Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik az esélyei egy 31-32...

Mik az esélyei egy 31-32 hetes babának, ha megszületik?

Figyelt kérdés

Nem áll szándékomban még szülni, de nyitva a méhszáj, és nagyon meg vagyok ijedve ettől. Feküdnöm kellene, de van mellette egy 18 hónapos kisfiam, akivel dolog van. (Apa késő estig dolgozik)

Szóval ne azt írjátok légyszi, hogy pihenjek, mert azt tudom, gyógyszereket is kapok, hanem azt, hogy ha most ne adj isten megszülnék, mik az esélyek?


2008. máj. 9. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nemszabad elkeseredni, ha netán bekövetkezneelöbb a szülés, akkor is már nagyon jól felvannak készülve a koraszülött osztályon, én 6 évvel ezelött 28 hétre szültem nagyon megvoltam ijedve, de már akkor is nagyon fejlett volt az orvostudomány, , ugyhogy fel a fejjel!!! Minden rendben lesz!!!!
2008. máj. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Testvéremnek a 2. babája 32 hétre született, semmi baj nem volt, egészséges lett! Szóval nem kell aggódnod, ha netán beindulna a szülés!
2008. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
A pocisnaplóm azt írja, ha a 30.héten születik a baba, ugyan koraszülöttnek számítana, de már alkalmas a méhen kívüli életre.
2008. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt már a 28.héttől írják, hogy életképes a baba.

további még legalább 5-6 boldogbabavárással teli hetet kívánok

2008. máj. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Amúgy az I-es Nőin fogok szülni, híresen jó a koraszülöttcentrumuk, de mégis be vagyok tojva. A kisfiam is korábban jött, de csak négy héttel. Most is számoltunk vele, de nem ennyivel korábban :(

Szorítsatok, hogy még legalább négy hetet bírjuk!

2008. máj. 9. 20:55
 6/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszolótól szeretném kérdezni, hogy teljesen rendben van minden a kicsivel?
2008. máj. 9. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

26 hét után már életben tartják, 28 hét után már jó esélye van, és után a már csak egyre jobb. Tehát nem lesz baja, de ne erre készülj.

És akármennyire is nem lehet, csinálj pihenős programot. Nézzetek filmet, olvassatok, aludjatok, vagy ha tudod, néha bízd rá nagyira, barátnőre, akárkire, de fontos lenne, hogy feküdj. Igazából fel sem kellhetnél, csak a fontos dolgokhoz, mint vésé és evés...

A kórházban velem szemben volt egy kismama, a negyedik babát hordta ki úgy, hogy mindegyiknél a 30. héttől nyitva volt a belső méhszája is, de 39 hétre szülte mindegyiket. Igaz feküdj, szinte fel sem kelt.

Vigyázz magatokra, keress kompetens megoldásokat, és ne félj:-)

2008. máj. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is minden téren megnyugtatni szeretnélek! Nem feltétlen fogsz szülni most, sőt! nekem 25. héttől 2 újnyira nyitott volt a méhszájam, és rendes aktív életmódot éltem, 41. hetesen szültem.

A másik, meg ha valamiért tényleg megszülnél hamarabb, semmi gond sincs, hiszen már most bőven életképes a babád. Édesanyám a madarászban dolgozik mint gyerekorvos, számtalan kisbaba van ott akik 26 hetesen születtek, és mégis gyönyörűek és életben vannak/maradnak. Úgyhogy ne aggódj!

Sok boldogságot :)

2008. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett Veletek végül, kedves Kérdező?
2011. nov. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!