Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés miatti szorongás...

A szülés miatti szorongás mindenkit megkínoz?

Figyelt kérdés
Nem gondoltam hogy ennyire eluralkodik rajtam.Lefekszem pihenni és egyszer csak arra riadok hogy ezen agyalok.Pedig én úgy érzem nem félek,de a tudatalattim úgy néz ki erősebb.Biztassatok meg egy kicsit.Ja és 36 hetes vagyok,az orvos szerint bármikor jöhet.2 ujjnyira nyitva a méhszájam.
2008. ápr. 17. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem mindenkinél előfordul, csak van akinél jobban, van akinél kevésbé. Természetes dolog, hogy fél az ember az ismeretlentől. Bár van olyan anyuka is akinek már a második szülése lesz és ugyan úgy pánikol, mintha nem tudná mi is vár rá.

Lehet, hogy az aggaszt inkább, hogy "még" csak 36 hetes vagy és azt mondták bármikor jöhet. Szerintem emiatt se izgulj, mert már szépen ki van fejlődve ilyen korra a babóca. Próbálj megnyugodni, mert azt Ő is érzi, ha idegeskedsz.

Egy kicsit én is félek, de nekem még távolinak tűnik a szülés ideje.

Sok szerencsét, könnyű szülést!

Üdv, 27 hetes kismamai

2008. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
szia!!én is nagyon féltem a szüléstől!!nekem is első volt!!de mikor már szülsz, minden ilyen gondolat elszáll mert csak a babádra gondolsz a szép találkozásra!!addig meg piheny sokat, vagy sétálj foglald el magad v.mivel!!! ezek az utolsó hetek oyan gyorssan elrepülnek észre sem veszed!! nekem is 1 ujjnyira nyitva volt a méhszáj 37 hetesen de utánna mikor vizsgáltak a kórházba már zárt volt a külső is meg a belső méhszáj is!!ráadásul ugy kellett beindítani nálam a szülést mert nem akart kibujni a picikém!!!szóval neaggódj minden jó lesz!!! szépszülést!!grat a babához:)
2008. ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mindenki fél, még az is aki letagadja. ez természetes, s azért jár folyton azon az agyad, mert lelkileg, pszichések is már készülsz a szülésre. :-) minden rendben lesz, ne aggódj!!

24 hetes kismama

2008. ápr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia


ki nem izgul, szerintem mindenki.

És hiába mondjuk hogy felesleges, ugyis izgulni fogsz:)

De hidd el ahogy túl leszel rajta, rögtön rájössz micsoda csoda történt veled, és kezdenéd elölröl.

Lehet azért szorongsz, mert nincs elég infod, mire számits. Kérdezz ki mindent olyanoktól akik már szültek. Minden szülés más és más, de ha sokan elmesélik az ő nagy napjukat, jobban képbe leszel az egészről, és az megnyugtató.


Itt egy listám amit még én irtam össze, remélem segitek vele.

Üdv, Zsuzsi


Mi kell a kórházba:


1. Papucs 2db (szobai, fürdéshez)

2. Köntös

3. Hálóing 5db (fent gombos, hogy szoptatáshoz jól nyitható legyen. Vékony, pamut mert nagyon meleg van a kórházban)

4. Melltartó betét (MIMI nagyon jó)

5. Szoptatós melltartó 1db (én nem is használtam, mert a fájós bedurrant mellre nem valami kényelmes, jobb inkább szabadon hagyni, szellőzni)

6. Bugyi 4-5db (kényelmes pamut, nagyméretű, teli fenekű hogy picit se szorítson)

7. Törölköző (1 db nagy fürdős, 1db az archoz, a gátsebnél kihúzhatós papírtörlő, ami jó puha)

8. Mellszívó készülék (Avent kézi, az első napokon, amikor belövell a mell, le kell fejni, amit a baba már nem eszik meg, mert begyulladhat. Bár szerintem olyankor mindenkinek annyira fáj, hogy kézzel sem bír hozzá nyúlni, nem hogy mellszívóval. A legjobb, ha meleg zuhany alatt kézzel finoman masszírozgatjuk, amíg annyi ki nem folyik, hogy leapad a feszülés. Ez eltarthat egy ideig, mert tényleg annyira nagyon tud fájni, hogy nem megy az olyan gyorsan… Nagyon durván sem szabad gyötörni a melleket, mert akkor megsérülnek a tejmirigyek)

9. Szilikon mellbimbó védő (A tej belövellés a szülés utáni 3-dik napon történik, utána 2 napig semmi képen sem szabad használni, a 3-dik napon pedig CSAK akkor ha tényleg nagyon nagyon kibírhatatlan a fájdalom a szoptatásnál. Az első napokon mindenkinek nagyon kisebesedik a bimbó és ez iszonyat fájdalmas, viszont a bimbóvédővel az a baj, hogy a baba ahhoz szokik hozzá, és utána nem tud majd mellről szívni később. Ez azért baj, mert fontos a mama-baba kapcsolatban hogy érintkezzen a pici szája a mama bőrével az érzelmi kapcsolat miatt, és azért is mert így több tej termelődik. Ha bimbóvédőre szokik a baba akkor hamarabb apadhat el a tej Szóval az első héten rohadtul fog fájni a cici etetéskor, de hát ezt ki kell bírni sajna. Ha mégis bimbóvédőzik valaki, max. 3 napig ne tovább!!!)

