Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azt szeretném, ha a szülőszobá...

Azt szeretném, ha a szülőszobára Anyukám jönne be. Nem baj ez?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 25. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baj.Lehet,h jobb is,ha nem lát úgy a párod,bár van olyan pasi is,akit ez csak jobban összehoz a párjával.Tégy úgy,ahogy jónak látod,mert ott már csak a babával és magaddal kell foglalkoznod és semmi szükség rá,h azon izgulj,mit lát mondjuk a párod.Nyugodtan hívd az anyukádat.
2008. ápr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Velem is édesanyám jön be. Biztos vagyok benne, hogy ha segítségre lesz szükségem, ő jobban tud támogatni és nem kell szégyenkeznem semmi miatt. A kórházban is azt mondták, jobb lesz így, hárman döntöttük el, jól átbeszélve. A kispapa megkönnyebbült, hogy elég a klasszikus apaszerepben várakoznia, látnia nem kell amit nem akar, de biztonságban leszek. Ha édesanyád lesz veled, ez biztos jele annak, hogy a kapcsolatotok olyan, amilyennek egy anya-lánby kapcsolatnak lennie kell. A kórházban kérdezd meg, hogy Nálatok kell-e mennie édesanyádnak is a szüléselőkészítőre. 30 hetes kismama
2008. ápr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

szia

nálunk még nincs eldöntve, illetve párom még nemtudta eldönteni, hogy be szeretne-e jönni.én gondolom nem erőltetem, igaz nem is tudnám.anyu fog ott lenni velem :D

persze páromé az elsőbbség, de szerintem nem jön úgyse.nekem az anyukám jelenléte is szuper lesz.

2008. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, szerintem semmivel sem lehet pótólni azt amikor a párod ott van és igenis eggyütt csináljátok végig, nem pedig csak végignézte a 9 hónapodat és utána a kezébe adod a babát.Nem hallottam még olyat, hogy vmelyik férfi megbátna volna, Sőőőőőt...sokkal jobban felnézett ezekután a nőkre és igenis jobban elismerte az egészet.Szerintem sok nő sincs tisztába azzal, hogy mekkora dolog az állapotosság na meg a kimaradt apukák sem.Én semmi esetre sem hagynám ki a páromat, sokan még a császármetszést is végigülik, pedig az aztán nem olyan nagy élmény mint egy vajúdás és a gyermek megszülése.

Mondhatni soha - vagy csak párszor visszatérő alkalomról van szó.A nagyik meg igazán kintmaradhatnak és hagyhatják a családot, igazi kötődés válhat , hogyha még nem alakult ki...De ez csak szerintem van így, ahogy olvasom a véleményeket... :o( Nem is értem..Hogyha mégis úgy döntene, hogy nem bírja akkor még mindig kimehet...neeem?

2008. ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De a párom egyáltalán nem akar bejönni. Akkor miért erőltetném?
2008. ápr. 25. 21:22
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem tedd azt, amit te erzel helyesnek, jonak, ami teged megnyugtat es ne foglalkozz azzal, mas hogy csinalja, mit gondol. A te szulesed. Amugy is utalatos dolog, hogy annyi mindent rakenyszeritenek a kismamakra, amiket nem tennenek szivesen, ez olyasmi, amiben te donthetsz. Ha anyukadat akarod magad mellett tudni, legyen o, kesobb megbanod, ha arra hallgatsz, amit masok mondanak es nem arra, amit te erzel.

