Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől olyan "borzasztó" a...

Mitől olyan "borzasztó" a császár?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves fiam, akit természetesen szültem, eléggé fájdalmas volt, de persze ki lehetett bírni meg minden, csak maga a szülés nekem annyira nem volt jó élmény, mert kicsit nehéz volt, voltak problémák. Azt mondták, ha lesz mégegy, akkor 90% hogy császározni kell. Akkor úgy voltam vele, hogy nekem mindegy, de annyit hallok arról, hogy szörnyű élményként élték meg a nők a császármetszést. Mi benne a szörnyű?
2008. máj. 23. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fáj utána a seb hetekig. Az a szörnyű , meg a tehetetlenség hogy nem tudsz mit csinálni,legalább másfél hétig a seb miatt:(hiába nem vágják már át ma a hasizmot harántba akkor is borzasztó. Inkább száz amolyan szülés
2008. máj. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a téma szubjektív! De egyáltalán nem borzasztó! Olyant kell megkérdezni, akinek mindkettő volt! De az én szememben borzasztóbb a gátvágás dolog, mint a császár. Ismerek több nőt, aki a gátsebével sokkal többet és tovább kínlódott, mint más a hasi vágásával!
2008. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj tőle, ki hogy éli meg, jól mondta az előttem szóló, hogy szubjektív.

Az biztos, hogy ha altatnak, nem látod mindjárt a babádat, ez rossz lehet.

A másik, hogy műtét után még 12 órát feküdni kell, nem emelheted meg a fejed, ezáltal a baba sincs veled. De utána megkapod.

A seb kinek hogy gyógyul, van aki 3 nap alatt felépül, van akinek 3 hónap kell...És hogy milyen gyorsan épülsz vel, szintén nem tudni előre.

De az biztos, hogy nem jó ha félsz tőle. Inkább készülj rendes szülésre, de készülj fel arra, hogy lehet császár elsz. Én is így vagyok, szeretnék szülni, de tudom, lehet császár lesz, és akkor sem leszek elkeseredve.

2008. máj. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát csak annyit hogy a császárnál elaltatnak és a legkeményebb fájdalmakat nem éli át az ember.Vágás meg van a hüvelyi szülésnél is amit ráadásul érzéstelenítés nélkül csinálnak,és olyan helyen ahol a friss sebbel is még pisilni kakilni is tudni kell.Én inkább császárral szültem volna.De mindenkinek a sajátja a legrosszabb,tényleg az tudja a választ akinek mind a kétféle volt.Viszont megéri.
2008. máj. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

SZia! Nekem mindkettőben részem volt. A császárba az a rossz,hogy utánna feküdni kell 12 órát,meg nehezebben mozogtam. Kellett egy pár hét míg teljesen rendbejöttem,de egyáltalán nem volt szörnyű,ahogy azt sokan állitják.Egyébként engem nem altattak császárnál!!

A sima szülésnél általában(ez az én véleményem),hamarabb épül fel az ember,bár erre is van ellenpélda.

2008. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejettem irni,hogy most vagyok várandós a harmadik babámmal és ha lehet akkor inkább simán szeretnék szülni. Nekem a fekvés volt a legrosszabb a császárba,meg amikor nyomkodták a hasamat:(. :)
2008. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyetértek az előttem válaszolóval.

Én az elsőt simán szültem,nagyon szép emlék máig.

A császárom viszont egy szörnyű rossz emlék.

Ráadásul altattak,és iszonyatos fájdalmakra ébredtem,a sima szülés szórakozás hozzá képest.

Nagyon nehezen épültem fel,1,5 év után sem voltam olyan mint előtte.A császárnál sokkal magasabb a szövődmények lehetősége.Nálam volt szövődmény bőven.A gátvágás egy picike vágás,a császár meg egy nagy hasi műtét.

És hát amit elsősorban kellene a mamáknak szem előtt tartani,az hogy mi a legjobb a babának.Ez természetesen a természetes szülés,és nekünk is ez a legjobb.

Szerintem az esetek nagy részében azért ragaszkodnak a császárhoz,mert félnek a vajúdástól,pedig ez az egyetlen jó és értelmes fájdalom.Én a császár előtt is kértem,hogy vajúdhassak vele,amennyit csak lehet.Sajna 5 óra után ki kellett venni.De a vajúdásra nagy szüksége van a babának,és a mamának is,az alatt az idő alatt termelődnek a kinti léthez szükséges hormonok.Akinél ez elmarad,annak vannak következménye a későbbi életre nézve is.

Én is nagyon bízok benne,hogy most természetesen szülhetek ismét.Már csak 4 hetem van vissza.

2008. máj. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Ja,és nekem az a véleményem,hogy a császár egy nagyszerű találmány,csak oda kellene visszahelyezni amire feltalálták.

Csakis a baba,és a mama élete egészsége megmentése megóvása érdekében szabadna alkalmazni.Nem pedig kérésre.


Utolsó válaszoló

2008. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a borzasztó dolgok máshol kezdődnek.Én mindkét gyerekemet császárral szültem, az elsőnél altattak, a másodiknál csak érzéstelenítettek.Előszörre persze nehezebb volt, köhögsz az altatás miatt, és ettől fáj a hasi sebed nem kicsit.

Másodjára már tudtam mire számíthatok, és szó szerint röhögve vonultam be a műtőbe.

Ja, meg három napig állva pisiltem, mert csak úgy ment.

Szóval ne vegye el a kedved, simán túlélhető.

2008. máj. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!