Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az a gátvédelem? Mikor...

Mi az a gátvédelem? Mikor ajánlatos az? A doki dönti el vagy én is kérhetem?

Figyelt kérdés
Első babás vagyok nem tudom számít-e? 34 hetesek vagyunk :)
2008. máj. 7. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Szia!

Szerintem első szülésnél mindenkit vágnak, általában, mert a repedés rosszabb mint a gátvágás. Amugy én nem is éreztem, a kitolásnál vágott az orvos.

Gátvédelmet kérhetsz, igaz egy ismerősöm a 3. babájánál nem vágták, de azt mondta szörnyű volt, mert ott oda kellett nagyon figyelni, mikor nyomhat, mert csak igy tudták kiküszöbölni a vágást. De ugyis a doki dönti el, mikor a baba feje odaér, hogy vág-e, vagy sem.

Én is megemlitem majd az orvosomnak, 2. szülésem, hátha sikerül vágás nélkül.

21 hetes kismama

2008. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Nekem is törekedtek gátvédelemre, de a Te és a baba méretei határozzák meg, hogy kell e vágni vagy sem. Az elsőnél engem vágtak, de csak kb fél centit, úgyhogy miután összevarrtak, ugyanolyan volt, mint régen. Már aznap ültem rendesen, nem is fájt. A másodikat gátvédelemmel szültem, egy picit repedt a régi heg mentén, de csak 1 öltés kellett oda, és szintén, mintha semmi sem történt volna. Szóval tökre alkatfüggő. Attól, hogy kéred, nem biztos hogy kibújik a baba vágás nélkül. És ha nagyon reped, akkor félő, hogy végbélsérülés lesz, ezért jobb, ha vágnak ha szükséges. Hidd el, azt meg sem érzed, mert fájás közben vágnak, és fel sem tűnik :o)

Szép szülést!! :o)

2008. máj. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nah most én olyan egy hete talákoztam egy kismamával,aki szintén első babás volt és nem kellett vágni,mert szépen tágult,és be sem repedt.

Tehát első babásként is van esély a gátvádelemre. Napjainkban,ha nem muszáj nem vágnak az orvosok.Ha beütöd googleba,akkor rengeteg hasznos infót találsz róla.

2008. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A gátvédelem azt jelenti, hogy nem vágják a gátat, természetesen szülsz meg vágás nélkül. Kérheted te is, de orovosa is válogatja, hogy mennyire türelmes.

Első babánál általában vágni szoktak, de megpróbálhatod vágás nélkül is. Ha kell, ha az orvos úgy ítéli meg, hogy nem tágulsz megfelelően, akkor úgyis vágni fog a te érdekedben, mert ha repedsz, az sokkal nagyobb baj.

És igen, számít, hisz akkor nem vágnak, annak nincs varrata, nem kell összegyógyuljon, szóval mindenképp jobb megoldás, persze csak a megfelelő körülmények között. (ha kell, akkor kell..)

2008. máj. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Első babánál nekem volt metszés, a többinél nem. Ég és föld!!! Annyi különbésg volt, hogy a szülésznő szólt, hogy most lihegjek és próbáljak nem nyomni, akkor éreztem, hogy olajjal simítja el a baba feje mellett a gátat, utána magától kicsúszott a baba, láttam is, életreszóló élmény volt!!! Szóval kb 2 perccfel tartott tovább, mintha nincs gátvédelem.

A 2 óra megfigyelési idő után felültem és saját lábamon mentem zuhanyozni, meg le az osztályra, nem fájt semmim, mintha nem is szültem volna.

2008. máj. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem ajánlották,hogy a 36dik héttől kenegessm magamat Weleda gátmasszázs olajjal.Ezt teljesen bio és sokfajta értékes növényi olajat tartalmaz.Nem olcsó mert egy kis üveg -én 2600ft ért vettem,de ehhez sztem bőven elég.Azt mondták ez nagyon sokat segít.Sztem bármelyik bio boltban tudsz venni vagy a neten is lehet rendelni-már néztem.Sztem próbáld ki.Már én is csak azon izgulok,hogy beforduljon a babám,mert eddig nem akar..igaz van még ideje,de már császárral fenyegetnek-pedig tökre félek attól...Szval remélem,neked minden okés lesz és segíteni fog ez.30hetes kismama
2008. máj. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!