Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik életkorban legérdemeseb...

Melyik életkorban legérdemesebb szülni, ha most a befolyásoló tényezőket nem vesszük (anyagi háttér, partner...)?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 29. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 20 és 30 éves kor között, de inkább 26 alatt, akkor van a legjobb formában a szervezet. De más kérdés, hogy inkább 25 fölött az ember már következetesebb, jobban mérlegel, ha a babával kapcsolatban van valami, kevésbé lehet behülyíteni. Aki fiatalabb, az viszont rugalmasabb tud lenni, viszont könnyebben elbizonytalanodik. Persze ez általánosság csak.

Egy 21 éves anyuka.

2008. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 20-25 év között,mert akkor vagy a legenergikusabb és akkor vagy a legtürelmesebb.És utána olyan 2 évre a másodikat is jó bevállalni,illetve a harmadikat,hogy ne legyen nagy korkül a gyerekek között,ők is könyebben játszanak egymással,illetve később is jobb ha van egy nagy testvér...:)Szerintem.

Más kérdés ha már az anyagiakat,és a többit is számoljuk:S

2008. ápr. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 évs vagyok,júliusban jön a baba!

Nem gondolkodtam ezen,nálunk a családban mindeki fiatalon szült.

Arról nem beszélve,hogy imádni fogom a szerelmemet látni kicsiban. (Tudom nyálas vagyok,ez van:)).

31 hetes kismami

2008. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább más szempontot kell előtérbe helyezni.Valaki 20 valaki 30 évesen érik meg arra, hogy a belső hang megszólítsa anya szeretne lenni.Hogyha nem teljes szívből vállalja a babát tehát nem tervezett Várt baba akkor szerintem egész más a felálás.Én most értem be, 25 éves vagyok, és pl 2 éve még el nem tudtam volna képzelni, hogy én anyuka legyek.Bezzeg most.Madarat lehet velem fogatni :oD

25 hetes kismami

2008. ápr. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia.én az mondom,hogy 23-30.Ez az én véleményem.Nekem a lányom most 12 hetes,én 27leszek aug.-ban.tényleg lelkiegben kell érettnek lenni hozzá.egy picihez nagyon nagy türelem,akarat,e´s szeretet kell.
2008. ápr. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet a befolyásoló tényezőket figyelmen kívül hagyni. Az ember találja meg szerelmet és szívből akarja azt a babát, ne azért, mert a társadalom elvárja. Nekem ezt későn sikerült megvalósítani, így 35 évesen szültem.
2008. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én 23 éves vagyok és május végére várom a babát! Szerintem pont jókor jön a baba. Fiatal anyukája, apukája lesz, ami nagyon jó egy gyereknek + pár év múlva jöhet a kistesó is és mi még mindig fiatal szülők leszünk. Persze ehhez beállítottság is kell, mert nem hiszem h mindenki képes lenne 23 évesen bevállalni egy babát, erre meg kell érni....ÉS nem utolsó sorban megtalálni azt a párt akivel ezt meg lehet valósítani!!!!
2008. ápr. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem is fiatalon praktikusabb,jobb szülni.De sokan nem érnek meg rá.És sokan nem mernek úgye anyagi+karier stb.De ezt szerintem mindenki maga érzi,hogy eljött az ideje.Én biztosan nem bántam meg,hogy fiatal anyuka vagyok!!!!

21 éves anyuka

2008. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

21 voltam amikor a fiamat megszültem-ma 30 évesen azt mondom korai volt. Nem voltam érett a feladatra.

2 hét múlva szülöm a lányomat (így közel a 30-hoz), a fiamtól v. éppen miatt rengeteg türelmet, megértést...tanultam. De még mindig van mit.


Szerintem erre a feladatra fel kell nőlni, tudni kell kezelni a helyzetet.

Mit számít, hogy 20 v. éppen 35 évesen szülsz-lehetsz fiatalon és idősebben is ugyan olyan türelmes, jó anya v. éppen türelmetlen, "rossz".


Arról, hogy 9 év elmúltával mennyire lesz nehezebb a szülés nem tudok -még- nyilatkozni.

Kihordani nem volt nehezebb idősebben. Szerintem.

2008. ápr. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,pozitívan hatottak,mert mi a párommal már beszéltünk erről, és nagyjából 21éves korom környékén szeretnék babát vállalni,mert a párom most 30,én meg 19,és így hogy beszélünk róla, legalább fel tudok készülni és következetesebben tervezem az életem. a 21 éves anyukáknak üzenem, hogy hajrá,csak így tovább!:)
2008. ápr. 30. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!