Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miert ejszaka indul el a...

Miert ejszaka indul el a szulesek nagy resze?

Figyelt kérdés
2008. máj. 30. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez állítólag még az ősember ősi ösztöneiből maradt ránk. Persze nem mindenkinél működik már és mivel a szülést sok minden beindíthatja, ugyanannál az embernél sem biztos, hogy minden szülésnél bejön.

Azért van, mert az állatvilág veszélyes. A szülő nő meg védtelen. Éjjel nagyobb a nyugalom, be tud húzódni egy eldugodtabb helyre, kevésbé észrevehető, ahol nyugodtabban világra hozhatja az utódot. Mármint az ősember.

Aztán a "nyugodt környezetben szülni-ösztön" megmaradt máig.

Ezt olvastam valahol, valamikor régen. Nekem logikusnak tűnik.

2008. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet benne igazság,de sztem azért is,mert a testünk akkor pihen meg és akkor jobban kijönnek ezek a dolgok.Lsd pl izomláz,leégésnél estére fáj a bőrünk stb..nem biztos ,hogy így van de sztem az ingerszegény környezet-esti jobban ellezítja az izmokat ezáltal sztem azért is indul be akkor többnyire.De ez sem mindig igaz,mert a stressz is beindíthatja
2008. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem két dolog jutott eszembe. Lehet, hogy vicces, ha valaki mégis megbotránkozna rajta, attól elnézést kérek.


Az egyik ok az lehet sztem, hogy a gyermek fogantatása általában este történt. Lehet, hogy pontosan ki van számolva. :D Persze ez se igaz mindenkire.


A másik meg egyszerűen az, hogy a baba ki akar szúrni az anyjával és csakazért is este születik, nehogy aludni tudjon már az anyja. :)

2009. ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!