A szülés miatti szorongás mindenkit megkínoz?
Szia. Szerintem mindenkinél előfordul, csak van akinél jobban, van akinél kevésbé. Természetes dolog, hogy fél az ember az ismeretlentől. Bár van olyan anyuka is akinek már a második szülése lesz és ugyan úgy pánikol, mintha nem tudná mi is vár rá.
Lehet, hogy az aggaszt inkább, hogy "még" csak 36 hetes vagy és azt mondták bármikor jöhet. Szerintem emiatt se izgulj, mert már szépen ki van fejlődve ilyen korra a babóca. Próbálj megnyugodni, mert azt Ő is érzi, ha idegeskedsz.
Egy kicsit én is félek, de nekem még távolinak tűnik a szülés ideje.
Sok szerencsét, könnyű szülést!
Üdv, 27 hetes kismamai
mindenki fél, még az is aki letagadja. ez természetes, s azért jár folyton azon az agyad, mert lelkileg, pszichések is már készülsz a szülésre. :-) minden rendben lesz, ne aggódj!!
24 hetes kismama
szia
ki nem izgul, szerintem mindenki.
És hiába mondjuk hogy felesleges, ugyis izgulni fogsz:)
De hidd el ahogy túl leszel rajta, rögtön rájössz micsoda csoda történt veled, és kezdenéd elölröl.
Lehet azért szorongsz, mert nincs elég infod, mire számits. Kérdezz ki mindent olyanoktól akik már szültek. Minden szülés más és más, de ha sokan elmesélik az ő nagy napjukat, jobban képbe leszel az egészről, és az megnyugtató.
Itt egy listám amit még én irtam össze, remélem segitek vele.
Üdv, Zsuzsi
Mi kell a kórházba:
1. Papucs 2db (szobai, fürdéshez)
2. Köntös
3. Hálóing 5db (fent gombos, hogy szoptatáshoz jól nyitható legyen. Vékony, pamut mert nagyon meleg van a kórházban)
4. Melltartó betét (MIMI nagyon jó)
5. Szoptatós melltartó 1db (én nem is használtam, mert a fájós bedurrant mellre nem valami kényelmes, jobb inkább szabadon hagyni, szellőzni)
6. Bugyi 4-5db (kényelmes pamut, nagyméretű, teli fenekű hogy picit se szorítson)
7. Törölköző (1 db nagy fürdős, 1db az archoz, a gátsebnél kihúzhatós papírtörlő, ami jó puha)
8. Mellszívó készülék (Avent kézi, az első napokon, amikor belövell a mell, le kell fejni, amit a baba már nem eszik meg, mert begyulladhat. Bár szerintem olyankor mindenkinek annyira fáj, hogy kézzel sem bír hozzá nyúlni, nem hogy mellszívóval. A legjobb, ha meleg zuhany alatt kézzel finoman masszírozgatjuk, amíg annyi ki nem folyik, hogy leapad a feszülés. Ez eltarthat egy ideig, mert tényleg annyira nagyon tud fájni, hogy nem megy az olyan gyorsan… Nagyon durván sem szabad gyötörni a melleket, mert akkor megsérülnek a tejmirigyek)
9. Szilikon mellbimbó védő (A tej belövellés a szülés utáni 3-dik napon történik, utána 2 napig semmi képen sem szabad használni, a 3-dik napon pedig CSAK akkor ha tényleg nagyon nagyon kibírhatatlan a fájdalom a szoptatásnál. Az első napokon mindenkinek nagyon kisebesedik a bimbó és ez iszonyat fájdalmas, viszont a bimbóvédővel az a baj, hogy a baba ahhoz szokik hozzá, és utána nem tud majd mellről szívni később. Ez azért baj, mert fontos a mama-baba kapcsolatban hogy érintkezzen a pici szája a mama bőrével az érzelmi kapcsolat miatt, és azért is mert így több tej termelődik. Ha bimbóvédőre szokik a baba akkor hamarabb apadhat el a tej Szóval az első héten rohadtul fog fájni a cici etetéskor, de hát ezt ki kell bírni sajna. Ha mégis bimbóvédőzik valaki, max. 3 napig ne tovább!!!)
