Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mikor, hol hány hetesen...

Kinek mikor, hol hány hetesen indult be a szülés?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne:)

mit csináltatok épp?


2012. aug. 22. 20:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
39. hét. Aludtam. Hajnal fél 3-kor érdekes pukkanást hallottam és éreztem a hüvelyemből. Felkeltem, de alig értem ki a WC-re, elfolyt a magzatvíz. Délelőtt 9 körül kezdődtek a fájások, és 12.35-re megszületett a kisfiam. Nem mondom, hogy nem fájt, kibírható.
2012. aug. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

első baba: számítógépen játszottam, amikor jött az első fájás, délután 4-kor, este 7-kor mentünk be a kórházba, 3 óra múlva megszületett, kibírható volt, nem kaptam érzéstelenítést sem.

Második baba: aludtam:D Arra ébredtem, mintha bepisiltem volna, de minimális volt, így azt gondoltam, bő folyás, vagy tényleg bepisiltem:D

Aztán 3-kor kezdődtek a fájások, 7-kor mentünk be a kórházba, délre lett meg a kicsi. Nagyon fájt, sokkal rosszabb volt, mint az első, és sokkal rosszabbul is viseltem, így kaptam eda-t, ami megváltás volt:D

2012. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
6.vagyok! Magzatvíz elfolyástól számítva 4óra alatt megvolt a lányom! Gyorsan megvolt gátvédelemmel. Inkább a kitolás előtti 1-2perces fájás volt, ami fájt, addig elviselhető volt, nem kaptam érzéstelenítést. Nagyon alacsony a fájdalom küszöböm, meg is lepődtem magamon, tényleg rosszabbra számítottam, szóval nagyon büszke voltam magamra utána, na meg mikor a lányomat tartottam a kezembe, nem is érdekelt már az a 4óra! :)
2012. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38.héten,reggel negyed hatkor elfolyt a magzatvíz ahogy felálltam az ágyról.Negyed tízkor a kezemben volt a kisfiam.
2012. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

38+3 hetesen éjjel felébredtem éjfél felé, hogy már megint pisilni kell (vagy legalábbis ezt érzem) és már nagyon utáltam fél óránként járni éjjel is, így ki se mentem, visszaaludtam. Kettő fele felébredtem akkor kimentem, de nem múlt el a feszítő érzés, folyamatos volt. Fél 3 fele ráültem a fitt labdámra, onnantól lehetett mérni a fájásokat, egy 3 perces, utána két percesek. Indulás a kórház. 3kor vettek fel, 6kor megvolt a lányom. Nagyon hangulatos szülés volt, szívesen emlékszem rá vissza.

Az ikrekkel 35+5 hetes voltam. Itthon voltam az akkor 21 hós lányommal, és itt volt a hugom is segíteni. Reggel óta fájogatott, azt gondoltam a hólyagom, talán begyulladt ahogy nyomja a baba, nem volt vészes egyátalán, csak nem múlt el, és idegesített. Úgy döntöttem menjünk be a kórházba, nézzenek meg. Cuccot se vittem, tényleg biztos voltam benne, hogy nem szülök. Beültem hogy vezetek, de nem értem el a pedált :-), úgyhogy hugom vitt be. Apa épp a kórház előtt állt munkásautójával (akkor trabija volt), ott robbant le vele. Felmentünk az osztályra (2. emelet), onnan leküldtek az sztk-s rendelésre(1 emelet), onnan meg vissza az osztályra, mindezt gyalog. Végre megvizsgáltak, 4 ujjnyi, szülök. HOPPÁ!

