Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második babámat várom, az...

A második babámat várom, az első császárral született. Most szeretném természetes úton megszülni, fájd.csill nélkül. De mi van ha nem bírom a vajúdást? Kérhetek a szülőszobán is EDA-t?

Figyelt kérdés
2008. jún. 3. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy igen, kérhetsz. Én úgy vagyok vele, hogy majd amit a dokim javasol azt teszem, nem tervezek előre.

36 hetes kismami

Könnyű szülést!

2008. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy egy bizonyos tágulásig adnak, de ha már azt meghaladta, akkor nem, mert felesleges. ezt ott mondták a szülőszobán nekem is.

2 hetes kisfiú anyukája.

2008. jún. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2008. jún. 3. 13:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor kérheted, de 2 vagy 2,5 ujjnyinál nyitottabb méhszájnál már nem adják.
2008. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első gyermekemet császárral szültem, a másodikat természetes úton és kaptam EDA-t. Sajnos infúziót (gyorsítót) nem köthettek be, mert féltek, hogy a császár hegével baj lesz. Tehát szépen, lassan 12 órányi vajúdás után született meg a kislányom. Mivel az első babád császáros volt, ezért, ha simán szülsz, akkor először szülőnek vesznek.

A szülőszobán, amikor már eléggé fájt a tágulás, akkor kaptam az EDA-t, kb 1 óránként és összesen 3x, kellemes érzés volt, Az első hatott, 20 percet aludtam közben; a második és a harmadik már egyre kevésbé.

Egyetlenegy hátulütője volt, hogy a szülőágyról nem kelhetem fel és eléggé elgémberedtem. Ha már valamennyire ki vagy tágulva, akkor többet már nem adnak, mert már semmit sem ér. Ám akkor már csak nagyon rövid ídő kell ahhoz, hogy a babádat a kezedben tartsd! Fantasztikus érzés!!!!!

Mi most a harmadik babánkat várjuk, de hogy hogy is fogok szülni ezek után? Nem tudom. Majd a dokim eldönti. Sajna nekem az eddigi szüléseim sem voltak komplikáció mentesek, de hátha most minden rendben fog menni.

A legjobbakat kívánom neketek!!!

2008. jún. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én komplikáció nélkül, természetes úton EDA-val szültem. Valóban csak egy ideig kérheted, engem figyelmeztettek, hogy ha most nem akkor már nem adnak. Teljesen elviselhetővé tette a dolgot. Tök jó, hogy átélhettem!
2008. jún. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!