Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nem ágyon fekve lezajlott...

A nem ágyon fekve lezajlott szülés hogyan fejeződik be?

Figyelt kérdés
Aki négykézláb, állva, szülőszéken vagy -sámlin szül, akkor marad abban a pozícióban, vagy utána lefektetik, hogy kijöjjön a méhlepény meg ellássák utána? Elsősorban saját tapasztalatokat szeretnék hallani, hogy mi is történik ilyen esetben, előre is nagyon köszönöm.
2008. máj. 14. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A méhlepény kijön akármilyen pózban is vagy, az ellátás kérdését meg nem értem. Ha nem fekve szülsz, minden bizonnyal elkerülöd a gátmetszést, akkor meg nincs mit ellátni. Ha esetleg van mégis valami kis felszíni repedésféle, azt ritkán kell varrni, ha mégis, akkor segítenek lefeküdni addig.

Egyébként is normál esetben ha kibújt a kisbabád, segítenek lefeküdni, hogy a mellkasodra fektethesd és megszopiztathasd. A méhlepényt pedig megint csak abban a pózban szülöd meg, ahogy neked jólesik. Fekve vagy guggolva, ez tőled függ. Persze nem mindegy, hogy hol zajlik a szülés. A különböző kórházakban ritkán engednek ilyen nagy szabadságot a kismamáknak, bár azért biztos van ilyen is. Ha születésházban vagy otthon szülsz, akkor pedig minden úgy lesz, ahogy te azt a legkényelmesebbnek, legjobbnak érzed.

Nem tudom, tudtam-e segíteni, erre voltál-e kíváncsi.

Szép és könnyű szülést!

2008. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a baba kijötte után lefektetnek, mert át kell nézni a lepény születése után az egész hüvelyt és méhet, hogy van-e sérülés, ezt nem hiszem, hogy gugulva meg tudja tenni az orvos.
2008. máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolónak: Miért kellene átnézni a méhet? Kijön a méhlepény, ha ép, ha nincs extra vérzés, vagy bármi rendellenességre utaló jel, ugyan mit nézegetnék a méhet és hogyan? Arra gondolsz, hogy néhány tudatlan és barbár szülész egy időben csinálta, hogy végigtaperolta a méhet, meg kitörölgette? Ez a 21. század, már nem csinálnak ilyet, ha mégis, azt a dokit fel kéne jelenteni. Ha nincs indok ilyesmire, akkor kifejezetten ellenjavallt ez a dolog.
2008. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nemtudom szült e az előttem író, de igenis megkell hogy vizsgáljon a doki, mivel a méh is sérűlhet.És akár lepény is maradhat bent.Nekem is így volt, és belehaltam volna ha a doki nem vizsgál meg,mivel darabokban jött ki a lepényem.A méhfal is repedhet,és a szülőcsatorna is.Mindenesetben megnéz utána a doki.Ha már szültél szerintem nem emlékszel rá mert nem ezzel voltál elfoglalva hanem esetleg a babáddal.
2008. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én térden szültem:

utána ahogy kibújt a baba, ágyra fektettek, vele a hasamon. amig a köldökzsinórpulzál, csak öleltem, semmi más (30 perc volt). utána elvágták a zsinórt, majd a lepényt szültem meg, (kb.5 perc). ezután megvizsgálták a lepényt, majd kinyomkodták a hasamon keresztül a méhből a vérrögöket. nem törölték kia méhet, semmi felnyúlás vagy ilyesmi!!! Azután még 2 órát feküdtünk 3an a párommal ott az ágyon, (ő megfürdette meg felöltöztette a babót amig én a méhlepényt szültem).

2008. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi csajok, mindenkinek, pont erre voltam kíváncsi!
2008. máj. 15. 08:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha normális az orvos,akkor megvizsgál szülés után,sőt kitörlik a méhet fertőtlenítővel,mert a lepény helyén a méhfalon seb keletkezik a leváláskor.A végbelet is átvizsgálja nem történt-e sérülés.Ezeket pedig csak fekve lehet.
2008. máj. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!