Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell adni pénzt annak az...

Kell adni pénzt annak az ápolónőnek aki felöltözteti a babát mielőtt mennénk haza a kórházból? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés

Anyu azt mondta, kell. Én meg sazt sem tudtam, hogy más öltözteti fel. Én akarom.. :) Vagy hogy van ez?

34 hetes kismamai


2008. máj. 9. 17:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia! A csecsemős öltözteti fel. Nálunk hiába szeretné az anyuka,nem engedik. De otthon öltöztetheted majd eleget.:) A nagyfiamnál 3 éve adtam pénzt(ha jól emlékszem 1000ft-ot.). A másodiknál már nem adtam.
2008. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam, hogy adni kellene pénzt az ápolónőnek, mert felöltözteti a babát. Sőt felháborítónak tartom! Ez az egész egészségügy vicc! Miért kell mindenkinek "hálapénzt" adni??? Én maximum egy ajándékcsomagot adnék az összes ápolónak, és ennyi!
2008. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem az anyuka öltözteti, mert mielőtt hazaengednek, megvizsgálják, lemérik mégegyszer, meg megmutatják a köldök ápolását. Én se tudtam és előre felöltöztettem, amit levettek róla. :)

Szerintem meg nem kell ezért pénzt adni. Ők is a munkájukat végzik.

2008. máj. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 1,5 hónapja szültem, és én öltöztettem fel a babát. Az ápoló nem is akarta öltöztetni, természetes volt, hogy hazaindulás előtt már az anyukák öltöztetik. Szerintem ez is kórháztól függ.
2008. máj. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem adnék pénzt.Ez a feladata.te kapsz hálapénzt a munkádért?Mert én nem pedig eg.ügyben dolgozok,de nem is várom el.Mit tud tenni ha nem adsz neki...max nem öltözteti fel,na és ..én is magam szeretném öltöztetni majd.Én max majd a háziorvosnak adok,de neki is csak akkor ha kijön.Nem tudom mennyit szoktak adni..de nem fogom tulzásba vinni..de lehet nem is adok..ez a dolga basszus,mért szokatjuk rá őket a lóvéra.??
2008. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ezek szerint ez is kórháztól függ.

Nekem eszembe sem jutott, hogy ne én öltöztetném, és a "hazaengedős" vizsgálat után én öltöztettem fel egy csecsemős felügyelete mellett, aki azért volt ott, hogy ha kell, segítsen. Nem kellett :) De hogy enki kellene pénzt adni, mert ott állt mellettem, hát eszembe sem jutott.

2008. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Szerintem is butaság,de felénk is ez a szokás. Én úgy tudom a pólyába kell bele rakni a pénzt. Nos én is azt akartam hogy nem fogok adni de sajnos úgy fogom félteni,mert ha nem adok akkor az lesz eszembe hogy nehogy durván öltöztessék fel.Mert sajnos már mindent hall az ember-azt az 1000ft.ot meg egy bombont kibírom. És nyugodtan leszek,hogy nem törik csontját a babucinak:-)

Na de ez egyéni élemény.

2008. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Na ne hülyüljünk már... pénzt amúgy is utólag "szokás"adni, nem előre, jó hogy nem vágják földhöz a gyereket.

Meg persze adjunk a takarítónak, a felettünk lévő osztályos orvosnak, a portásnak, sőt még a szobatársainknak is, nem?

Miért kell mindenkinek pénzt adni?

mindenki megkapja a fizuját, ezért lássa el a dolgát.

Én sem kapok senkitől semmit, vagyis de, az államtól 15 ezer ft táppénzt... Ebből öltöztettessem a gyerekem? Köszönöm, majd én felöltöztetem...Otthon is nekem kell, nem?

2008. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem a csecsemős nővér öltöztette a babámat, eszembe sem jutott pénzt adni. Alapból ott se voltam, éppen átöltöztem, amikor jött a nővérke, hogy "addig én felöltöztetem ezt gyönyörűséget", és már vitte is, amikor kimentem a szobából, már kaptam is a kezembe.
2008. máj. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
amikor a lányom öltöztették 4 éve nagyon kedvesek voltak elmondtak mindent és nem várták hogy honoráljam.nem is akartom volna..már azon is gondolkozom miért a nögyogyász kapja a pénzt szülés után és ha már adni kell miért nem a szülésznö vagy aki végig ott volt...a nögyogyászom a kitolási szakaszban jött be..ugyhogy nem is érdemelte meg mert végig egy kedves szülész néni volt velem.
2008. máj. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!