Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor "kell" odaadni a pénzt...

Mikor "kell" odaadni a pénzt a szülésznőnek, adott esetben az orvosnak?

Figyelt kérdés

Nincs fogadott orvosom, sem szülésznőm, de szeretnénk adni egy kis pénzt főleg a szülésznőnek, ha orvos is közbelép, vagy bármi történik, akkor neki is.

A szülésznőnek még az elején érdemes odaadni, vagy pont a végén?


2012. dec. 20. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Az elején ne adj, a végén meg nem ez fog a fejedben járni. :) Én az orvosomnak a 6 hetes kontrollon adtam, mikor más nem volt ott. Neked is azt tanácsolom, hogy akkor add, mikor más nincs ott.
2012. dec. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A férjem másnap adta oda, fogadott orvosom volt és szülésznőm.
2012. dec. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is másnap adtam oda a dokimnak!
2012. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem bár fogadott dokim volt, de a párom közvetlenül a szülés után adta oda a szülésznőnek és a dokinak is. :)
2012. dec. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk nem lesz fogadott szülésznő sem orvos,de megbeszéltük a férjemmel,hogy csak abban az esetben adunk pénzt,ha a szülésznő normálisan vezeti le a szülést,és a vajúdás alatt rám fog nézni sokat,meg ha az orvos a kórházi napok alatt odafigyel rám is meg a babánkra is.De ha lesz@rnak minket míg bent vagyunk,akkor nem kapnak semmit sem!!!Ha viszont rendesek lesznek,akkor adunk,és akkor amikor megkapom a zárójelentést,és indulunk haza a kórházból,akkor megkeressük az orvost meg a szülésznőt és borítékban megkapják.Nem sokat szánok rájuk,olyan 10-10 ezret.


Első babás 20+2 hkm

2012. dec. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Mi ugyanígy gondolkozunk, csak nem tudjuk, hogy mi a jobb: ha vajúdáskor odaadjuk, és akkor hátha jobban odafigyel, vagy ha akkor adjuk, ha pénz nélkül is odafigyel ránk.

2012. dec. 20. 20:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az,hogy a szülésznő ne csak akkor figyeljen oda rám és a picire,amikor a 10 ezer ft már ott van a zsebébe,hanem figyeljen ránk oda azért,mert ez a hivatása és azt csinálja szívből!!Gondolhatja,hogy ha odafigyel ránk,akkor az ember úgy is meghálálja valamennyivel,ha pedig bunkón viselkedik és nem törődöm tipus,akkor ne is számítson pénzre!!Én azt várom el az orvosoktól,hogy ne csak akkor rajongjon a munkájáért amikor pénz kap érte!!!Ezt a hivatást választotta és azt becsülettel csinálja is!!Én így gondolkodom.

Utolsó voltam.

2012. dec. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És én ezért sem adnám oda a pénzt vajúdáskor,mert először azt ,,ki kell érdemelni,,!!!Majd ha mindent megtesz értünk minden befolyásolás nélkül,akkor megkapja a jussát.Nekem nem arra van szükségem,hogy csak a pénz miatt ugráljon körbe!!Meg arról nem beszélve,hogy mi van akkor,ha oda is adnám neki vajúdáskor a pénz,de ő többre számítana,és csalódott lenne,és ugyan úgy ne foglalkozna velem meg a babával viszont a pénzem is ugrott!!Nem,ilyet nem játszok!!Majd ha kiérdemlik,akkor hazainduláskor megkapja ő is meg az orvos is!!

Utolsó voltam megint :)

2012. dec. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az orvosnak a varratszedés után adtam oda, ami nálunk a kórházban töltött utolsó nap volt, és a szülésznőnek is akkor, mikor mentünk haza.
2012. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!