Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kátai Gábor /Karcagon/ kórházb...

Hyperactyve kérdése:

Kátai Gábor /Karcagon/ kórházban szült anyukákat kérdezném milyen véleménnyel vagytok?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni aki ott szült meg volt-e elégedve a hellyel, rendesek voltak-e az ott dolgozók. Még azt is szeretném megkérdezni, hogy milyen típusú a varrat felszívódó vagy szednek varratot?
2012. jún. 22. 00:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én tavaly júliusban szültem ott. Farkas Béla volt a fogadott orvosom. A szülésznő ügyeletes volt, nem tudom hogy hívják, egy idősebb hölgy azt hiszem Marika néni. 6,5 óra alatt meglett a baba, indított szülés volt, de nagyon-nagyon fájdalmas. A szülőszobáról nagyon pozitív véleményem van. Nekünk őssejt levétel is volt, azzal is minden a legtökéletesebben zajlott. A csecsemősök nagyon rendesek, bármit kérdeztem szívesen segítettek. A másodikat és itt szeretném szülni. Én nem szoktam azzal foglalkozni, hogy kinek mi a problémája egy adott kórházzal, orvossal, ápolóval. Természetesen nem tudnak napi 24 órában körülrajongani, ami érthető. Megnézhettem hogyan kell fürdetni a babát, segítettek szoptatni, mivel a tejem nem igazán akart beindulni, és ez sajnos így is maradt. :(Ha lehetne értékelni én 10-es skálán 10-est adnék. A varratom felszívódós volt, de mire engem összevarrtak jó sok öltéssel, elfogyott. Akik másnap szültek nekik már nem jutott. Ez viszont szerintem nem a kórház számlájára róható fel, hanem a magyar egészségügyére. :( Ha bármi kérdésed van szívesen írok!
2012. jún. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem írni, hogy baba-mama szobában voltam, az egész szülészeten én egyedül!!! Nagyon jó volt. Bármikor bármi bajom volt elvitték manócskát, ha elintéztem a dolgom visszakértem. Ha sírt bejöttek, segítettek. Ebben is nagyon pozitív! :))
2012. jún. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. jún. 22. 23:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Majd nekem is lenne Hozzád egy kérdésem,de előbb válaszolok :-)

Az elsőnél le lettem cseszve,mert gyors volt a lányunk... Ez 5 éve volt. A négernél szültem,Ő volt az ügyeletes. A szülésznő- és a gyakornok kislányok- nagyon rendesek voltak,a dokival sem volt gond,amikor szóltam,hogy kezdem érezni a varrást,akkor adott be azonnal lidót! Akkor felszívódó varratot kaptam,5. nap engedtek haza. Babás szobában voltam. Van egy hosszú hajú csecsemős,Ő akkor elég mogorva volt,nem voltak az irányába szép gondolataim!

A másodiknál már utálatos volt a néger- akkor már bent voltam pár napja,mert túlléptem a 40. hetet. Végül is a szülésnél sem volt gondom-másik ügyeletes volt már akkor- és a szülésznők,csecsemősök is aranyosak voltak,kivéve az,amelyik letépte a lányomat rólam,mikor vége volt a szopi időnek... Ott kiszedős varratom volt,amit a 4. napon távolítottak el. Szülés után,a gátvarrásnál volt gond,de a doki rendes volt!

A harmadik szülés intézményen kívüli szülés volt- így alakult- de akkor még a hosszú hajú,5 éve mogorva csecsemős is nagyon kedves volt,abszolút semmi gond! Ott inkább csak a szoba társakkal volt gond,és a többi szobában levővel- van két szoba,amelyiknek egy a fürdője,wc-je. Na,oda nem akarsz menni! Ott iszonyat bunkók voltak,sokszor elfelejtettek kopogni,meg ilyenek.


Remélem tudtam kielégítő választ adni!! De ha mégsem,akkor kérdezz bátran! :-)


Akkor most én kérdeznék: Karcagon állapították meg a terhességed?-ha nem,akkor hol? Hányadik héten?

Azért kérdezem,mert nem tudom,hogy Karcagon,ha elmennék kb 8 hetesen,akkor még az nap csinálnának e uh-t,vagy vissza rendelnének e? Mert 2x nem szeretnék menni.


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,(kb)7+5hkm

2012. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja,egy rossz mégis csak eszembe jut! A babákat ha sírnak a csecsemősöknél,akkor teáztatják! Ez az egyik ott dolgozó csecsemős szájából hangzott el!

