Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma derült ki biztosra, hogy...

Ma derült ki biztosra, hogy császáros leszek. Nagyon félek. Mivel nyugtassam magam?

Figyelt kérdés
Most kezdek utána olvasni, hogy milyen is a császáros szülés.36hetes vagyok, gerincműtött.Állítólag veszélyesebb, mint a sima szülés.Nagyon félek tőle!!!
2008. ápr. 24. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:

hát én akkor nyugodnék meg, ha biztosra tudnám, hogy császáros leszek.

a tervezett császár szerintem egyáltalán nem kockázatosabb, mint a sima szülész.

szerintem az rosszabb, ha már 10-20órája vajúdsz, és 5perc alatt hirtelen / mert lassúl a magzati szívhang / kell császározni.

szóval én a tervezett császártól nem tartanék!

sok boldogságot a babához

2008. ápr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem veszélyesebb! Söt igy tuti hogy a picinek nem törik el semmiét, meg igy szebb lessz a babó! Nekem még nem volt császáros szülésem ,viszont méhenkivülim igen. Ugyanugy fölvágnak, és állitólag a méhenkivüli mütét rosszabb. De szerintem nem vészes. Lehet hogy szivesebben beválallnám a császárt, mert legalább biztos hogy nem vajudnék. Igy kitudja milyen lessz. Ne félljéll!!! 39 hetes kismama
2008. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem az első is császár volt,és most is császár lesz,de én teljesen nyugodt vagyok ezt illetően.Én meg akkor félnék ha természetes szülésem lenne.Nyugi,szerintem semmi rosz nincs a császárban,nem kell félni tőle....31hetes kismama
2008. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ne rettegj annyira.Igaz,hogy sokkal nagyobb a kockázat,és a szövődmények lehetősége rád és a babára nézve is,de ha ez az egyetlen megoldás,a dokid biztos tudja mit csinál.De szerintem gerincműtét esetében biztos kisebb a kockázata,mint sima szülésnek.Én szültem simán is,volt császárom is,most várom a harmadikat,én is rettegek a császártól megint,ezért meg tudlak érteni.

Sokkal nagyobb élmény a normál szülés,az tényleg felejthetetlen.A császárom nem írom le neked,mert én vagyok a rosszpélda,ezért félek annyira tőle nehogy ismét az legyen.Beszéldd meg a dokiddal,hogy normál szülésnek induljon,azt biztos megengedi.Én is csak úgy egyeztem bele a csasziba,hogy engedtek normálisan vajúdni.Sajnos 6 óra után muszáj volt kivenni a babát:(((


Ne aggódj nagyon,minden jót nektek.

És ne feledd,a lényeg,hogy mindketten egészségesek legyetek,ne csinálj belőle lelkiproblémát:))

2008. ápr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy már a legalábbis a Péterfybe ahol én fogok szülni természetesen ott még a császár is kíméletesebb.Mintha azt hallottam volna, hogy nem vágnak hasizmot, csak arréb tólják, és ugyanúgy 4 nap múlva már mehet haza az anyuka a babócával.Érdeklőj a császár típusáról mert oktatják ezt a bizonyos "kíméletes " császárt.Több kórházról hallottam, hogy alkalmazzák.Ne izgulj, gondolom milyen érzés lehet, de ha erre van szükség ahhoz, hogy minen rendben menjen hát legyen.Én így állok hozzá.Kellemes szülést:D
2008. ápr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jaaa és elfelejtettm írni, hogy már nagyon pici vágást ejtenek.Tényleg beszéld ezt meg a dokiddal.. :D
2008. ápr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2008. ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is programozott csäszäros voltam,én ugy féltem töle mnt a tüztöl nem vicc,de hidd el.tudom nem nyugtat,de semmi gäz nincs vele,nem fäj,nem érzel semmit,és csodàs dolog végigizgulni ha epidurälist kapsz.:).komolyan.ne félj töle!gondolj csak bele,az összes sztär igy szül:DD.é ezzel nyugtattam magam..söt nekem még ràdio is ment a mütét közben és fergie szolt ,arra emlékszem a big girls dont cry-ra:D!ugyhogy nyugi,ne félj,nem érzel semmit,és nem veszelyes!orvosok..csak tudjäk mit kell tenni,nem most csinälnak ilyet elöször.:).puszi neked,éS hahoooooo fel a fejjel:)
2008. ápr. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!