10. Zokni (minden napra 1db)
11. Tusfürdő
12. Sampon
13. Hajszárító (bár azt a pár napot ki lehet bírni, jobb inkább majd otthon mosni és szárítani. A fenének van kedve és ideje a sok nyűg között még ilyenre is)
14. Hónalj stift ( parfümöt és illatos dolgokat az elején nem jó használni, hogy a baba ne ijedjen meg a szagoktól, ő csak a tiszta bőrünk illatát ismeri)
15. Testápoló
16. Fogkefe + fogkrém
17. Fésű
18. Betét napi 10 db minimum (Az always ultra sensitiv a legjobb, én a libress ultrát is vittem, de az picit merevebb nem olyan puha és az egy friss gát sebnél igen csak érezhető! Mivel a seb sokkal jobban gyógyul, ha levegő éri, és nem fedi a nejlon betét, én a takaró alatt sokszor felporcolt lábbal feküdtem bugyi nélkül és csak vastag papírtörlő réteget tettem magam alá, így nem is fájt annyira a seb. Ezt ugyan nem engedik, mert a babát is oda tehetjük az ágyba magunk mellé és nehogy elkapjon valamit. Ezért erre vigyázni kell, hogy a takarón legyen a baba ne alatta! Vittem még aloe first –öt is és azzal sokszor befújtam, az is segített a gyors gyógyulásban)
19. WC papír (aki bírja, de valami extra hiper-szuper puha. Én inkább a kihúzhatós papír törlőt használtam az puhább és még azzal is nagyon óvatosan itatgatva nyúl oda az ember)
20. Papírzsepi (jó sok, mert lesz sírás-rívás az örömtől. Én egy 100-as zsepit elbőgtem a 4 nap alatt)
21. Konyharuha
22. Szalvéta
23. Evőeszköz (kanál, villa, kés, konzervnyitó)
24. Pohár
25. Lactoherb tea (a szülés napjától napi 1 filter 2 dl vízben ízesítés nélkül, vagy csak méz. A citrom hasfájást okozhat a babának.)
26. Vízforraló
27. Garmastán kenőcs ( a kisebesedett bimbóra kell kenni,de csak nagyon vékonyan, hogy ne áztassa fel a sebet. Egy picitől is a hatóanyag már beszívódik, de ha felázik, akkor csak még jobban fáj. Ezt viszont szoptatás előtt jó alaposan le kell mosni vízzel, nehogy a baba szájába kerüljön. Nagyon jó a Chicco nedves törlő kendője, mert az nem ártalmas a babának.)
28. Smink cuccok (alapozó, spirál,szájfény, nem muszáj hogy a látogatók elé lepukkantan mennyünk ki a babával vigyázni kell hogy a szülés után az ember lánya hajlamos elhanyagolni magát. De adjunk magunkra még ilyenkor is!:) )
29. Arctej + vattakorong
30. WC ülőke papír (a pisit legjobb úgy elintézni, hogy zuhany alá állva, a sebet locsolgatva közben. A nagy wc-zésnél meg papír wc ülőkét jó használni, mert fölé guggolva nem fog menni
31. Domestos nedves törlőkendő (nem a leghigiénikusabb a kórházi takarítás, ezért érdemes áttörölni a kis szekrényt, ágy rácsát, fürdőt stb.)
32. Aloe first
33. Telefon + töltő
34. Fényképező + töltő
35. Hajgumi
36. Labello
37. Ásványvíz (napi 2üveg 1,5 literes. A 3 liter vizet MEG KELL inni!
38. Kiskönyv (várandós anya gondozási könyv)
39. Iratok (Személyi, tb, házassági kivonat vagy apasági elismerő)
A babának
1. Pelenka 1 csomag (libero newborn 1-es a 2-4kg)
2. Textil pelus 2db
3. Popsi kenőcs (bübchen nagyon jó, biztos hogy nem pirosodik ki tőle a popsija, vagy neogranormon kenőcs)
4. Nedves popsi törlő kendő (nívea sensitiv, vagy pempers sensitiv. De a legjobb, ha vattával és meleg vízzel töröljük le a popóját)
5. Eldobható pelenkázó alátét 60x60-as
6. Pamut kesztyű vagy kis zokni (hogy ne tudja megkarmolni magát)
7. Ruha hazajövetelre (hosszú újjú body, meleg rugi, sapka, kistakaró)
Amit még tudni kell:
A kórházban megkapja a baba a bcg oltást a bal vállába
Vért vesznek vizsgálatokhoz, ezt a feji érből veszik
Ha besárgul, uv fény alá teszik picit szolizni
Előfordulhat hogy kiszáradnak a baba hajlatai (csukló, boka) születés után, ezt kenegetni kell koleszterines krémmel. Ha nincs nálad, kérj a csecsemőgondozóktól, de jó más popsi krém is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!