Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a tapasztalatok a császárról?

Mik a tapasztalatok a császárról?

Figyelt kérdés
2008. máj. 20. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bár én még nem szültem de nekem is császárom lesz mert hüvelyi úton nem szülhetek sajnos.

Általában a császárt gerinbe történő érzéstelenítéssel csinálják, vannak előnyei és hátrányai is.

Előnyei hogy nem kell a vajúdási időszakot végig csinálnod biztosan nem lesz hüvelyi sérülésed és elkerülhető a normál szüléseknél előforduló sérülés a babánál pl: koponya bőre alatti vérömleny vagy a kar törése.

Hátrányai hogy a tejtermelődés nem a 2-3 napon hanem kb az 5. napon fog beindulni az érzéstelenítés miatt katétert fogsz kapni hogy nem vizelj magad alá valamin 24 órát feküdnöd kell. Ez nagyon fontos!!! nem szabad emelgetned a fejed mert utána napokig piszokul fájni fog, valamint a seb húzódik a hasadon.


A császárt mindenki másképp éli meg csakúgy mint a természetes úton törénő szülést.

Fontos hogy pozitívan áll hozzá mindenhez ne rettegéssel és félelemmel feküdj fel majd a műtő asztalra.


Gratula a Babához!!!


Üdv: Egy védőnő

2008. máj. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

Én az első gyerekemet természetes úton szültem,és egy életre szóló szép emlék a születése.

A másodikkal sajnos meg kellett császározni:(((

A 42-ik hét végén indították,mekoniumos volt a víz,éretlen és zárt a méhszáj,és teljesen fent volt a baba.Szóval szinte semmi esély nem volt a normál szülésre.

De legalább annyit ki tudtam alkudni,hogy hagyjanak egy kicsit vajúdni vele,mert ugye az nagyon fontos főleg a baba,de a mama számára is.Sajnos 5 óra után ki kellett venni.Engem altattak,és rettenetes fájdalomra ébredtem,szóval ha a két szülést össze kell hasonlítani,a császár egy iszonyat szörnyű a normál szüléshez képest.

Nagyon nehezen épültem fel,több mint 1 év után sem voltam olyan mint előtte.Én azt mondom,nem normális aki direkt a császárt válassza.Meg persze az sem normális,hogy választani lehet.A császárt oda kellene visszahelyezni,amire feltalálták.Csakis a baba,és vagy a mama élete egészsége megóvása megmentése érdekében.Most 35 hetes vagyok,és úgy beszéltem meg a dokival,hogy sima szülésre törekszünk,csak akkor vág ha nagyon muszáj.

Mindkettőnk érdeke a természetes normál szülés születés.

Az első válaszoló nem tudom hol végzett,de biztos hogy védőnő????Mert akkor nagy bajban vannak sokan akinek ő ad tanácsot.


Minden jót neked,üdv.

2008. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én egy öt éves kisfiú anyukája vagyok, és 26. hetes kismama. az első kisfiamat császárral kellett szülnöm, toxémia miatt. Gerincbe kaptam érzéstelenítőt, és nagyon jól éreztem magam, amíg ki nem ment belőlem a hatása. Az első éjszaka nagyon rossz volt, fájdalmas, és kellemetlen volt, hogy a nővérkék cserélgették alattam a betétet stb...a győri kórházban a császárosoktól az első éjszaka elvitték a babát, hogy nyugodtan tudjanak pihenni(legalábbis öt évvel ezelőtt így volt), de amikor behozzák és ott lehet veled, akkor már máshogy fogod fel az egészet. Az első lábraallás nekem egy kicsit nehezen ment, és amíg ki nem szedték a varratot, addig húzódott.

A tejem pedig még aznap megindult...

a császár után a test nehezebben regenerálódik, legalábbis nekem.. de a császárt is mindenki máshogy éli meg, ugyanúgy ahogy a rendes szülést.

A dokim azt mondta, hogy most elsősorban rendes szülésre törekszünk, de sajnos ember tervez, isten végez..

azért ne aggódj, túléltük, és te is túl fogod:)

2008. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem a dokim császárnőnek hívott a 2.császár után.Gerincérzéstelenítés volt.Mikor kimegy a hatása az elég ciki.Az első után én fürdettem a babámat először otthon,a másodiknál hetekig nem tudtam.Kb 10óra múlva felkeltenek(muszály).Ez elég nehézkesen ment.Az elsőnél nyomták ki a vért a hasamból.Ebbe majd bele pusztultam,a másodiknál csak egyszer nyomták meg.A tejem nekem is másnap már dőlt teljes erőből.Szóval a két császár is teljesen más volt.Hiányzott az igazi szülés.
2008. máj. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem 3 császárom volt, mert mindegyik csemetém rosszul feküdt, ráadásul az első haránt helyezkedett el. Az egyikkel a kitolásig vajúdtam, és sürgősségi császár lett belőle. Mindegyikkel gerincbe adott érzéstelenítést kaptam. Az elsőnél nagyon fájt utána a fejem, mert "elfelejtettek" szólni, hogy ne emeljem fel a fejem legalább 12 órán keresztül.

A seb, mivel ez egy komoly hasi műtét, eléggé fáj, főleg az első felkeléskor, és kell legalább 6 hét a teljes regenerálódásig, plussz ott a baba, akit 2-3 óránként szoptatnod kell. Mindenképpen kell a segítség az első hetekben. A tejem a 2. napon beindult, mindhárom babánál.

Nincs összehasonlítási alapom a normál szüléssel, de sokaktól hallottam, hogy ha lehet inkább a hüvelyi szülést választanák...(már aki mindkettőt átélte). De azért ezt is túl lehet élni, mivel a végeredmény nem mindennapi:)))

2008. máj. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!nekem egy 3 éves kisfiam van,én is császárral szűltem,Vácon.Én is gerincbe kaptam érzéstelenítőt,(csak akkor altatnak ha allergiás vagy a gyógyszerekre,meg ha hajlamos vagy trombózisra).Műtét után 5 órával fel kellett kelni és sétálni pár métert.Én nem bírom a fájdalmat de itt nem is nagyon volt mert műtét után az infulzioban van algopirin meg ilyesmi.az első nap odaadják a babát,nem tudom miért írják hogy nem kapod meg.Műtét után már hozták is mellre tenni.akkor láthatod a babádat amikor akarod!!Nekem a 3-4 napon lövellt be a tejem.Ne félj,azt mondják a két szülés egy forma csak az egyikkel előbb a másikkal később rossz

U.I:pénteken császároznak ismét!

2008. máj. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én is császárral szültem 3 hete. Gerincérzéstelenitést kaptam, nem éreztem semmit műtét alatt, a babócát nagyon hamar kiszedték , többet tartott a varrás. Az egész műtét kb 40 percet tartott. Azután meg folyamatosan nyomatták a fájdalomcsillaptitót meg antibiotikumokat, úgyhogy ahogy kiment a zsibbasztó nekem nem fájt. Aznap este már lábra álltam. Az első éjszaka nehéz volt, mivel csak háton tudtam feküdni.Másnap már sétáltam. Harmadik nap beindult a tej. Sztem nem igaz az állitás,hogy császárral később jön meg a tejed. minden a babótól függ mennyire cuppan rá a cicire és dolgozik meg érte.A varrás hamar szépen begyógyult, már 5 napon hazaengedtek és 3 emeletet úgy másztam meg mintha mi sem történt volna. Én örvendek,hogy igy alakult a helyzet és császárral szültem.
2008. jún. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!