Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Függ valamitől az hogy valaki...

Függ valamitől az hogy valaki könnyen vagy nehezen szül? Lehet hogy buta a kérdés.

Figyelt kérdés
köszi a válaszokat :)
2012. júl. 26. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Biztosan függ. Alkat,egészségi állapot,téraránytalanság,ilyenekre gondolok. Én nagyon nehezen szültem,annyira hogy meg is kellett császározni!

18óra vajúdás,és rengeteg oxi után sem tágultam szinte semmit. Nekem azt mondta az orvosom hogy nagyon merev vagyok,és nagyon erős a csontozatom is!

2012. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Szerintem egyértelműen nem. Én magas,nagyobb darab vagyok, gondoltam majd könnyű lesz. Hát nem volt,ráadásul a baba se volt nagy. Nagyon megszenvedtem. Jött a tesó, gyakorlatilag óriásbébi, épp hogy ki nem esett:)

Van pici, vékony barátnőm, gyors könnyű szüléssel és nagyobb nehezebbel. Valakinek a második a nehezebb. Szóval semmitől nem függ.

2012. júl. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Alkatra nem mondanám- sok ismerősöm van,akivel egy méretben vagyunk,és a nagyobb babát (4 kg környékit) akik szültek,azok tovább vajúdtak,kisebb babát akik szültek,meg nagyon fájdalmas szülésre emlékeznek vissza.

A genetikát teljes mértékben kizárnám! A mi családunkban senki sem szült rajtam kívül gyorsan és könnyen.


Szerintem senki nem tudja megmondani,hogy valaki miért szült nehezebben,miért nem tágult-találgatások lehetnek,de konkrétat nem tudnak!,és más pedig miért szült könnyebben! (persze nem ide sorolható ha a medencéhez képest nagy a baba)

2012. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom...

Az biztos, hogy nem számít korábban milyen erősségű volt a mensi és mennyire tűrted a fájdalmad, nekem két anyuka ismerősöm is van akinel ez nem jött be. Az egyik mondta, hogy ha a havi vérzést se bírja a szülésbe bele fog halni, előre kérte az epidurált. Aztán szinte fájdalom nélkül kipottyant belőle a gyerek, mire odaért az altatóorvos hogy beadja az epidurált konkrétan kint volt a gyerek feje, úgyhogy nem is kellett érzéstelenítés.


Másik barátnőm is sokat szenvedett a havi vérzésektől, de azt mondta utólag, hogy a szülésnél olyan elfogadható volt a fájdalom.


Én nem vagyok egy nyápic nyafogó liba, de amikor én szültem a csempét is leüvöltöttem a falról, zengett tőlem a ház és úgy éreztem ennél elviselhetetlenebb fájdalom nem létezik. Második szülésemnél kiakadtam, mire beértem már volt ott egy vajúdó anyuka, aki az első babáját várta. Rémülten nézte a műsoromat, aztán amikor mentem szülni egy órán át teli tüdőből üvöltöttem.

Meglett a baba, kitettek pihenni. Első gyerekes anyuka bement szülni, hallottam hogy nyög kettőt és felsír a gyerek....

2012. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd az első gyerekemmel 18órás poklot jártam meg, a második 19hónappal később 2óra sétafika "shoppingolás" volt. Többet mozogtam igaz a második terhesség alatt, de nem is volt 30hetesen visszatartás 6hét fekvés. Ellenben 41.héten szültem.

Ahány nő, egy nőnél ahány terhesség annyi szülés.

2012. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem függ semmitől. Én erős testalkatú vagyok (nem kövér), széles a csípőm is. Mindenki azt mondta h a széles csípőm miatt pikk-pakk meg lesz a baba. hát ennek ellenére 19 órát vajúdtam, az utolsó 1 órát oxival...
2012. júl. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem függ! Én vékony, viszonylag magas vagyok! Sokan ijesztgettek, h mivel nem híztam sokat és kicsi a csípőm, tuti sokat fogok vajúdni és nehéz szülésem lesz! A dokim mindezt cáfolta, hiszen mondta, h sportos vékony lányok, sokkal jobban tolnak, kitartóbbak, könnyebben szülnek! Na én magzatvíz elfolyástól számítva 5óra alatt megszültem a lányomat! (Nagyon kicsi a fájdalomküszöböm) fájdalomcsillapítás nélkül sikerült az egész. Szerintem agyban is el kell a dolognak dőlnie, lazának kell lenni és nem szabad pánikolni, félni! Én végig próbáltam laza lenni és arra gondolni, h legyek meg minél hamarabb! Fájások közben végig sétáltam talán 20perc volt, amit a zuhanyzóba állva töltöttem és a kitolásnál fekve! Szóval, ha nem is alak/alkat a fő, de agyban mindenképp eldől, ill. az állóképesség is számít!
2012. júl. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én majdnem végig tornáztam(kismama tornát) és első babával szuper jó és gyors szülésem volt!Alacsony vagyok, 13 kg-ot híztam és nőies alkat(széles csípő).
2012. júl. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
en nagyon konnyen szultem, alig 3 ora alatt (kozben egy 60 kmes utat is megtettunk a korhazig) szules kozben meg smseket irogattam. en is kertem erzestelenitot, de azt mondta a doki mire beadnak meg is lenne a baba, hat szinte ugy is volt. utana is gyorsan felepultem es minden ugy volt ahogy szerettem volna: csodalatos kisbaba,nem hasfajos, teljesen nyugodt, fogzaskor sem szenvedtunk, 2 evig szoptatas, most varom a masodikat. remelem ilyen szerencses leszek. minderre meg rajon hogy szulinapomon szuletett a kislanyunk:D
2012. júl. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!