Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnap leszek 41 hetes, be...

Holnap leszek 41 hetes, be kell feküdnöm és tágítót fognak felhelyezni. Ez fájdalmas lesz?

Figyelt kérdés
Pénteken meg infúzióval megindítják, ha magától addig nem történik semmi. Az ilyen mesterségesen indított szülés, vagyis maga a vajúdás fájdalmasabb, mint a spontán beindult fájások???
2008. ápr. 23. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne izgulj! Az én babám 15 napot késett (hivatalosan), de a valóságban is 10-et. Nekem nem indították be, de sokat kérdezősködtem. Azt mondják, nem fájdalmasabb, csak hosszadalmasabb. Ha a tablettát kapod, eleve 7 óra, míg hatni kezd, aztán lehet, még kell egy. Oxitocint meg nagyon sok spontán szülő nő kap (én is). Az felerősíti a fájásokat, és meg is gyorsítja, de legalább hamarabb túl lesztek rajta, a baba sem lesz annyit szorongatott helyzetben. Kérhetsz EDA-t is, és akkor még akár aludhatsz is közben.

Amúgy akár egy óra múlva is beindulhat a szülés. Nekem se voltak jóslófájásaim.

Sok sikert, kitartást, és jó egészséget kívánok!

2008. ápr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, ilyenkor minden bíztatás jól jön!
2008. ápr. 23. 15:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A tágító az én esetemben egy tabletta volt, amit a doki felhelyezett egészen a méhszájig. Nem fájt, picit kellemetlen volt. Ez felpuhítja és tágítja a méhszájat, pár óra alatt fejti ki hatását.

Nekem igazán az oxitocin indította be a fájásokat, és-bár nincs összehasonlítási alapom, mert az első babámat szültem-nem fájdalmasabb, mint a spontán szülésindulás, hiszen ugyanúgy fokozatosan tágulsz.

Könnyű szülést és kitartást, jó egészséget kívánok mindkettőtöknek! :-)

2008. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A doki nekem valami tágító ballont emlegetett, ha jól értettem. Talán az sem kellemetlenebb a tablettánál.Minden jót a hasonló helyzetben lévő kismamáknak és persze az összes többinek.:)
2008. ápr. 23. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!