Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen előkészületek kellenek...

Milyen előkészületek kellenek az otthonszüléshez?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanok tapasztalatára vagyok kíváncsi, akik otthon szültek, vagy fognak szülni. De persze mindenkinek a véleménye érdekel, aki már hallott valamit ezzel kapcsolatban.
2008. máj. 24. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

www.szules.hu


(En ova intelek tole, mert en nagyon aggodo paragep vagyok, es felnek, h barmi tortenik, es nincs muto. Ha lenne lehetoseg arra, h var a haz elott egy mento, vagy korhazi csapat, szep eszme lenne, de mivel ez lehetetlen, es csak a korhazban ereznem magam biztonsagban. De ez csak az en velemenyem:) Tajekozodj sokat!)

2008. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Én sem tenném!!!nem szeretem én sem a kházakkat,de ezzel nem játszanék.Bármikor közbe jöhet olyan dolog amit nem tudnak ellenőrizni,pl.kicsi szívhangja lassul,beszorul a feje stb...és akkor bizony vágni kell...,hogy számolnál el a lelkiismereteddel ha bármi történne vele,csak azért ,mert szerinted az a kényelmesebb...nem is biztos,hogy kényelmesebb.Sztem a kettőtök érdekében azt a 4-5napot ki kell bírni a kházban.
2008. máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Második baba lesz, igazából ötlet fázisban van az otthonszülés, és mielőtt döntök, szeretnék róla minél többet megtudni. De nem vagyok fanatikus a témában, csak ez is egy lehetőség.
2008. máj. 24. 12:47
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Igen, nekem is hasonlo a velemenyem, sokkal nagyobb hatter kene ahhoz, (eü-i) h biztonsagosan lehessen otthon szulni, de ez egyenlore meg nem adott.

Normal esetben egy szules magatol megy az utjan, de mindig ott van a HA, a szazalek, amikor megis be kell avatkozni.

Ez tul nagy felelosseg ahhoz, a baba elete, h batran azt lehessen modani, "vallalom". MErt HA tortneik vami, akkor az egy eletre tonkretesz tietek.

2008. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

szia

én is utálom a kórházat, és mid a két lányommal már amásodik nap hazajötünk saját feleősséggre mert majd megőrültem a kórházba

de otthon meg nem éreztem volna magam biztonságban szerintem inkább kórházba szülj és menj haza hamarabb, mert nem tudhatod hogy mi jöhet közbe, a második kislányunk belekakilt a magzatvízbe ezért a szülés után rögtön elvitték és a férjem elmondása szerint elég komoly volt

ha otthon születik meg nem tudom hogy mi lett volna vele

én is gondolkodtam az otthonszülésen annakidején de jó hogy nem mertem vállalni

a 3 babucit is kórházba szüljük ha összejön

2008. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én az elsőt várom, kb. 6 hét múlva szülök és ha minden jól megy, akkor itthon!:-) Én nagyon körüljártam a témát, évek óta ezen gondolkodom, már akkor is tetszett az otthonszülés, amikor még nem is volt tervben baba. Úgy érzem, teljes biztonságban leszek, sokkal inkább, mint kórházban.

Javaslom a Geréb Ágiék féle tanfolyamot, ott mindent elmondanak a dologról. Sokan eljönnek olyanok is, akik nem otthon akarnak szülni, csak tájékozódnak. Itt sok mindenről hallhatsz, amiről a kórházi szülések vagy más szülésfelkészítő tanfolyamok nem is beszélnek.

Az Ágiék nem beszélnek rá senkit az otthonszülésre, elmondják minden buktatóját is, nagyon korrekt az egész.

Az otthonszüléshez nem kell semmi nagyon speciális felszerelés - a szívhang hallgatót és hasonlókat a szüléskísérő bábák hozzák magukkal - neked csak azzal kell törődnöd, amire szerinted szükséged lehet. Adnak egy listát, hogy miket ajánlanak (olajok masszírozáshoz illetve gátvédelemhez, ha akarod, akkor homeopátiás bogyók, papírvatta, dekubitusz lepedő, stb. ) Ha kéred, hoznak szülőszéket, én vettem magamnak nagy labdát, mert már most jólesik rajta ücsörögni, vajúdhatsz a saját fürdőkádatokban, én mondjuk lehet, hogy a felfújható pancsolót viszem be a szobába és azt használom, de bármire lehetőséged van, ami jólesik. Az otthonszülésnek az a lényege, hogy háborítatlan. Csak te és a babád számítotok, a ti igényeitek. Nincsenek felesleges vizsgálatok, nem kell parancsra nyomni - ha hagyják, minden nő pontosan tudja, mikor mit tegyen - csak az van körülötted, akit te szeretnél, és amikor kibújik a kisbabád, nem veszik el tőled, együtt maradtok, szopizhattok, ami jólesik.

Én nem döntenék másképp, nekem ez nyújt maximális biztonságot, tudva azt is, hogy ha kell, tőlünk 5 perc alatt elérhető a kórház, a bábák meg pontosan tudják, hol van az a pont, amikor muszáj kórházba menni és még egyáltalán nincs későn elindulni. Nagyon megbízom az Ágiékban. Jó csapat.

Bővebbet a www.szules.hu-n találsz.

Kívánom, hogy úgy tudj dönteni, ahogy neked a legjobb. Bárhol szüljél is, csak ti vagytok a fontosak! Boldog várandósságot és nagyon szép szülést kívánok!

2008. máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

De mi a helyzet azzal a 3 kisbabaval, akik meghaltak otthonszules kozben, mig a korhazban megmentettek volna oket? :(

Az Agieknal volt ez az elmult evben. En, ha arra gondolok, h bar 3ezer szulest levezetett, de 3 meghalt, mig a korhazban tulelte volna, mar soknak tartom a kockazatot.

