Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen előkészületek kellenek...

Milyen előkészületek kellenek az otthonszüléshez?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanok tapasztalatára vagyok kíváncsi, akik otthon szültek, vagy fognak szülni. De persze mindenkinek a véleménye érdekel, aki már hallott valamit ezzel kapcsolatban.
2008. máj. 24. 12:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előttem válaszoló! Az otthonszülésben az a jó, hogy mindent megtehetsz! És nem kell otthon maradnod, ha úgy érzed, nem bírod tovább és szeretnél mégiscsak kórházba menni, epidurált kapni. Mindent megtehetsz, hiszen csakis rólad és a babádról szól!

Akik otthon szültek a barátnőim közül, mind azt mondták, hogy eszükbe se jutott fájdalomcsillapítót kérni, nem azért, mert nem fájt, hanem mindannyian valamiféle módosult tudatállapotról beszéltek, ami átsegítette őket mindenen. És ez azért jöhetett létre, mert teljesen zavartalan volt körülöttük minden.

Ezzel nem akarlak rábeszélni semmire. Csupán elmondtam. Kívánom, hogy mind a babavárást, mind a szülést hatlamas élményként éld meg és isteni adománynak tekintsd, hogy szülhettél. Függetlenül attól, hol is teszed.

Én remélem, maradhatok itthon. Nagyon szeretnék és eddig minden jel arra mutat, hogy rendben vagyunk, tehát vállalhatjuk otthon. Kb. 6 hét múlva már többet tudok mesélni!:-)

Nagyon boldog babavárást és szép szülést mindenkinek!

2008. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
34%
Lehet aranyos a geréb Ágnes,de én láttam a tavalyi riportot.Nyilatkozni sem mert.Inntől kezdve lehet akármilyen aranyos személyesen,de ha már gond van ő sem vállalj a nyílvánosságot,pláne a felelősséget.És szerintem felelőtlenség az egész,még nem is elfogadott...amúgy meg,én is azért megyek más kórházba ,mert a sajátom nem szinpi és én is aszerint választottam,hogy olyan legyen a szülésem,hogy szivesen emlékezzek rá vissza és ne rossz élményként éljem meg.Remélem sikerülni fog eddig csak jókat hallok róla.De pl nekem sem fordult még meg a babám és mi van akkor ha nem is fog,az orvosom elmondta a kockázatot mért nem engedik ilyen esetben a természetes szülést és bármennyire nem szeretnék császárt akkor is az életünk a legfontosabb és szerintem már annyiféle lehetőség van,hogy az ember ne érezze rosszul magát-bababarát kh,apás szülés,azt viszel be vajúdni amit szeretnél akár illóolajat is,besötétítenek ha akarod..szval aztem ezek nahyon jó feltételek...nem vagyok benne biztos,hogy pl én kényelmesen érezném magamat itthon,pont azért mert bármi közbe jöhet.Mi van ha a nyakára van tekeredve a zsinór,de annyira,hogy pont azért kell császározni,mert amúgy rövid lenne és oxigén hiány lépne fel ,bekómázna..akkor mi van.Én orvosokkal dolgoztam együtt-igaz ,nem szülészekkel,de az a tapasztalatom a felelősséget úgyis lehárítják magukról..ilyen esetben is te lennél a felelős,mert te döntöttél az otthonszülés mellett..szval,sztem nem éri meg az életünket reckírozni.Igaz régen is otthon szültek az asszonyok,de talán az életmódjuk is nyugisabb volt minz ma.nem dolgoztak 7hónapos korukig,mint pl.én is és most ezért vannak görcseim valószínű és aggódok nehogy hamarabb induljon be a szülés,főleg,hogy első babás vagyok és azt sem tudom mire kelligazán figyelni ,mijen jel mit jelent...pedig eddig probléma mentes volt a terhességem..szval nem tudom te felelősséged,de jól gondold meg.Sok sikert a döntéshez.33hetes kismama
2008. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
52%
Én mindkét gyerekemet sajnos császárral szültem,de legalább életben vagyunk.Ahogy elindult a szülés,valami vérezni is kezdett hamarosan.Azt mondták a baba és én is életveszélyben lettünk volna a sima szülésnél.És előre nem tudhatod mikor lép közbe a sors.Viszont a kórházban pillanatok alatt a műtőbe tudnak vinni.Láttam már anyukát,akinek meghalt 1naposan a babája,hát elég volt átérezni.Én köszönöm nem kérnék belőle.
2008. máj. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A Geréb Ági nem csak aranyos, hanem vállalja is a felelősséget teljes mértékben. Nem tudom, miért gondolja bárki, hogy nem.

Arról pedig, hogy nem dolgoztak a régi kismamák 7 hónapig, hát.... Amennyiben a kukoricakapálás és társai nem számítanak munkának. Nagyanyám délután még a földeken dolgozott, aztán este megszülte anyámat. És ez csak egy eset, de szinte mindenki így szült a szegényebb emberek közül.

Amúgy ha a szülés során nem várt komplikáció lépne fel - mint pl. az előttem válaszolónál a vérzés - azt a bábák fölismerik és időben kórházba szállítanak. A Geréb Ágiéknak még megkülönböztető jelzés is van az autójukon.

De mint már előző válaszaimban is mondtam, az a jó, ha mindenki ott szül, ahol leginkább biztonságban érzi magát.

2008. máj. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!