10. Zokni (minden napra 1db)

11. Tusfürdő

12. Sampon

13. Hajszárító (bár azt a pár napot ki lehet bírni, jobb inkább majd otthon mosni és szárítani. A fenének van kedve és ideje a sok nyűg között még ilyenre is)

14. Hónalj stift ( parfümöt és illatos dolgokat az elején nem jó használni, hogy a baba ne ijedjen meg a szagoktól, ő csak a tiszta bőrünk illatát ismeri)

15. Testápoló

16. Fogkefe + fogkrém

17. Fésű

18. Betét napi 10 db minimum (Az always ultra sensitiv a legjobb, én a libress ultrát is vittem, de az picit merevebb nem olyan puha és az egy friss gát sebnél igen csak érezhető! Mivel a seb sokkal jobban gyógyul, ha levegő éri, és nem fedi a nejlon betét, én a takaró alatt sokszor felporcolt lábbal feküdtem bugyi nélkül és csak vastag papírtörlő réteget tettem magam alá, így nem is fájt annyira a seb. Ezt ugyan nem engedik, mert a babát is oda tehetjük az ágyba magunk mellé és nehogy elkapjon valamit. Ezért erre vigyázni kell, hogy a takarón legyen a baba ne alatta! Vittem még aloe first –öt is és azzal sokszor befújtam, az is segített a gyors gyógyulásban)

19. WC papír (aki bírja, de valami extra hiper-szuper puha. Én inkább a kihúzhatós papír törlőt használtam az puhább és még azzal is nagyon óvatosan itatgatva nyúl oda az ember)

20. Papírzsepi (jó sok, mert lesz sírás-rívás az örömtől. Én egy 100-as zsepit elbőgtem a 4 nap alatt)

21. Konyharuha

22. Szalvéta

23. Evőeszköz (kanál, villa, kés, konzervnyitó)

24. Pohár

25. Lactoherb tea (a szülés napjától napi 1 filter 2 dl vízben ízesítés nélkül, vagy csak méz. A citrom hasfájást okozhat a babának.)

26. Vízforraló

27. Garmastán kenőcs ( a kisebesedett bimbóra kell kenni,de csak nagyon vékonyan, hogy ne áztassa fel a sebet. Egy picitől is a hatóanyag már beszívódik, de ha felázik, akkor csak még jobban fáj. Ezt viszont szoptatás előtt jó alaposan le kell mosni vízzel, nehogy a baba szájába kerüljön. Nagyon jó a Chicco nedves törlő kendője, mert az nem ártalmas a babának.)

28. Smink cuccok (alapozó, spirál,szájfény, nem muszáj hogy a látogatók elé lepukkantan mennyünk ki a babával vigyázni kell hogy a szülés után az ember lánya hajlamos elhanyagolni magát. De adjunk magunkra még ilyenkor is!:) )

29. Arctej + vattakorong

30. WC ülőke papír (a pisit legjobb úgy elintézni, hogy zuhany alá állva, a sebet locsolgatva közben. A nagy wc-zésnél meg papír wc ülőkét jó használni, mert fölé guggolva nem fog menni

31. Domestos nedves törlőkendő (nem a leghigiénikusabb a kórházi takarítás, ezért érdemes áttörölni a kis szekrényt, ágy rácsát, fürdőt stb.)

32. Aloe first

33. Telefon + töltő

34. Fényképező + töltő

35. Hajgumi

36. Labello

37. Ásványvíz (napi 2üveg 1,5 literes. A 3 liter vizet MEG KELL inni!

38. Kiskönyv (várandós anya gondozási könyv)

39. Iratok (Személyi, tb, házassági kivonat vagy apasági elismerő)


A babának

1. Pelenka 1 csomag (libero newborn 1-es a 2-4kg)

2. Textil pelus 2db

3. Popsi kenőcs (bübchen nagyon jó, biztos hogy nem pirosodik ki tőle a popsija, vagy neogranormon kenőcs)

4. Nedves popsi törlő kendő (nívea sensitiv, vagy pempers sensitiv. De a legjobb, ha vattával és meleg vízzel töröljük le a popóját)

5. Eldobható pelenkázó alátét 60x60-as

6. Pamut kesztyű vagy kis zokni (hogy ne tudja megkarmolni magát)

7. Ruha hazajövetelre (hosszú újjú body, meleg rugi, sapka, kistakaró)


Amit még tudni kell:

A kórházban megkapja a baba a bcg oltást a bal vállába

Vért vesznek vizsgálatokhoz, ezt a feji érből veszik

Ha besárgul, uv fény alá teszik picit szolizni

Előfordulhat hogy kiszáradnak a baba hajlatai (csukló, boka) születés után, ezt kenegetni kell koleszterines krémmel. Ha nincs nálad, kérj a csecsemőgondozóktól, de jó más popsi krém is.

2008. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon félek pedig nekem a 3.lesz!!
2008. ápr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!