2008. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Én a 3-ik babámat várom,de nem mernék itthon szülni.

Pedig de gyűlölöm a kórházunkat,és a sok bunkó orvost:(((

Ha innen nézem,megértem,ha otthon szeretnél szülni,de nagyon kockázatos hidd el.Az első szülésem olyan volt,ahogy a nagykönyvbe megvan írva.Nagyon szép emlékként őrzöm.A gátmetszés volt az egyetlen beavatkozás,semmi más.Ment a maga ütemébe,nem sürgette senki.

A másodiknál viszont adódtak előre nem látható komplikációk,és ha azonnal nem császároznak,vagy meghal a baba,vagy fogyatékos lesz.Na egyiket sem kívánom.

Most már csak 4 hetem van szülésig,megpróbálom természetesen,ha nem lesz semmi baj nem engedem,hogy vágjanak.De ha az egészségünk,vagy az életünk a tét akkor bizony muszáj,ezt diktálja a józanész.És olyan gyorsan adódhat komplikáció,hogy lehet hogy percek is számítanak.

Meggondolnám a helyedben is.


Könnyű szülést,jó egészséget akárhogy is döntesz,üdv.

2008. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A hamarosan otthon szülő anyuka vagyok. Tévedsz, az Ágiéknál otthonszülés közben csupán egyetlen kisbaba halt meg tavaly, a másik kettő már több hónapos volt és nem lehetett párhuzamot felállítani a halál oka és az otthoszülés között. Az a picurka, aki sajnos meghalt szülés közben, sajnos meghalt volna a kórházban is. Nem tudtak semmi mulasztást bizonyítani, a Szt. Imre kórház vezető szülésze elmondta, (remélem, nem tévedek és a szent Imre volt, nem tudom pontosan, de valamelyik szent, bocsi) hogy az a kisbaba sajnos a kórházban sem lett volna menthető. Nagyon ritka az ilyen eset, de sajnos előfordul. Amúgy a kórházakban sokkal több kisbaba hal meg szülés közben, vagy épp anyuka, csak azok az esetek nem kapnak nyilvánosságot. Hidd el, utánanéztem, mert nekem sem mindegy. Az általános statisztika azonban jobb az otthonszülések esetében, mint a kórháziakéban, itthon és külföldön egyaránt.

Ennek ellenére azt mondom - egyébként az Ágiék is mindenkinek ezt mondják - hogy a legkevesebb komplikációra akkor lehet számítani, ha az anya biztonságban érzi magát. Vagyis mindenki ott szül jól, ahol jó neki. Épp ezért csak annak javasoják az otthonszülést, aki valóban ezt szeretné, és nem divatból vagy meggondolatlanságból, hanem meggyőződésből. Ezért van az egyhetes tanfolyam is, amit mindenkinek el kell végeznie, aki otthon akar szülni. Ezen a tanfolyamon beszélnek a terhesség és terhesgondozás egészéről, mindent elmagyaráznak, miért szükséges, mire való, beszélnek a szülés menetéről orvos, illetve bábaszemmel nézve is, beszélnek az újszülött csecsemőről, a szükséges vizsgálatokról, arról, mit miért kell vagy nem kell tenni, pszichológus beszél az egész szülés-születés anyai és gyermeki vonatkozásairól, beszélgetések vannak orvossal, bábákkal, dúlákkal, filmeket mutatnak, van csoportos és páros beszélgetés, stb.

Senkit sem akarok se rá-, se lebeszélni. Hiszem viszont, hogy minden nőnek joga, hogy ott hozza világra a gyermekét, ahol nekik a legjobb. Nekik - tehát neki és a babának is. Mert hiszek abban, hogy minden anya érzi, mire van szüksége a gyermekének.

Véleményem szerint minden nő hordozza magában az ősi tudást, képes gyermeket kihordani és szülni, hiszen erre teremtetett.

Mindenkinek olyan szülést kívánok, amilyet leginkább szeretne.

2008. máj. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Es mi a helyzet azokkal a babakkal akik a korhazi szules utan halnak meg? Mert ha hiszitek ha nem ilyen is van csak ezt nem harsogja a tv mert erre nem lehet ujjal mutogatni hogy na milyen felelotlenseg... meg az a ket kismama aki meghalt nemreg a csaszar utan, korhazban...

en szivesen szulnek otthon, ha nem az elso babam lenne, igy nem mernek, de nem azert mert baj lesz, hanem mert nem tudom, mire szamitsak. Mit csinalok, ha ott vagyok a a kozepen es ugy erzem nem birom tovabb, ott senki nem ad epiduralt... viszont a masodik babamat, ha az elso komplikacioktol mentes volt es ugy ezrem, meg tudom csinalni fajdalomcsillapito nelkul, meg persze nem kell 5 kilos gyerekre szamitani, mindenkeppen szulnem otthon. Ha a korhaz kozel van akkor plane. Hollandiaban a szulesek fele otthon tortenik es nem azert mert minden masodik csaladi hazban van felszerelt muto, hanem mert mas a hozzaallas. Angliaban is sokan szulnek otthon, illetve szulootthonokban, ami nem korhaz de megis fel van szerelve, ugyanakkor otthonos a berendezes. Mert ott fontos hogy az anyukanak is kenyelmes legyen ne csak az orvosnak... miert szulunk pl agyon? Amikor a legnyilvanvalobb a guggolo testhelyzet ahol a gravitacio segithet? Azert mert igy az orvosnak jobban kezreall... anyuka meg hadd nyomjon, ugyis mindegy neki, max majd beleterdelunk a hasaba ha nagyon nem megy...

2008. máj. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!