Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az oka annak, hogy vannak...

Mi az oka annak, hogy vannak olyan nők, akik a szülést végighányják és a hasuk is megy?

Figyelt kérdés
Bocsi,ha buta a kérdés,de nem értek még ezekhez a dolgokhoz nagyon,viszont olvastam pár hozzászólásnál itt-ott,hogy sokan így voltak.

2012. nov. 2. 18:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

És Ápolónő,minden szülés előtt álló nőnek adnak vesetálat is?

Mondjuk sokminden egyén függő. Pl mikor nekem műtétem volt és még 5 nő feküdt velem egy kórteremben ugyanarra a nőgyógyászati műtétre várva és mikor felébredtünk az altatásból egy volt rosszul,mindünk közül. Erre nekem előtte azt mondta az aneszteziológus,hogy van aki hajlamos rosszul lenni az altatótól,van aki nem.

2012. nov. 2. 20:11
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem adtak vesetálat, csak mikor kértem. Hozta a nővér, és ennyit kérdezett: na, már itt tartanánk, kismama? Úgy magyarázta, hogy az utolsó erős fájásoknál szokott ez lenni, engem előtte vizsgáltak, és épp hogy 2 ujjnyira voltam, és csodálkozott. Miután "kihánytam" magam, megint megnézett, és alig volt már a méhszájból, rohantunk a szülőágyra, baromira gyorsan tágultam a végén. Első voltam.
2012. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Ha pl. epét hánysz szülés közben, az azt jelenti, hogy a test elérte a stressz-tűréshatárát.
2012. nov. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Jézus! Nem elég,hogy marha nagy fájdalmaid vannak,de még hányni is...Hát nem tudom,nálunk a családban senki nem hányt. Ez nagyon durva!
2012. nov. 3. 10:30
 15/17 anonim ***** válasza:

Epe-hányás... kétszer volt, egyszer az első babával a 37. héten, annyira rugdosta a rekeszizmom, gyomrom... a másikkal a 10. héten, mikor mindig rosszul voltam, és már nem volt mit hányni.

Annál rosszabb nincs. Mikor attól hányok, amilyen íze van, keserűbb dologgal még nem találkoztam.

2012. nov. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

nekem menstruációkor is mindig hasmenésem van

lehet hogy azért mert hátrahajló méhem van alapból és összehúzódásokkor bizergálja a beleket, nem tudom

de hányni nem hánytam

viszont, mivel nem ehet-ihat jó ideig az ember, egy idő után nincs mit kihányi/kakilni

2012. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ápolonő vagyok. Nem nem automatikus viszon ha úgy érzed, hogy kell akkor nyugodtan szólj és adnak. Ez főleg a kórházi protokolltól függ, hogy az adott osztályon mi a szokás. Műtétes osztályon amikor dolgoztam automatikus volt a vesetál odakészítése. Viszont a nőgyógyászati osztályon már nem. Erre így nem tudok neked válaszolni.

Ez az én véleményem legalább is nálam úgy volt, hogy amikor elkezdődtek a fájásaim akkor én enni nem tudtam. Nem volt hányingerem viszont nem is kívántam az ételt.

Én viszont amit megbántam, hogy nem ittam mielőtt elmentem a kórházba. Olyan meleg és száraz volt a vajúdóba, hogy nekem azzal volt problémám. Ez nálam akkor normalizálódott amikor bekötötték az infúziót. Ugyan lehetett inni egy egy kortyot de az nekem semmi sem volt. Erre tanácsolom, hogy legyen egy nedves gézlap vagy kis törölköző amivel a szádat kicsit tudod törölgetni, hogy ne száradjál ki és ne legyen kellemetlen. Én ezzel küzdöttem sokat. Ne izgulj ezen, mert mimnél jobban rá stresszeled magad annál nagyobb az esélye, hogy be fog következni. Hidd el nekem az ott lévő dolgozók már nem egyszer láttak ilyet. Ha van kérdésed akkor nyugodtan írj akár privát üzenetet, ha tudok akkor szívesen segítek.

Ápolónő és egy két éves nagy lány anyukája. :)

2012. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!