Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a szülés előtti közvetl...

Milyen a szülés előtti közvetlen derékfájás, ami jelzi a szülést? Hol fáj? Az egész vagy csak ott lent?

Figyelt kérdés
2012. nov. 16. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyivel a szülés előttre gondolsz.

Egyik gyerekemmel volt nagyon erős derékfájásom, de az kb. két héttel a szülés előtt kezdődött, és nem volt minden nap, olyan 2-3 naponta egy egész éjszakán át nem tudtam aludni, annyira fájt. Emlékszem, négykézláb gubbasztottam az ágyon, mert úgy volt a legelviselhetőbb, vagy beültem a kádba.

Nekem konkrétan a derekam fájt, és közben feszített is lefelé. Ez a medence tágulását jelzi, ami egyébként jó, mert bár az utolsó hetek borzalmasak voltak emiatt, a szülés maga könnyű és viszonylag gyors is volt.

2012. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40+3nál nst-re várakoztam, amikor érdekesen fájt a derekam, először azt hittem h csak kényelmetlen a szék. Jártam egyet, elmentem wc-re és akkor szembesültem a nyákdugó kis darabjával. Először nem is gondoltam volna h az a nyákdugó. De amikor még 4 óra múlva is "érdekes" volt a derékfájás, és folyamatos darabkák voltak a t.betétemen, már tudtam h lesz valami. Megkezdődtek estére a jóslók, amik olyan erősek voltak h aludni is alig birtam. 40+5nél beindult a szülés, tehát a derékfájást követően 2 nappal, és 40+6ra megszültem.
2012. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak megijedtem:) Elkezdett iszonyatosan fájni a hátam,se ülni se feküdni nem tudtam,meg keményedtem is.Beültem a kádba és elmúlt egy fél óra múlva kb. De most megint elkezdődött.Csak olvastam vhol hogy ez lehet a szülés jele is,de ezek szerint nem feltétlenül:) Meg el is mult a meleg vízben.
2012. nov. 16. 21:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem még a doki sem hitte el amíg nem jöttek a tolófájások hogy szülni fogok. a derekam majd leszakadt először 10, 8, 5 majd 3 percenként. akkor már a szülőszobán voltam mert elfolyt a magzatvíz, egy ilyen iszonyatos derékfájásnál szinte megfeszültem, erre a doki elkezdte nyomkodni a hasamat és szó szerint rámkiabált hogy tűrtőztessem magam, mert nincs is fájásom. mondtam neki hogy b@ssza meg ez egy kőkemény fájás volt, mire azt válaszolta hogy amíg nem keményedik a hasam, addig ez nem fájás. erre mit ad isten? a következő ilyen derékfájás után egyből jött a tolófájás.

szóval én keményedés nélkül "csak" derékfájással szültem a fiamat.

azt tanácsolom neked, hogy mérd az időt hogy milyen időközönként érzed, és ha meleg víz hatására nem múlik el, akkor készülődjetek :-)

szorítok neked :-)

2012. nov. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanigy vagyok pontosan mint te. Én is kiirtam ezzel kapcsolatban kérdést,mert 2-3 napja elkezdett fájni a derekam,tegnap már iszonyatosan, se ülni se feküdni sem tudtam,mellé medence és végbélfájás is társult. Lezuhiztam a derekam meleg vizzel, attól elmúlt egy 2 órára, de ájjelre megint elöjött. Azt án csak belealudtam,ma reggel meg elviselhető szinten van. Ja és a 2 nap alatt összesen 6szor voltam nagy wc-n is... Ezért azt hittem tegnap éjjel,hogy mehetünk, de mégsem...
2012. nov. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

:) Akkor nem vagyok egyedül:) Valami jósló lehetett,éjszaka nagynehezen elaludtam és elmult reggel volt egy kicsi de nem vészes:)

A nagywc-zés nálam is meg van.Hát meglátjuk meddig húzzuk még:)

2012. nov. 17. 10:23
 7/10 anonim ***** válasza:
te hány hetes vagy?
2012. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
38+3.De a baba egy héttel nagyobb.:) Te?
2012. nov. 17. 15:55
 9/10 anonim ***** válasza:
37+4, de a baba 2 héttel nagyobb. :)
2012. nov. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
viszont nekem estére megint elöjött a derékfájás, most reggelre megint elmúlt. Szerintem ez jósló vagy a medence tágulása okozza. Mert szerintem ha ez a szülést jelezné, már megindult volna,vagy rosszul gondolom? Én a nyákdugóval konkrétan nem találkoztam, pont ma egy hete viszont, hogy összebujtunk apával, és utána elöször ilyen vércsíkos folyékonyabb valami jött belölem (bocsi) majd 2,5 napig barnáztam, de szerintem ez is a szextől volt,nem hiszem hogy a nyákdugó volt az:(
2012. nov. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!