Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Borotválás? Lehetséges nem...

Borotválás? Lehetséges nem teljesen?

Figyelt kérdés

Én soha nem borotválom teljesen le alul, mert irgalmatlanul kipattog és viszket. Egyszer-kétszer próbáltam, de egy-két hétig majd megőrültem a viszketéstől, majd utána kínlódtam a visszafele benőtt szőrszálakkal amik jól be is gyulladtak. Az, hogy oltári ronda lett a a kipattogzástól az másodlagos.

Pár mm-esre nyírom mindig az egészet. Szüléskor az nem elég? Nekem tényleg baromira kellemetlen utána, nem hiányzik a szülés után az, hogy 1 -2 hétig vakarózzak mint egy rühes odalennt, meg bányásszam a kifelé nőni nem akaró szálakat.. :( Lehet ez apróságnak tűnik sokatoknak, de nekem rémálommá tudta tenni a napjaimat a borotválás következménye..



2013. febr. 14. 11:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én is a szülés előtt 3-4 nappal borotváltam le, mert azt hittem már aznap, hogy megyünk szülni. Aztán amikor mentünk, nem csináltam meg újra, de azt mondták, hogy ez így teljesen jó (pedig elég gyorsan nő a szőrzetem...). Úgyhogy kérdezd meg, hogy az adott kórházban hogyan szokás.
2013. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem leborotválták, hát nem tudom mivel, meg hogyan, de előtte nem voltak problémáim, na de utána. Nem elég, hogy folyt belőlem a vér, még viszketett is, kipattogott, égett, fájt. Aki azt mondta, hogy nem fogja izgatni, annak mondanám, hogy ez az egyik legkellemetlenebb dolog volt szülés után. Fáj a gát, és akkor még ég is, viszket is a bőröd, hát isteni volt.
2013. febr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire fogja érdekelni a kórházi dolgozókat a problémád. Meg kell próbálni. A gyantázást szüléshez közeledve már nem ajánlják. De ha jól tudom, lehet hogy van szőrtelenítő krém intim területre.

Szerintem egyébként rohadtnagy probléma, hogy szülés után az embernek amúgy is mindene fáj, fáradt, nyűgös, vérzik, és hogy akkor még vakarózzon is. Igenis probléma.

2013. febr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én szülés előtt 1 nappal borotváltam, viszont elég gyorsan nő a szőröm, úgyhogy beöntés előtt a szülésznő azt mondta, hogy gyorsan lekapja. Hát mondom mit? Azt mondta volt mit igazítani, nagy hasamtól már nem láttam jól és maradt még :-) Érdekes, de akkor én sem pattogtam ki, viszont viszketett, de akkor az volt a legkisebb problémám.

Ja, és császár lett végül.

2013. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

KÉrdez meg a kórházat, hogy mi a protokoll.

Elvileg nem kötelezhetnek a szőrtelenségre de mint tudjuk ez csak elv...

Egyébként a WHO szülésről szóló ajánlásában a “fanszőrzet rutinszerű borotválását” (és a “rutinszerű beöntést” is) a “nyilvánvalóan káros, vagy hatástalan, megszüntetendő beavatkozások” közé sorolta.

Csak érdekességként:):

A borotválást a fertőzések elkerülése miatt vezették be. Merthogy gátmetszés vagy gátrepedés ellátásakor az orvos így könnyebben hozzáfér az adott területhez, másrészt így higiénikusabb a gyermekágyi vérzéskor – ezek az érvek de átgondolásra szerintem érdemes, hogy a borotválás maga számtalan apró sebet és karcolást okoz a gát tájékán, a visszanövő szőrszálak pedig kellemetlen, viszkető érzést okoznak.


Szóval ha olyan kórházat választasz, amelyben ragaszkodnak a borotváláshoz, vagy ha Te is így érzed jobban magad, érdemes otthon, még a szülés előtt elvégezni a műveletet.

2013. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
a gyantához egy szó: másfél héttel a kiírt időpont előtt volt gyantára időpontom...hát 3 héttel előbb jött a babám, szóval kellett borotválni, habár még meg is jegyezték, hogy nincs sok minden amit igazítani kell (az előző gyantázásból).
2013. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm Mindenkinek!!!

Bíztatóak a válaszok, pár napos borostás mérettel majd igyekszem megúszni. :) Aki azt írja , hogy nem ez lesz a legnagyobb bajom, az még az életbe nem járt sztem úgy mint én... :-/ Szóval borotválás után, akár 2 hónapig is, tűvel szinte gödröket "ástam" a legérzékenyebb helyeken, mert befelé nőtt a szőrszál. Volt, hogy másfél cm-es szőrt húztam ki, miután sikerült elcsípni egy részét a csipesszel, a bőr felszín alatt 3 mm-re.. És mindez jól begyulladva. Hadd ne ecseteljem. Borzasztó. De látom olyan is van aki ismeri ezt a felülmúlhatatlan érzést amit az ilyen fajta irritáció okozni tud.. :)


Szóval nem puszta hiszti.


Gyanta???? Áááá... ki van zárva... :D Ott szülnék meg a kozmetikusnál!!! Soha nem gyantázatattam ott lennt, s el sem tudom képzelni, hogy az "ajkaimról" hirtelen lerántsa valaki a szőrt..


Egy szó mnt száz, köszönöm MINENKINEK!

2013. febr. 15. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!