mert diabos vagyok,hogy soron kívül bemehetek és nem kell órákig várni max 15perc ahogy megérkezek és már le is vették.Az sztkban sajnos ez nem így van,legalább is nálunk.itt van,hogy 2órát is várnak,na és ha ez pont egy vércukor miatt van a vérvétel akkor megette a fene,mert az az egekig szökik addigra mert éheznék és be is fektetnének a khba,pedig csak ezen múlik,hogy ne éhezzen sokat egy kismama.Vagy pl.nekem minden egyes vizsgálaton csinálnak uhangot amit fel is vesz a doki egy kazira,már jó félórányi van a babáról ami sztem tök szép és jó dolog.a barátnőm aki sztba jár 24hetesen még csak kétszer volt uh-nés úgy kellett a 18heti genetikaira is beutalóért esdekelnie...pedig ezt a dokinak kellene számon tartania,elvileg ő ért a terhes gondozáshoz nem??Engem megnyugtat az,hogy látom mindig a picúrt és tudom nincsen semmi baj vel,nem bírnám ki ha ennyire keveset figyelnék és pont ezt beszéltü a férjemmel is,hogy a terhes gondozásnak ez lenne az értelme.Jah és velem is max 10percet foglalkozik a doki,tehát nem kell jópofizni ahhoz,hogy ezeket megtegyék.Úgyhogy sztem ezért egyénfüggő.Én megfizetem azt,hogy minden vizsgálat időben el van végezve és,hogy nekünk is az afp már 2napra rá megvolt,hogy időre megyek és nem várok sehol sem fölöslegesen,nekem ez fontos,és nem beszélve arrol ha ott lesz az idő akkor legalább egy ismerős szempár néz rám,nem egy akárki mikor ki vagy terpesztve és így is elég kiszolgáltatott a helyzet nemha még idegenek sürögnek ott.De kinek mi a fontos én is látom a barátnőmnek ez nem fontos,nekem igen.
2008. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
34%
Nekem "fogadott orvosom" volt a terhesség alatt. Nem voltam tisztában, hogy a fizetés hogyan is történik. Azt hittem, ha alkalmanként kiperkálom a 7000 Ft-ot, szívhangra a 3000-et, akkor a szülésért nem kell külön fizetnem. Hát kiderült, hogy a szülés 60000 Ft lett volna. Akármilyen ciki, és kellemetlen volt, meg kellett mondanom a dokinek, hogy ez nekem gondot okoz, és inkább megválnék tőle. Mondta, hogy semmi gond, csak majd szóljak a nővéreknek, szülésznőket, hogy ne hívják be a szülésre. Egyébként nem voltam vele elégedett, ugyanis 5 percenként voltak hozzá bejelentkezve a páciensek. Ha a szülésről kérdeztem, azt mondta, hogy erre még ráérünk. A szívhangvizsgálat úgy történt, hogy kirakott egy másik helyiségbe a géppel, ő meg addig fogadta a többi páciensét. Így egyszerre kaszírozhatott több pácienstől. Egyszer úgy rakta fel a tappancsot a hasamra, hogy eltűnt a szívhang. Negyed óráig kétségek között vergődtem, mert akárhogy tologattam a tappancsot a szívhang nem jött vissza, a baba pedig nem mozgott. Szóval szerintem annyit sem foglalkozott velem, mint az SZTK-n tették volna. Persze én voltam a hülye, mert már az elején dönthettem volna úgy, hogy akkor inkább az SZTK. Szóval nekem az a véleményem, hogy nem kell feltétlenül fogadott orvos.
2008. jún. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat!
2008. jún. 6. 18:48
 18/19 anonim ***** válasza:
50%
Nekem fogadott orvosom volt. Eléggé praktikus okokból. Az ember munka mellett nem teheti meg, hogy egy egész napot kivegyen sorban állás címszóval. Az én dokim este hattól nyolcig rendelt, így ha véletlenül túlóráztam is rendelésre odaértem. A férjem is bármikor el tudott velem jnni vizsgálatra, a szabadságai meg megmaradtak akkora, mikor megszületett a pici. A szülésnél nekem nem volt külön orvosom, de szerencsére pont az enyém volt ügyeletben, de nem fogadott el pénzt, hizsen ügyeletes volt, és én külön nem kértem őt.
2008. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én 7 hetes várandós vagyok. Mióta babát várok sokat gondolkodtam rajta, hogy fogadjak-e orvost. A baj csak ott van, hogy vidéken lakom. Leghamarabb töllünk 20 km-re lenne egy orvos, de ő nagyon drága, Pestre pedig a sok utazgatás miatt nem szeretnék járni, meg őszintén szólva nem szeretem a fővárost. Megkérdeztem egy ismerősöm mi a véleménye a kórházról ahová tartozom, ő ugyanis ott szűlésznőnek tanul. Véleménye szerint jó a korház és a dokik is. Az sztk-ban van egy orvos, aki eddig úgy tűnik rendes. Úgyhogy orvost nem fogok külön fogadni, max az sztk-s orvosnak van a közelben magánrendelése, hétfő esténként, valószínűleg oda fogok menni, hogy ne kelljen szabit kivennem egy beutaló kérés miatt, vagy épp egy vizsgálathoz, mert nem igazán maradt szabim. Ja és nem vállal szülést, tehát csak a terhesgondozás lesz nála.

A másik ok: az én anyukám 4 gyermeket szült fogadott orvos nélkül, probléma mentesen. És én is azon a véleményen vagyok, hogy a szülésznek pénz nélkül is a legjobb tudása szerint kell levezetnie a szülést, legalábbis az esküje szerint.

2008. jún. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!