Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor csinálják a gátmetszést...

Amikor csinálják a gátmetszést, adnak előtte érzéstelenítést?

Figyelt kérdés
33 hetes vagyok,és egyre jobban foglalkoztat a gondolat,napok ótta rémálmaim vannak,hogy milyen fájdalmas lesz!Nem is igazán a görcsös szülési fájdalmaktól félek,hanem a gátmetszéstől.Első babás vagyok.Tényleg olyan borzasztó,mint ahogy gondolom?
2008. máj. 23. 17:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem borzasztó! Adnak előtte érzéstelenítést, nekem 3 gyermekem van, egyiküknél sem vettem észre, mikor csinálták.

A szülés fájdalmas,aki mást mond hazudik, de hidd el életed legszebb élménye lesz!Egy kalappal... :)

2008. máj. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok (38 hetesen még első babával) hogy fájás közben vágnak, és nem lehet érezni. Eddig nem hallottam olyat, akinek fájt volna a gátmetszés, mert mással vagy akkor elfoglalva, legkisebb gondod is nagyobb annál...

De azt nem tudom , hogy adnak -e előtte valamit...

2008. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem érzéstelenítették előtte, de egyáltalán nem fájt. Fájás közben csinálják, és akkor már a baba nagyon feszíti a gátat, tehát nem lehet érezni. Sőt!! Nekem még megkönnyebbülés is volt, mert hirtelen megszünt az a nagyon feszítő érzés, és egy pillanat múlva már kint is volt a baba.
2008. máj. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítést nem adnak,mert nincs olyan érzéstelenítő ami hatna.A gátmetszésnél sokkal nagyobb a szülési fájás ezért nem érezzük azt,mert az már eltörpül a többi mellett.Az a fájás amikor vágnak is,mégjobban fáj,de erre szükség van mert a baba nem fér ki.Utána viszont nem fáj annyira és már hamar vége.
2008. máj. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4 hete szültem és gyakorlatilag ha a doki nem mondja, hogy varni fog nem is tudtam, hogy vágva lettem. Nem éreztem semmit.
2008. máj. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, fájás közben csinálják, ami olyan erős, hogy a gátmetszést kb. olyan erősnek fogod érezni (már ha megérzed), mintha kihúznák egy szál hajad. Én is féltem tőle, aztán ez volt a legkisebb gondom. Ha a doki nem mondta volna, hogy megvolt a gátmetszés, akkor nem is tudtam volna róla, mert szinte semmit nem érzetem. Utána viszont a seb eléggé fájt, de hát így van ez a sebekkel.
2008. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtam oda, hogy nem érzéstelenítenek, mert felesleges.
2008. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek
2008. máj. 23. 19:25
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Vágtad el a lábad vagy valamidet borotvával, vagy az ujjad papírral? Olyan érzést képzelj el. Én edával szültem, de az addigra már kiment, és éreztem mikor vágtak, és kb ehhez tudnám hasonlítani. Ne izgulj miatta, fájt kissé, de ki lehetett bírni.


Szép szülést!

2008. máj. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban féltem a gátmetszéstől, mint a szüléstől. Végül sem a vágást sem a varrást nem éreztem. Kaptam érzéstelenítőt. A gátsebnél sokkal jobban fájt a kijött aranyerem.
2008. máj. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!