Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért fogadnak orvost a...

Miért fogadnak orvost a szüléshez?

Figyelt kérdés
Megértem, ha valaki mesterségesen termékenyült meg, beteg, idősebb, vagy ilyen egyértelmű okokat mond. Ha egyszer az sztk-ban is kötelesek elvégezni a dolgukat, 4d-re nagy valószínűséggel úgyis máshová megy az ember...És az ügyeletes szülész is ellát, akkor miért?
2008. jún. 5. 18:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Mert az SZTK-ba futószalagon vannak a kismamák, és nincs idejük annyit foglalkozni veled, amennyit igényelnél, nem mondanak el mindent, pl. ha megkérdezed, hogy a leleteiden mik azok a rövidítések, az értékek milyennek felelnek meg. Én amikor első alkalommal elmentem a MÁV rendelőbe és feltettem kiváncsikodó kérdéseimet, akkor leszúrt az orvos, hogy azt én ne olvasgassam, mert nem nekem szól, hanem orvostól orvosnak. Majdnem sírva jöttem ki, és már másnap kerestem is egy magánorvost, aki nagyon szívesen válaszolt a kérdéseimre, persze 5 ezerért, de nekem mindent megér, hogy tájékozott legyek a babát illetően.
2008. jún. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Mert azt hiszik, hogy pénzzel megvehető a baba egészsége, mert hogy akkor jobban fognak foglalkozni velük, hogy akkor elkerüli őket a probléma, nem lesz baj, a doki tündér lesz, és minden renben lesz.

Nem értek egyet a doki pénzelésével, sőt van aki a szülésznőt, csecsemős orvost, még az öltöztetőt is pénzeli, de minek?

Nekem ki ad "jattot"?:-(

Szóval a fogadott orvos általában akkor van szabin, vagy más szülésnél, vagy épp megdöglött a macskája és nyűgös, mikor szülsz... Pont 4 ilyen estet hallottam az elmúlt 1 hónapban:-( érdemes volt pénzelni addig is a dokit...

Az ügyeletes is ugyanolyan gonddal fog ellátni, meg a nem jattolt szülésznő és csecsemős is, és a nővér fel fogja öltöztetni a babát, ha nem is kap ezreseket a zsebébe...

ÚGyhogy én mélységesen egyetértek veled!!

2008. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
1. válaszoló: most értelmeztem újra a kérdésedet. Az, hogy vki külön a szüléshez fogadjon orvost, olyan nincs, mert el sem vállal az orvos. Ha fogadsz orvost, az azt jelenti, hogy már ismeritek egymást, mivel hozzá jártál terhesgongozásra. Persze vannak kivételek, hogy utolsó pillanatban orvost kell váltani, és az utolsó pillanatban kerülsz egy vadidegen orvos keze alá, de nyílván ajánlás útján. Tehát külön szüléshez orvost fogadni nagyon ritka lehet.
2008. jún. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Rosszul tettem fel a kérdést, először értetted jól, kedves 1. válaszoló. Az egész terhesség nyomonkövetéséhez nem értem, miért kell külön orvos. Nem olyan túl régen orvos nélkül csinálták végig a nők...
2008. jún. 5. 18:33
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha szerencses vagy, jo orvosod lesz az SZTK-ban is.

De sajnos sokszor az ottani orvos bunko, le se szar, nem erdekli ki vagy, es nem o lesz ott a szulesednel, hanem egy idegen, akit nem ismersz, nem szoktatok meg egymast.

En panikzavarban szenvedek, nekem fontos, h az orvosom ismerjen, tudja, milyen problemaim vannak / lehetnek szules alatt, ugy viszonyul hozzam, ahogy 9 honap alatt vagy meg tovabb, ha elotte is hozza jarsz, megismer.

Nekem sokat jelent, h o lesz velem, es nem ismeretlen ember.

Bejon, ha hetvegen, szabin, szoval ha barmikor szulok, az ejszaka kozepen.

Szamlat kapok! Ebbol o adozik, fenn tartja a rendelot, stb.

Nekem ez igy jo, en is jottem mar ki sirva sztk-s nogyogyasztol, aki mint egy hentes ugy vizsgalt, beszolt, h MIERT CSIKOS A BOROM, A JO ANYAMEK FELHIZLALTAK KAMASZON?!?!?!

