Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikor lehet...

Szülés után mikor lehet elkezdeni újra rendszeres nemi életet élni, és fogamzásgátló módszereket használni?

Figyelt kérdés

Elég megvárni, hogy a hüvely és a méhszáj visszanyerje eredeti állapotát(1-2 hét), vagy várni kell, amíg a hüvely öntisztulását biztosító flóra kialakul újra?

Gyógyszeres fogamzásgátlást mikor lehet elkezdeni? Óvszerrel lehet nemi életet élni már korábban is?


2008. máj. 13. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
6 hét! nagyon fontos, az orvosi kontroll után szabad csak fürödni( kádban), szexelni, petting mehet de csak bugyiban. Tényleg fontosak ezek, tartsd be!
2008. máj. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
6 hetes kontrollnál megmondja a doki
2008. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A 6 hetet mindenképpen meg kell várni.Teljesen mindegy,hogy óvszerrel vagy anélkül. Nem hiába mondják az orvosok! A fogamzásgátlást pedig megkell vele beszélni. Addig ne is szedjél semmit. Szoptatás alatt pl. csak egyfajtát lehet szedni.(ha jól tudom)
2008. máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! nekem ma dokim azt mondta, hogy nem kell megvárni a 6 hetet, én 5 hét után mentem kontrollra, akkor felírta a szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlót és mire hatott, addigra már a 6. hét is eltelt és tudtunk szexelni. De a 6 hetet mindenképpen várd meg, még gumival se csináljátok, nehogy baj legyen. Ha a párod nem bírja már tovább, hát kényeztesd el egy kicsit...

Egyébként én szülésután néhány hétig nem is kívántam a szexet, később viszont annál inkább.

A legjobbakat!

2008. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Sokan nem várják meg a 6 hetet, és nincs semmi bajuk. Ezt mindenkinek egyéne válogatja. ha minden rendben, ne váladékozol, nem vérzel, nem fáj, akkor próbáljátok meg, és meglátod, hogy bírod -e. Gumival lehet, miért ne lehetne? De tabit úgyis csak doki írhat.

ha gondolod, keresd fel előbb, vagy kérdezd a védőnőt.

2008. máj. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!