Amúgy ami nem a kórház hibája,hogy mostanában vinned kell pelust,popsitörlőt,krémet,mert nem tudnak naponta 5 db-ot adni,csak ha nagyon muszáj adnak! Egyébként nem. Ja,és elég szűkös a keret,ezért az ágynemű huzatok nagyon rossz állapotban vannak,és a babákat sem tudják mindig átöltöztetni,ha leböfizték magukat!

2012. jún. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia! Nem, Tiszafüredi vagyok, itt is állapították meg, hogy terhes vagyok kb 4 hetesen, elmentem a nőgyógyászhoz pozitív teszttel. 2 hét múlva visszarendelt akkor már biztosabban mondta, hogy ez egy 6 hetes terhesség a papírra csak ekkor került rá, hogy terhesség bizonyított. Hát amit elmondtál Karcagról.. Debrecenben akartam szülni a babát, de sajnos oda már hamar bekellett volna feküdnöm, hogy ha beindul már ott legyek mivel helyileg Karcag van közel ezért a mentő úgyis oda visz be. A szívem miatt fogadtam orvost, de sokan mondták ,hogy ők is megfogadták az orvost annak reményében, hogy felszívódós varratot kapjanak meg epidurált és egyik sem volt a szülés alatt és úgy érezték, hogy kidobták a pénzt az ablakon és nem úgy ment ahogy szerették volna. Remélem nekem nem így lesz. Jó babavárást:)
2012. jún. 26. 08:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem jobb semmivel a felszívódós varrat! Az első szülés után az volt,két hétig nem tudtam kényelmesen leülni.A második szülés után (2 év van a gyerekek közt) a kiszedős varrattal nem volt gondom,a 4. napon kezdett már kellemetlen lenni,de amint kiszedték,azonnal úgy ültem,mint szülés előtt,amin tekintve,hogy a varrást végig éreztem,mert nem hatott a lidokain,pedig kettőt is adtak (a doki azt mondta,hogy azért,mert maradt az előző gátmetszésről egy duzzanat,ami mint egy szivacs szívja magába a lidót.)És a varrat szedésre remegő térdekkel mentem be,de a 4 nappal azelőtt "trauma" ellenére is kellemetlenségektől mentes volt a varratszedés!


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)

2012. jún. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Stella-baby válasza:
Nekem kapcsok voltak varrat helyett. Nem fájt a kiszedése 3nap után. Kb 2perc lehetett. A nővérek rendesek voltak. A férjem minden nap vitt nekik bon-bont. Egyébként szülés után is hihetetlen figyelmesek. Imádtam minden napot odabennt. Fertőtlenítőt vigyél mert közös a wc és a fiatal szőke takarítónő nagyon felületesen takarít. Randit beszélt meg felmosás közben a wc-ben. Lelocsolta a vegyszert és ott is hagyta felmosás nélkül. A néger doki nagyon rendes volt. A szülésnők le se szarnak ha bennt van valaki veled. Kajál elötted, amit neked nem lehet, telefonját baszgurálja és oda sem figyel ha jajjgatsz. Már hozzá vannak szokva. Nekem elfelejtettek infúziót adni. Reggel 8 körül már a szülőszobán voltam reggeli nélkül és este fél 9kor vittek császármetszésre mert annyira ki voltam merülve víz és étel nélkül. A férjem kiabált a szülészre, hogy nem kéne nekem infúziót adni legalább, ha nem is ihatok. Nyalogathattam egy fél citromot.
2012. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"oda se figyel,ha jajgatsz" - ez attól függ,milyen bugyogót vettek fel! Amikor a 3-al voltam bent,megfigyelés alatt,akkor volt egy fiatal csaj-én őszintén szólva csúnya gondolatokkal voltam,pedig nem tehet róla szegény kislány,hogy neki annyira fájt,hogy jajgatott,fújtatott...Ezért sem vonz a szülésznői pálya... Na,mindegy,a lényeg,hogy aki vele volt- "tarka" rövid hajú,erős 40-es,ha nem több - szülésznő,az bár telefonált is,bár étkezett is,de azért sokszor oda ment a vajúdó majdnem anyukához,és sokszor mondta,hogy "jól van,nagyon ügyes! Csak így tovább!!"
2012. júl. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!