Konnyu szulest kivanok anyukaddal! :)

2008. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem is anyukám volt bent és szerintem ez így volt a legjobb. Szüléskor az a jó, ha olyan valaki van bent veled, aki meg tud nyugtatni, erőt tud adni. Ha a párod idegeskedős típus, akkor jobb is, ha kint marad, mert csak megnehezítené a dolgot, akaratán kívül. Nekem nagoyn jó volt, hogy anyukám volt bent, pláne, mert tudta, hogy milyen érzés, tudott segíteni, mondta, hogy mikor mi történik,és hogy mire figyeljek oda, és egyáltalán, hatalmas erőt adott. Ha a párod nem akar, akkor ne erőltesse senki, valószínűleg nem szeretne úgy látni... Ennyi, nem egyformák az apukák.
2008. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, aki azt írta, hogy még egy apuka sem bánta meg soha... Hát nekem volt egy régebbi párom, akinek már volt egy gyereke, és ő bent volt a szülésnél, azt mondta, ő mégegyszer be nem menne, mert nem volt szép látvány, ő egészen megijedt. Persze az jó volt, hogy láthatta a fiát rögtön, hogy milyen, meg minden, de amikor arról beszélgettünk, hogy egyszer majd lesz közös babánk, akkor ez is szóbakerült, és mondta, hogy őt csak akkor hívják be, amikor a baba már kibújt. Én ezt meg tudom érteni, tényleg nem biztos, hogy minden apukának kellemes, ha azt látja, hogy a párja szenved és nem tud rajta segíteni, de még csak elképzelni sem tudja, hogy pontosan mit érez. Na meg egy szülés elég sok szutyival jár, lehet, hogy nem szeretné ezt látni az apuka. Persze van, akit nem zavar,de van akit igen. Arról nem is beszélve, hogy van olyan anyuka (köztük én is), akit zavar, ha bent van az apuka, pont a fent említett okok miatt.
2008. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom semmiképp se hagyná ki, hogy velem legyen. De nekem is rá van szükségem leginkább. Volt olyan, aki azt írta, anyukájával szemben nincs benne szégyenkezés... Hát nem tudom. Engem a párom ismer legjobban, előtte nincs titkom, neki sincs... Nálunk úgy lesz jó, ha együtt szülünk.

Persze nem az a lényeg, hogy én vagy más mit gondol. A te szülésed, egyedül az számít, ami neked jó. Ne is hagyd, hogy bárki eltérítsen attól, amit szeretnél. Könnyű és szép szülést kívánok és egy csodálatos kisbabát!

28 hetes kismama

2008. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is ez a legjobb,ha olyan a kapcsolatod az anyukáddal,hogy őt szeretnéd hogy melletted legyen.

Az én párom bent volt velem amíg a lányommal vajúdtam,aztán sajna császáros lett,de ha nem az lett volna,akkor is megbeszéltük,hogy kimegy még szülök,mert én nem akartam,hogy ott legyen.Most 31 hetesek vagyunk,és nem akarom egyáltalán,hogy bejöjjön velem,nekem nem volt jó hogy ott volt,és őt is megviselte,szerintem nem volt jó ötlet.Amelyik férfinak ez kell ahhoz,hogy elismerje a nőt,hát mit mondjak,azt sajnálom.És azt is,hogy annyira megpróbálják mostanában a nők rákényszeríteni a férfiakra a nem neki teremtetett szerepeket.Azért olyan pipogya és férfiatlan sok férfiember.Mert a nők nem tudják hol a helyük,és mi a szerepük az életben.Sokan,ha tehetnék,még a terhességet és a szülést is a férfira bíznák,és szerintem ez nem helyes.Én a magam részéről örülök neki,hogy a férjem akar nálunk a férfi maradni a családba,és eszem ágában nincs ettől megfosztani.Mi maradunk a klasszikus szerepeknél,én szülök,én pelenkázok,főzök,mosok,takarítok,a férjem pedig eltartja a családunkat,ő futott be szép karriert,és nem én...stb..

Szóval egy csöppet se aggódj emiatt,egyáltalán nem attól lesz jó és tartós a kapcsolatotok,ha a férjed lát a szülőszobán kiterítve.Akkor sem fogja jobban átérezni a szülést,mert ez lehetetlen is lenne.

Könnyű szülést kívánok.

2008. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!