Nekem erre nincs szuksegem!

2008. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszoló! Én sem vagyok egyszerű eset, elég érzékeny vagyok, d "le tudtam mondani" a fogadott orvosról. Hozzáteszem, eddig nekem csupa pozitív tapasztalatom volt. Ahogy a fogadott orvosnak is lehet rossz napja, ugyanúgy kifoghatsz egy rendes orvost a szüléshez. Sokszor olvasom itt is, hogy a fogadott orvos csak arra garancia, hogy megrövidítsen....
2008. jún. 5. 18:56
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez az egyik legvitatottabb téma itt és sok helyen, mindenkinek más a véleménye.

Elmondom az enyémet :

Nincs fogadott orvosom. 39 hetes vagyok. A terhességem alatt végig ugyanahhoz az orvoshoz jártam, mindig akkor mentem, amikor ő rendelt, így végig egy orvos foglalkozott velem. Egyszer sem adtam neki pénzt (sajnos, nekünk sincs sok). Mégis ellátott, minden vizsgálatom megvan. Nem igényeltem, hogy 15 perceket foglalkozzon velem, annak sincs sok értelme. Mégis mindent megkérdezhettem tőle, mindet elmondott amit tudni akartam és mivel teljesen problémamentes volt a terhességem, nem is volt mért sokáig bent lennem. A bébimre maximálisan odafigyelt és nekem ez számított, nem az hogy mennyit vigyorog, mennyit cseverészik (a többi kismama kárára).

Szülni ügyeleten fogok és erre is úgy készülök, hogy tulajdonképpen mindegy melyik orvos ugrik be hozzám arra a néhány percre. Ők orvosok és én egyedül ennyit várok el tőlük, hogy ennek megfelelően viselkedjenek. Lássanak el annyira amennyire módukban áll, hogy minden rendben legyen, egészségesek legyünk. Attól, hogy valaki kedvesen mosolyog vagy állandóan magyaráz még nem garancia arra, hogy jól is végzi a munkáját...

Márpedig a jó szakértelmet és a garanciát megfizetni nem lehet. Fizethetek én bármennyit, ha egy adott pillanatban a doki mégsem hoz jó döntést, semmire sincs garancia.

Ami pedig a szakértelmet illeti az vagy van egy orvosnak vagy nincs, szándékosan biztosan nem tesz senkiben kárt csak azért mert nem fizetett.

Nagyjából ennyi...

Természetesen ez csak az én véleményem és egyáltalán nem kiterjedt mindenre, inkább amolyan összefoglaló...

Minden jót!

2008. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

De akkor meg, ha nincs szukseged segitsegre, miert teszed fel a kerdest, csak h magadat bosszantsad? :)

Ha masnak az a jo, fogadjon orvost, ha neked nem, ne fogadj!

Lehet ,h erzekeny vagy, de az nem egyenlo a panikbetegseggel, engem gyogyszereztek terhesseg alatt, a szulesem ennek fuggvenyeben kulonos korultekintest igenyel, az orvosom ismeri a kortortenetem, gyogyszereim, allapotom, stb.

SZTK-s vadbarom orvos kijelentette, o nem szuleszt goygyszerrel, ezert mentem maganhoz, genetikushoz, stb.

Nekem megeri, h biztonsagban tudom magam es a babam.

Ez a szolgaltatas, ha penzbe kerul, megfizetem.

Ha te nem akarod, nem mesz maganhoz.

Nem is ertem a kerdest, borzongani akarsz a sok felelotlen emberen, akik penzt dobalnak ki szerinted az ablakon?

Ez az oldal nem erre valo :)

2008. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Azt hiszem, nagyon szépen összefoglaltad lényeget!
2008. jún. 5. 19:04
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem kötekedni akartam, valóban érdekel a másként gondolkodók indíttatása. Azt hiszem, meg kell hallgatni a másként gondolkodókat is ahhoz, hogy biztos legyél az igazadban. És kíváncsi is vagyok, hogy milyen arányban gondolkodnak erről az emberek. Ezek szerint, ha gyógyszereztek, akkor érthető, hogy orvost fogadtál, ezt belefoglaltam az elején a magyarázatba. És azt hiszem, nem ez a legzúzósabb kérdés ezen az oldalon. :D És senkit sem szeretnék bosszantani.
2008. jún. 5. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!