Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki a Sote I-n császárral...

Aki a Sote I-n császárral szült, valaszolna néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

1. Leírnátok nagyjából, hogy hogyan zajlott?

2. A szoptatás hogy ment utana, mikor szoptathattad meg először?

3. Mikor kell felkelni, meddig nem szabad a fehet emelni?

4. Hány napot kell bent lenni?

5. Mi volt a lerosszabb és a legjobb a császárban?

Köszönöm, ha válaszoltok. :) Úgy néz ki december közepén lesz progis császárom.



2012. nov. 14. 22:09
 1/9 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

6. Ameddig nem viszik oda a babát szoptatni, addig ugye nem adnak neki tápszert? Vagy kap azért ott valamit a csecsemősöktől?

2012. nov. 14. 22:11
 2/9 anonim ***** válasza:

2 császárom volt ott, 6 és 3,5 éve.

1.) 2 nappal előtte befektettek (van, akit 1 nappal előtte), majd a műtét hajnalán beöntés, borotválás következett. Aztán pár óra múlva bekísértek a műtőbe, ott megkaptam a spinális érzéstelenítőt, lefektettek, hívták a férjemet, majd megkezdődött a Nagy Esemény. :) Nem éreztem semmit, csak némi taszigálást. A műtét után a császáros őrzőben gyűjtögettük erőnket.

2.) Kb. 8 órával a műtét után (sajnos pontosan már nem emlékszem) behozták a babát az őrzőbe, akkor szoptattam meg először. Ezután a következő reggel kaptam meg a picit.

3.) Az első felkelés 6 vagy 8 órával a császár után volt (erre sem emlékszem pontosan). A fej emelésére sem, mert én ezt a pár órát nagyjából végigkómáztam (vagyis hát aludtam) az érzéstelenítő utóhatása miatt :))

4.) 4 nap az általános.

5.) Az elsőnél nekem az volt a legrosszabb, amikor a fekvési időszakban néha megnyomkodták a szülésznők a sebet (talán a vér ürülését nézik, nem is tudom). A másodiknál ez meg se kottyant, akkor az érzéstelenítő beadása volt kellemetlen. Szerencsém volt, elég jól viseltem a felépülési időszakot, mondjuk tüsszentésnél kicsit fájt a seb :)

A legjobb? Gyorsan, kiszámíthatóan zajlottak az események, és sikerült egészséges gyerekeket a világra hoznom.

Minden jót neked! Ki a dokid?

2012. nov. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Ja! :-)

6.) Cukros vizet adnak nekik. Ezt sokan ördögtől való bűnnek tartják, az én gyerekeim táplálásában nem okozott gondot. A fiammal töltött első éjszaka során kaptam egy adag tápszert, de másnap már nem, mondván, dolgozzunk a tejtermelés beindulásán.

2012. nov. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál:) Dr. Patkós Péter docens az orvosom.

Farfekvéses a kislányunk, kicsi és vékony vagyok, keskeny csipővel es medencével, és ő már 6 hete ugyanabban a pozicióban van. És nagyon picike a hasam, ugyhogy valószinű nincs helye, vagy nem is akar megfordulni:) egészséges legyen, ez a fontos, a tôbbi nem számit. És apuka utána bejöhet hozzám a lábadozóba, mig feküdnöm kell a császár utan?:)

2012. nov. 14. 22:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)

Igen, bemehet látogatni, de persze nem full időre. :) A babát is megnézheti, sőt mehet vele méricskélésre a szülés után :) A férjemet le is fotózta a szülésznő az újszülött fiával :)

2012. nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez most is kb így megy, de apuka bent lehet a császár alatt és már nincs cukros víz.

Sima babavizet kapnak, de azt is csak, ha anyuka kéri. A babát rögtön megkapod, ahogy az őrzőből lekerülsz a csecsemősre és ha szeretnéd sem viszik vissza csak fürdetni.

A többi kb úgy megy, mint ahogy első válaszoló írta, én 4 hónappal ezelőttivel egészítettem ki. :)

2012. nov. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves 6., köszi a kiegészítést :) a cukros víz kivételével egyébként így mentek a dolgok 6 évvel ezelőtt is, ahogy leírtad, csak talán ezeket pont nem említettem. :)
2012. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4,5 éve volt ott programozott császárom.


1. Ugyanúgy zajlott, ahogy az első leírta, előtte este befektettek, másnap reggel beöntés, borotválás, utána műtő, érzéstelenítés, és műtét, nálam is benn volt a férjem.

2. Én az őrzőben még nem szoptathattam, először a baba-mama szobában kaptam meg, ott szopizott először. Nem ment könnyen és sajnos azt sem mondhatom, hogy sokat segítettek, de ha szólsz mennek. (hátha azóta már változott valamit a dolog)

3. Az hogy mikor kelhetsz fel attól függ, hogy mekkora tűvel szúrják a gerinced, én sem vagyok nagy darab, így kisebb tűvel szúrtak, és 6 órával műtét után lehetett felkelni. A fejet addig nem szabad emelni, míg feküdnöd kell, azért mert iszonyat fejfájást kaphatsz utána. De egyébként az őrzőben borzasztó segítőkész nővérek voltak, jöttek segítettek, igazították a párnát, az ágyat, ahogy mi szerettük volna.

4. 4 napot kellett benn lennünk, ha nincs semmi gond, haza engednek ennyi idő után.

5. A legrosszabb a műtét utáni felkelés volt, legjobbat nem tudok mondani, de azért nagyon jó volt, hogy az orvosom mindent mondott, mit hogyan csinál, és nem volt olyan feszes, komoly hangulat a műtőben, jókedvű műtét volt.

6. Akkor még adtak cukros vizet, de nálunk sem volt semmi gond, nem tudom, hogy azóta lecserélték, e a béke beli cumisüvegeket, de vigyél be magaddal sajátot, mert ha nem cserélték, akkor az ottanitól, max megfullad a baba. Az az igazi régi fajta, egy üveg és ráhúznak egy gumis cumit. Rettenet.

2012. nov. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A rettenet cumisüveg még megvan, én is sajátot vittem és abba öntöttem át a vizet neki. :)
2012. nov. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!