Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek "gáz", ha szeretné...

Szerintetek "gáz", ha szeretném, hogy beinduljon a szülés?

Figyelt kérdés
37-38 hetes vagyok, már teljesen startmezőben van a baba, múlthéten még teljesen zárt voltam, és a nyákdugó sem távozott, 3220 g-ra saccolják. Vizesedek, az arcom már eléggé eltorzult. De igazából nem is ez a probléma, hanem az, hogy kisnövésű, vékony alkatú vagyok, és a doki szerint ha végig húzom, akkor 3,5-4 kg között lesz. Az első gyerkőcömet időre szültem 3270 g-al, és az sem volt egyszerű. Mi lesz, ha a mostani baba még nagyobb??? Mit lehetne tenni, hogy beinduljon a szülés, de a babának ne ártsak?
2009. szept. 4. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Szia!En is szeretnem hogy mar beinduljon a szüles,en 40 hetes kismama vagyok.Azt hittem a hidegfront beinditja,de sajna nem.Tegnap teli hold volt,arra is azt hittem de nem.Ma megprobaljuk a sexet,hatha...,de idaig ez sem vezetett eredmenyre.
2009. szept. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki akar bújni csakis akkor akkor kell megszülni a babót!Ne akard befolyűsolni,mert sosem tudod mivl ártasz neki.3,85kg -val szültem a második babámat,és könnyebben meg is lett mint az első,pedig én sem vagyok mázsás alkat.

Javaslom várd meg amig"megérik a körme".


Az első válazolóhoz csak annyit mondanék,hogy igen,a sex beindíthatja a szülésedet,mert nővéreméknél is így lett szintén a 40-ik héten.De finoman csinálja apa:))))Jó egészséget,örömteli szülést nektek!!!

2009. szept. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fél kilóval többre saccolták a babát. Szóval ne izgulj. Nemcsak , sőt főleg nem a súly számít. Hanem az, hogy jó pozícióban legyen a baba, intenzívek, erősek legyenek a fájások, és szépen táguljon a méhszáj.

Szóval szerintem ne próbáld befolyásolni, ne izgulj, hanem próbálj inkább megnyugodni, és elfogadni, hogy beindul majd amikor be kell indulnia. Ha a babád készen áll rá. Egyébként természetes érzés a terhesség végén, ahogy érzel. Én is átmentem rajta. Szerencsére a szülés előtti napokban lelkileg teljesen helyrerázódtam. Biztos vagyok benne, hogy ezért (is) volt olyan gyors, olyan természetes és olyan csodálatos a szülés.

2009. szept. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem "gáz" :o) Csakhogy sajnos a babák akkor jönnek, amikor ők gondolják... É 2 hete szültem a másodikat, és jól emlékszem, hogy az utolsó 2-3 hét életem egyik legnehezebb szakasza volt. (Most nem sorolom, de minden bajom volt már, és még annál is több) Az első babámmal 26 órás vajúdás és nagyon nehéz, komplikációkkal dúsított szülés volt, pedig csak 2850g volt. A második meg 3660g, és 4,5 óra alatt gyönyörű szülés volt, szuper élmény! Szóval a súly miatt ne izgulj! (Ja és én is az alacsony, vékonyka típusba tartozom, még a doki is azt mondta az utsó UH-n, nem érti, hogy fér be a hasamba egy ekkora gyerek... :o) És végül: majdnem minden praktikát kipróbáltam, de semmi eredmény, a babatudta, mikor akar jönni... Türelmes várakozást és jó szülést!
2009. szept. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a szeretkezést megpróbálhatjátok, hisz úgyis csak akkor születik meg a baba, ha akar, és legalább jól érzed magad, stresszoldás :))) És tényleg igaz, ha érett a kicsi, akkor beindíthatja a szülést!
2009. szept. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!