Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha vegig maganrendelobe...

Ha vegig maganrendelobe jarok, akkor is kell fizessem a szulest? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
2008. máj. 3. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, es a szules altalaban a maganrendelesen egy alkalommal fizetett osszeg tizszerese.

Nekem 6e egy vizsgalat, tehat 60e lesz a szulesem.

Ettol lehetnek azert eltero osszegek, ez a nagy altalanossag.

2008. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
En is 6-ot adok, es meg kinek kell fizetni a dokin kivul, es mennyit?
2008. máj. 3. 15:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ott van a szülésznő is! Van aki a dokinak fizet 30ezret, a szülésznőnek is 30ezret.
2008. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igazábol itt azért fizetsz hogy ö az édes álmábol felkelve bemenjen hozzád és fogja a kezed majdnem végig. ha erre nincs igényed akkor az ügyeleten kell megszülnöd ahol egy normál ellátást kapsz. ugye a lényeg hogy a szülés nem betegség egy természtes folyamat amire oda kell figyelni de jobb esetben semmit sem tenni csak hagyni hogy lefolyon. (csak ha komplikáció van akkor kell hogy orvosi segítség legyen) amúgy semmi dolga a dokinak ott. így a ha nincs igényed arra hogy a doki végig ott legyen (vagy is ezért a pénzért ott kéne üldögéljen veled) akkor ha normális a szülés akkor az ügyeletes csak rád néz.
2008. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Es akkor ott van a szuleszno nem? De hat akkor meg minek kell a dokinak annyit fizetni? Elnezest ha butasagokat kerdezek, de meg nem szultem es nem tudom hogyan mukodik a dolog....
2008. máj. 3. 16:15
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Én is mag.rendelésre járok,8000fizetek,azt mondta a dokim teljes megelégedettség mellett 60körüli összeg a szülés.Mi nem gondoltunk ennyire,elvégre nem kevés pénzt odaadunk neki még járkálunk,ráadásul semmi gond a terhességemmel-nem zaklatom sosem és kb 10perc alatt lerendez.Szval mi pont azt beszéltük meglátjuk mennyire fog foglalkozni velünk a szüléskor,de 50nél többet nem tudunk adni neki.És inkább fogadunk szülésznőt is és annak is kell adni kell valamennyit..15-20nem tudom,szval a 60ból akettőt megpróbáljuk kihozni.Igazából az én dokim semleges,nem hiszem,hogy megbántódik ha nem kap annyit ,ha meg igen akkor a másodikat nem nála szülöm majd..ennyi,sajnos munkanélküliként,elég nehéz ezt is megoldani,de muszáj.

2008. máj. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia.Én is magánrendelésre járok,és mi is 8000 fizetünk.Én az asszisztensét kérdeztem meg,mennyi a dokinál a szülés.Azt mondta,hogy kérdezzem meg a doki,de azt fogja mondani:-Amennyit gondolnak.

Szerintem ez így korrekt,mert nem tudhatja,hogy milyen anyagi helyzetben vagyunk,adni meg úgyis adunk.Ha már felfogadtam és régóta járok hozzá,és mindenben segít és telefonon is lehet hívni szinte bármikor..Mi a párommal 40-50 e körül gondoltunk,a szülésznőnek meg majd kiderül,de szerintem 10-20e + ajándékcsomag.

2008. máj. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ahogy írtam nem kell behívnod sem a dokit. az ügyeletes feladata hogy komplikáció este´n oda menyen. ha nincs komplikáció akkor a bábának kell veled lenni. de ez egy természetes folyamat amit régen is orvosnélkül bábával vezettek le és ha baj volt akkor ment az orvos. most jobb a helyzet mert az orvos rögtön ott van ha baj van ha meg nincs max rádnéz néha. az egy plussz luxus hogy egy másik magánorvost beivsz sok pénzért aki majd fogja a kezed(vagy nem) ezt a luxust valaki megengetheti valaki nem, de ha már megengedi magának valaki és ezt szeretné akkor azt meg kell fizetni (még ha sajnos ez feketén is megy) hogy miattad befárdjon éjszaka közepén.

szóval igazábol orvosra csak is komplikáció miatt van szükség amúgy nem. neked kell eldönteni. de nagyon sok jót hallotam az ügyeletes szülésekröl, de az derült ki hogy az igény függö volt aki ki volt akadva hogy az ügyeletes doki nem ücsörgött mellette neki érdemes dokit fizetni, mást meg zavart mikor a fogadott doki állandóan ott volt mert nem volt rá igénye. döntsd el mennyire van igényed állandó orvosi jelenlétre (sokszor a fogadott doki is csak az uccsó percben esik be, vagy sajnos nem tud jönni) , ha nem vagy az az ember akinek fogni kell a kezét és kétségbe esik ha nincs orvos akkor nyugottan menj az ügyeletre, és ne hívj orvost, attól még eljárhtasz a magánrendelésére.

2008. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdezted, hogy végülis mit csinál az orvos. Hát én ügyeletes dokinál születm, amit csinált: epis érzéstelenítés, burokrepesztés, levezényelte a dolgokat (megmondta, kinek mikor mit kell csinálni, pl. monitor mit mutat, vérnyomás mérése, stb.), segített nyomni, mivel a végére már nem sok erőm maradt, hát az baromira fájt, ahogy belémkönyökölt, de mindegy, segített, aztán amikor kint volt a baba, akkor ő vette a kezébe, elvágta a köldökzsinórt, odaadta a szülésznőnek, majd visszaadta nekem (mármint a babát), aztán megnézte a méhlepényt, majd összevarrt. És mindezek mellett baromi kedves volt. Én nem éreztem hiányát a fogadott orvosnak.
2008. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszi a kimerito valaszokat! Mindenkinek boldog babavarast es konnyu szulest kivanok!
2008. máj. 4. 06:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!