Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros szülés után mikor...

Császáros szülés után mikor lehet elkezdeni sportolni és milyen sporttal célszerű kezdeni?

Figyelt kérdés
2 hónapja szültem, és a 17 kg-ból még 5 rajtam maradt, ezt szeretném leadni. 56 kg voltam előtte, most 61 körül vagyok, de jó lenne 53 körülre lefogynom, mint korábban voltam. Leginkább futni szoktam korábban meg aerobicozni. El lehet már kezdeni futni? És hasizomgyakorlatokat lehet már csinálni, hogy a hasam is újra lapos legyen?
2012. aug. 22. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Tényleg ennyire aggódsz 5kg miatt? A szervezeted még helyre sem állt (hormonilag). Mit vársz, mikor még csak most szültél? Persze lehet sportolni, de ésszel, főleg, ha nem szoptatsz. Legyél türelmes magaddal szemben. Kérdezd meg a dokidat, hogy hogy áll a heged. ( uh-al is nézni szokták a belső állapotát, minden ennek függvénye). A futás az jó szerintem, hasizmozást még hagynám. Láb, kar gyakorlatok mehetnek. Ha szoptatsz nézd a babát, hogy eszik-e rendesen, mert változhat (nem mindenkinél) a tej állapota, és akkor kevésbé fogadják el. Türelem, tuti csini vagy :)
2012. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Császár után 6héttel nyugodtan, ha engedi a doki! Szépen fokozatosan bármit! Hasazhatsz is! :) A lényeg, hogy ne terheld túl magad az elején! És minden tévhittel ellentétben a szoptatásra se hat ki a sport!
2012. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! És 1-nek a biztató szavakat! :)

Sajna nem tudok szoptatni, pedig szinte mindent megpróbáltam. Nem is annyira a súlyom miatt aggódom, hanem hogy emiatt az 5 kg miatt nem szeretném lecserélni az egész ruhatáramat. :) Meg hiányzik is a sport, régen heti 3-szor futottam. Aztán még van egy 52 kg körüli ruhatáram is, jó lenne, ha azok is újra rámjönnének. Most próbáltam a nyári szoknyáimat és most kb. az 1/5-e jött csak rám. :( Voltam már 6 hetes kontrollon, minden ok volt, de elfelejtettem a sportról megkérdezni a dokimat.

2012. aug. 23. 13:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért arról ne feledkezz el, hogy a szülés után megváltozott a testalkatod. Nem biztos, hogy minden ruhád rád fog jönni. Én szülés óta több mint 10 kilót fogytam és bizony még mindig van olyan ruháma mi éppen, hogy rájön. Nem is használom mert kellemetlen benne lenni.

2012. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!