Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 5 percenként keményedés...

5 percenként keményedés jelentheti a szülés kezdetét?

Figyelt kérdés

Már 3 óra 5 percenként keményedek, mindjárt megyek zuhanyzok is egy kört, csak érdeklődnék, hogy volt-e valaki akinek így indult?

Pont 38. hetes vagyok ma, délelőtt c1111 volt.


2012. jún. 8. 21:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Varj egy kicsit ha kellemetlenebb lesz es olyan mensztruacios gorcsos szeru akkor valoszinuleg igen..Furodj meg lazulj fekudj el es ha elmullik akkor csak joslofajas volt...de ha nem mullik el es egyre erossebben es gyakrabban jelentkezik akkor valoszinuleg az:) Ha az akkor konnyu szulest kivanok...
2012. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

"Sajnos" nem tudom milyen lenne a menstruációs görcs, mert sosem volt.. Lezuhiztam, kíváncsi vagyok változik-e valami :) Amúgy pihengetek :)

2012. jún. 8. 22:02
 3/17 anonim ***** válasza:
nekem így indult,igen
2012. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
mi a helyzet?
2012. jún. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

11-re elmúltak... Éjszaka csak 1-2x keményedtem be. Kíváncsi leszek ma produkálunk-e valamit.

Köszi a válaszokat!

2012. jún. 9. 07:49
 6/17 anonim ***** válasza:

Nagyon közel vagy! Szintén C1111-es méhszájjal szülés előtt 2-3 nappal volt ilyenem, a szülésem (vajúdás)tényleges indulásakor is csak legyintettem, h "á, ez el fog múlni úgyis". Na, amikor sétálásra se múlt el, már kezdtem gyanakodni...!)

Szép szülést!

2012. jún. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én i s 38 hetes vagyok.

Ez lesz a 3. szülésem (6 éven belül).

Az éjjel nekem is folyamatos fájdalommentes keményedéseim voltak. Aludni sem tudtam.

Ez még igazából eltarthat jóideig.

Amíg nincs fájás, addig nem kell aggódni.

Ha majd a derekad fáj hátul, hogy majd beszakad, na az már fájás, akkor már lehet indulni a kórházba.

2012. jún. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az infókat!
2012. jún. 9. 10:35
 9/17 anonim ***** válasza:

Ma 9:10!

A keményedések fájdalommal járnak (ezek minimálisak is lehetnek, meg erősebbek is, de nem fájdalommentesek), és nem mindenkinek szakad be a háta a rendes fájásoknál. Nekem pl. mensi-szerű görcseim voltak és inkább lent fájt, a hasam, hüvelyem felé sugárzott.

Nekem két gyerkőc van, mind a kettőnél mást éreztem.

2012. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ma 18:27!


Képzeld el, hogy létezik fájdalommentes keményedés, mert neked nem volt, attól még van!


Pocakkeményedés

A "menetrend szerinti", fájdalommentes (!) keményedések természetes velejárói a várandósságnak, általában nem jelentenek bajt - csupán a méhizomzat "edz" egy kicsit a nagy pillanatra. Probléma akkor lehet/lenne, ha kifejezetten kellemetlenné, esetleg fájdalmassá válnának az összehúzódások. Az erőteljes, szűnni nem akaró vagy gyakori pocaktájéki feszülések, keményedések arra figyelmeztetnek, ideje lazítani végre! Némi pihenés, egy kellemes fürdő hatására javulnia kell a helyzetnek; ha mégsem múlnának el – vagy legalábbis nem ritkulnának – a méhösszehúzódások, illetve ha vérzést vagy bizonytalan eredetű váladékozást tapasztalnánk, azonnal fordulj orvoshoz!

2012. jún. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!