Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell adni pénzt annak az...

Kell adni pénzt annak az ápolónőnek aki felöltözteti a babát mielőtt mennénk haza a kórházból? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés

Anyu azt mondta, kell. Én meg sazt sem tudtam, hogy más öltözteti fel. Én akarom.. :) Vagy hogy van ez?

34 hetes kismamai


2008. máj. 9. 17:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nálunk reggel volt a vizsgálat, utána írták a zárókat, amikor kész lett, én öltöztettem át a babát a kórteremben, aztán betoltam a kocsit, átadtam a kórházi ruhákat, ellenőrizték a karszalagját, ennyi volt. Eszembe nem jutott pénzt adni.
2008. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nagy tévedés, én sem tartozom a legjobb anyagiakkal rendelkező annyukák közzé, de ugy gondolom, hogy ha az orvos és a szülésznő mégérdemli a hálapénzt, akkor az a csnővér, aki segített és figyelt arra, hogy jól boldoguljunk a szoptatással. AZ hazaadáskor az megérdemli azt az 1000Ft.

Ebbe már csak nem halok bele.

2008. szept. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Utolsónak!

Hát ha te mindenkinek letejelsz... Én senkinek sem fizettem egy petákot sem, mégis emberszámba vettek. Miért fizetnék? Kapnak fizetést, nem??? Neked talán szoktak külön is fizetni amikor dolgozol?? Azt hiszem, kifizettem én mindenki munkáját, amikor a TB-t fizettem.

2008. szept. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló!

Nagy különbség van a letejelés és a köszönet között én így próbáltam meg megköszöni a munkáját annak a nővérkének, akitől annyi segítséget kaptam. A TB-nek kifizetett összeget nem az eü-dolgozok kapják meg hanem a hajléktalan a nyugdíjas a munkanélküli.

Gondolom az orvosnak te is adtál, pedig ő is kap fizetést.

2008. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem adtam az orvosnak se, miért, kellet volna? Szerintem nem pénzzel kell köszönetet kifejezni, hiszen mint már mondtam, ők ezért mind megkapják a fizetésüket, és ők választották magunkak ezt a hivatást. Ha én valamit meg akarok köszönni, annak virágot vagy ajándékot adok, a pénzt ne tőlem kapja már! Miért kell direkt erre szoktatni az egészségügyi dolgozókat?

Amúgy ne mondd már, hogy nem a TB-ből kapják a fizetésüket! Akkor szerinted mégis miből? Ezért vonják a fizetsünkből!

2008. szept. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem a Tb-től kapják hid el, hanem az adónkból, és én sem pénzt adtam az orvosnak hanem ajándékcsomagot, de a nővérkének igen pénzt adtam. Nem olyan sok az az 1000ft de azt vesz belőle amit akar.

Te a fodrásznak ,a postásnak, a pincérnek sem adsz borravalót ők is megkérik az árát a munkájuknak még is természetes, hogy kapnak.

2008. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!