Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Borotválás? Lehetséges nem...

Borotválás? Lehetséges nem teljesen?

Figyelt kérdés

Én soha nem borotválom teljesen le alul, mert irgalmatlanul kipattog és viszket. Egyszer-kétszer próbáltam, de egy-két hétig majd megőrültem a viszketéstől, majd utána kínlódtam a visszafele benőtt szőrszálakkal amik jól be is gyulladtak. Az, hogy oltári ronda lett a a kipattogzástól az másodlagos.

Pár mm-esre nyírom mindig az egészet. Szüléskor az nem elég? Nekem tényleg baromira kellemetlen utána, nem hiányzik a szülés után az, hogy 1 -2 hétig vakarózzak mint egy rühes odalennt, meg bányásszam a kifelé nőni nem akaró szálakat.. :( Lehet ez apróságnak tűnik sokatoknak, de nekem rémálommá tudta tenni a napjaimat a borotválás következménye..



2013. febr. 14. 11:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A gátnál borotváltak nekem csak mind 2x, de ott teljesen.
2013. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Páromnak is kipattogott eleinte,de miota rendszeresen borotválja,már nem.Ápolókrém is segit szerintem.
2013. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem leborotváltak teljesen, de az az igazság, hogy ez akkor már nem igazán érdekelt. (És utána a legkisebb bajod is nagyobb lesz a vakarózástól...)Én a beöntéstől is féltem, de ezek a dolgok a szüléshez képest hangyányi problémák. De ezt csak utólag láttam be.


Kérdezd meg a szülésznőt!

2013. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát,alapvetően borotválnak,ha te nem csinálod meg otthon.Ha nem egészen jól csinálod meg,akkor is.Császárom volt és az egészet leborotválták,pedig otthon már kínlódtunk a férjemmel vele.Ez a protokoll,nem tudom,kérheted-e a mellőzését.
2013. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha pici "borosta" marad, azt nem szedik le, de lehet, hogy kórháza válogatja... Első szülésemnél én csak egy kis csíkot hagytam, hogy ne legyek teljesen kopasz, de azt leborotválta a szülésznő. Másodiknál már 2-3 napos borosta volt, ahhoz nem nyúltak, bár akkor progis császárom lett.
2013. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

De édes vagy! :) Hidd el, szülés közben/után ez lesz a legkisebb bajod!

Egyébként én is hasonló problémával küzdöttem, szülés előtt mégis leborotváltak teljesen, elintézték a kérèsem annyival hogy "ugye ezt ön sem gondolja komolyan?"

És érdekes, mert miután ők leborotválták nekem nem pattogot, tők szép sima volt 2 (!) hétig. Nem tudom mit csináltak vele de én azóta sem tudom magamnak úgy megcsinálni:(

Gondolom fertőtlenítették, azért nem gyulladt be.. Kérd majd és akkor szülés után bekenik!

2013. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen problémám! GYANTAAAA... Eszméletlen jó dolog.
2013. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is az utolsóval értek egyet. Egy héttel a kiírás előtt menj el gyantáztatni egyet teljesen. És akkor sima lesz, nem pattog ki, ők meg nem nyúlnak hozzá! Ez a legjobb, legbiztosabb megoldás. Mert szerintem le fogják szedni, ha természetes szülésed lesz.
2013. febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem 3 napos volt a borotválásom (teljesen) mikor szültem, tehát már volt egy kis borosta. Megnézték és azt mondták, hogy ez tökéletes! Amúgy én Philips női elemes borotvával csinálom és egyáltalán nem pattog ki utána, mert nem sérül a felső hámréteg! Egyébként mikor beindul a szülés meg az utána következő dolgok mellett ez ott nem fog ekkora problémának tűnni!
2013. febr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én Leborotváltam otthon teljesen mielőtt bementem volna a kórházba, de a szülésznő igazított rajta, vagyis a nunim lyukától a fenekem lyukáig leborotvált, mert ott vágnak.

Na császár létra vége, akkor meg a hasam is leborotválták!

2013. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!