Jött a dokim, közölték hogy simán szülök (második baba faros volt, és előtte inkább a császár volt megbeszélve, mégis mivel már egyet szültem, és nem is rég, meg az első baba be volt fordulva, így hajrá! Köszi! Kicsit barátkoztam a gondolattal a szülőszobáig. Még akkor is csak görcsöcskéim voltak, ez volt fél 12kor. Mindkét ágyon szültek, vajúdóban is tele volt minden ágy. Dokim tessékelte a szülőket, az egyik gyorsan megszült, másikat meg vinni kellett császárra, így kiürült két ágy, mindkettőt kipróbáltatták, hogy melyik lesz jobb. :-) A végén a választott sem volt túl jó, párom szerelte ahogy a doki kérte, meg könyvekkel támasztották ki.... Közben felhívtam a párom, hogy jöjjön ahogy tud, mert simán szülök, bejöhet. Szegény, a finisre azért beért, negyed 2-kor és 3 percre rá megszülettek a fiúk. Nagyon gyorsan jöttek, de sokkal jobban fájt mint a lányomnál, és nagyon sokan voltak dokik, csecsemősök, tanulók, és még nézelődők is. Ez akkor nem zavart, visszagondolni nem jó rá. Meg arra, hogy kengyelbe rakták a lábam, hogy ne kelljen fogni, azt annyira megalázónak érzem, lányomnál nem volt ilyen. Rossz érzés rá visszaemlékezni. És arra is, hogy mivel két nap miatt korababák, hiába semmi bajuk nem volt, és kicsik sem voltak (2,5 és 2 kg), elvitték őket egy másik kórházba, mert ahol szültem nem volt koraosztály, és csak 3 nap múlva mehettem utánuk, mikor kivették a varratokat, és kiadták a zárójelentést. :-( Megmarad bennem örökre.

Ha lesz még terhességem, szülésem, mindent előtte kivesézek a dokival, az biztos. :-)

2012. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Jajjj én már alig bírom kivárni ezt az 5 hetet! Nagyon várom már a szülést!
2012. aug. 22. 21:22
 17/23 A kérdező kommentje:
:(sajnálom:( remélem nekem nem lesz rossz emlékem
2012. aug. 22. 21:32
 18/23 anonim ***** válasza:

éjjel 3-4 körül ébredtem fel a fájásokra 40 + 6 naposan a kislányommal.

először nem voltam biztos benne hogy talán szülés lesz,kimentem a wcére pisiltem, és közbe mindig elcseppent egy-egy adag nyákdugó

na akkor ébresztettem a férjemet az pattant ki az ágyból aranyos volt nagyon, hívtam anyukámékat akik jöttek értünk kocsival, (örökkévalóságnak tűnt) míg vártuk őket,mert nekem folyamatos de tűrhető fájásaim voltak még akkor.

nem tudom hogy a hidegfront csalta elő vagy itt volt az idő, vagy épp azért mert belekakilt a vízbe..

március volt havazott :)

hamar meglett 4 tól 9 50 re..


brutális volt a szülés de túléltem,ahogy most is túlfogom remélem, a kisöccsével vagyok 29 hetes, ő novemberi baba lesz !

2012. aug. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Lassan 4 hete szültem. 40+5re.

Pont az olimpia megnyitóját néztük. Férjem mondta is, csak még a magyarokat várjuk meg...:) Na mondom kapd magad, mert itt szülök meg... 5 percesekkel kezdődtek, a kocsiban már 2 percesek voltak, elfolyt a víz félúton és mikor beértünk, rá 1 órára meglett a lányunk. Nagyon sietett kifelé. Első babó.

2012. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A kisfiam sürgősségi császárral született a 37. hétre.

A kislányom napra pontosan a 40. héten indult kifelé. Reggel fél 5-kor kimentem pisilni, és amikor visszabújtam az ágyba, akkor kezdődtek a fájások. 8 percesekkel kezdődött, és szépen lassan 7-6-5 percesek. Kint kegyetlen hideg volt, az autónk nem indult, anyukáméké sem. Elkezdtem vérezni, doki mondta, hogy menjünk. Mentőt hívtunk, kb. másfél óra alatt értek ide, és kb. másfél óra alatt értünk a kórházba az időjárás és a sok baleset miatt. A kórházban még jó sokáig vajúdtam, az utolsó három óra 1-2 percesekkel telt, egyáltalán nem tágultam semmit, és a végén egy derékmasszírozás után teljesen elmúltak a fájások, így császármetszés lett a vége.

2012. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!