Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet olyan hogy a szülés...

Lehet olyan hogy a szülés csak keményedésekkel indul fájások nélkül? Mi a külömbség a keményedés és fájások közt?

Figyelt kérdés
llehet hülye kérdés de első baba és nem tudom mire számitsak, félek nem veszem észre a kezdődő jeleket

2012. dec. 14. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Állítólag van ilyen. :o)

Nekem nem volt. (hármat szültem).


Minden esetre a biztos különbség:

azok a keményedések, amik csak jóslók, azok kb. 20-30 mp-ig tartanak, amikor indul a szülés, akkor 40-60 mp-ig tart egy összehúzódás.


A jóslónál lehet hogy csak az alhas lesz kemény, de lehet hogy az egész has, a szüléskor biztos, hogy az egész has (méh) bekeményedik, mint ha vákuummal beszippantanák, olyan "kocka" alakú hasad lesz.


A jóslók rendszertelenek, és meleg vízre, vagy mozgásváltozásra elmúlnak.


A szülési fájások rendszeresen jönnek, egyre gyakrabban, és nem állnak le sem meleg fürdőre (sőt, akkor indulnak csak be igazán), és semmilyen helyzetváltoztatásra.


Fel fogod ismerni!

Szép szülést!


(Első szülésnél én sem tudtam, azt hittem, azok a kis rendszertelen fájáskák majd rendszereződnek, és annyi lesz, aztán amikor belém hasított az első "rendes fájás", majdnem összecsináltam magam, annyival erősebb volt, minőségileg más, biztosan tudtam, hogy ez már "az". Függetlenül attól, hogy utána mennyi volt még hátra...)

2012. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. válaszoló kimerítette a témakört, mindent leírt, ami fontos lehet!

Én is első babás voltam, és aggódtam, hogy nem fogom észrevenni, de mikor ott voltam, rájöttem, ezt képtelenség nem észre venni, teljesen más, mint a jósló.

Valahol azt írta valaki, hogy onnan tudod, hogy ez igen, már igazi fájás, hogy akkor nem nagyon tudsz másra figyelni közben. És valóban így volt :)

Nekem egyébként indított szülésem volt, és már szülőszobán voltunk a férjemmel, amikor megkérdezte, hogy bekapcsolja-e a tv-t, megnézzük a híradót? Nálam pont ennél a kérdésnél érkezett el az első igazi fájás, mert meg se bírtam szólalni...


Szóval a kérdés egyáltalán nem hülye, szerintem mindenki aggódik egy picit emiatt, de szülés után meg mosolyog az ember rajta, hogy hát igen, elég nehéz nem észre venni :)

Pont így voltam a magzatvízzel is, hogy biztos észre fogom venni, ha mondjuk éppen nem szokványos helyzetben kezd elfolyni? És hát a válasz arra is igen, amikor burkot repesztett a doki úgy ömlött belőlem a víz, hogy akkor is eszembe jutott, hogy hát emiatt sem kellett volna nagyon aggódni :)


Könnyű szülést! :)

2012. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam csak keményedés volt. Indítás előtt felraktak a gépre és mutatott fájásokat (rendes 5 perces rendezett), és a doki is csodálkozott rajta, hogy nem érzem őket. Infúzió után fél órával viszont már nem volt kedvem vigyorogni olyan erős és sűrű fájásokat csinált.
2012. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na én erre vagyok példa, éjjel 2kor keményedésre ébredtem, és aztán feltűnt, hogy szabályos 20 percenként ébreszt a keményedés. Fél 6kor keltettem a férjem, hogy valószínű szülni megyünk:-) zuhanyzástól 8 percenként keményedtem, a kocsiban már 5percenként.

Még annyi tűnt fel, hogy barnás folyásom volt (tágulási vérzés).

Hidd el,tudni fogod, hogy szülsz. Nem tudom honnan, nekem is első baba :-)

2012. dec. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!