Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent Imrében tényleg min 72...

Szent Imrében tényleg min 72 órát kell maradni szülés után?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy a régi 48 helyett 72 órát kell min. maradni. Saját felelősségre se lehetne esetleg előbb hazajönni? Akik ott szültek, meddig voltak?

(Második baba lesz - és az első 2 évesem miatt nem bánnám, ha nem kéne olyan sokáig...)


2012. máj. 30. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját felelősségre még a vajúdás kellős közepén is hazamehetsz vagy akár már a szülés után közvetlen aláírhatod a papírt és hazavándorolsz. Csak vigyázz, mert nem tudhatod, h milyen orvost kapsz majd. Van, aki szó nélkül elenged, van aki szidni fog.
2012. máj. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Februárban császároztak egy csütörtöki napon 10 órakor, vasárnap kiengedtek. Nem a fogadott dokim engedett ki, hanem az ügyeletes...őt nem tudtuk felhívni. Aztán mikor beszéltem vele azt mondta, hogy ő úgy gondolta, hogy majd hétfőn megbeszéljük..3-ik baba volt:)

Viszont volt velem egy anyuka őt csütörtök éjjel hozták, de pénteken már kérdezte a szülésznőjét, hogy elmehet-e ő is vasárnap. Azt mondta neki, ha semm gond akkor mehet.

2012. máj. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

igen, ennyit kell bennt lenni, mert ekkor van a babának egy vizsgálat, ami eldönti, hogy haza adható-e.


de lehet kérni a gyerekorvostól igazolást, hogy el tudod látni a babád, akkor 1 nap után hazaengednek.


1 hónapja szültem, szintén 2 év van a gyerekeim közt, nekem jól esett ez a 3 nap pihenő. itthon úgysem sok esélyem van rá. addig a nagy a nagyszülőknél volt,

2012. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én azért örültem, hogy 3 napig szakképzett emberek figyelték a babámat. Ennyit kibírok. Amúgy meg már 4 gyerekes vagyok és nálunk is megérezték a hiányomat, de 1 nap ide vagy oda nem számít, viszont ha a babával gond van, akkor nagyon is.
2012. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

No én tegnap tértem haza. A babának nem volt meg a 72 óra, de nekem igen, mivel túlhordás miatt már napokkal a szülés előtt befeküdtem.

Úgy tudom, az anya 72 órája azért kell, mert a kórház így kap pénzt utánad.

A babánál a 48 óra a PKU levételhez a minimum. Ez nem változott.


A többi pedig teljesen helyzetfüggő.

A napszak semmi mindegy, hogy mikor szültél onnan, illetve ami a leginkább számít, az az orvosi vélemény. A reggeli viziten ha a nődoki szerint rendben vagy, akkor a csecsemősök felé jelezned kell, hogy szeretnél az adott napon haza menni. A gyerekorvos megvizsgálja a babádat, és ha rábólint, akkor mehettek. Utána megkapja a BCG-t, leveszik a PKU-t és a bilirubint is ellenőrzik. Végleges döntés így születik. Utána várni kell a zárókra, és ha minden megvan, lehet menni, legkorábban 11-kor, ha sokan vannak a távozók aznap, akkor elhúzódhat.


Saját felelősségre biztos le lehet jönni, nem tudom megéri-e...


Nekem már két kisgyerekem volt itthon, és 5 napot bent feküdtem szülés előtt, így is kibírtam...

2012. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Én az Istvánban szültem a második babámat, én is előbb hazajöttem, hasonló okokból.


Elvileg bármikor hazamehetsz, a kórház nem börtön. Viszont készülj fel, hogy esetleg ki akarnak csinálni, mindent megtesznek hogy megfélemlítsenek, lesz érzelmi zsarolás, egyéb zsarolás stb. stb. (Ugyanis ha előbb hazamész, akkor a kórház elesik némi pénztől.) Legalább is az Istvánban velem ezt csinálták. A csúcs az volt, hogy bejelentették: ha lelépek, akkor nem adják ki azokat a papírokat amik a TGYÁS-hoz és a GYED-hez kellenek.


Ha ez lesz, sz@rd le őket, és menjél!

2012. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 31. 20:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Én februárban szültem az Imrében a 3.babát péntek este 6kor született meg, és hétfőn ahogy a papirok elkészültek, mehettünk haza. Hétfőn már nem kaptam ebédet!!! :)))

A második babával viszont egy hetet voltam-mert vele gond volt. Rossz volt, hogy a nagyobbat nem látom, de tudtam jó helyen van, és megmondom őszintén a kicsi miatti aggódástól nem is tudtam rá sokat gondolni. :(

Ő persze nem érezte a hiányomat, mamázott ezerrel, azok meg kényeztették, búcsú volt, meg sok programot szerveztek neki. Jöttek sokat látogatni is.

Ha nincs gond veled, vagy a babával a 48óra után haza lehetett menni- legalábbis még februárban. :)

Könnyű szülést!

2012. máj. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapja szültem a Szent Imrébe a 3.babámat,azt mondták hogy a 72 órának meg kell enni de én nagyon menni akartam.A második napon csinálnak a babánál vizsgálatot hogy sárga e és ha jó az eredmény akkor elméletileg elengednek.Sajnos rossz lett az eredmény és így 5 napot kellett maradnunk.
2012. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!