Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akkor a szülésznő végig...

Akkor a szülésznő végig vagyis a vajúdás alatt is mellettem van? És neki mi a szerepe, ő mit csinál?

Figyelt kérdés
Egyébként én ezt nem tudtam azt hittem hogy ott magamnak el kínlódok míg nem indul be a szülés és majd akkor jön egy doki aki megszüleszt végülis.
2008. ápr. 16. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A szülésznő szerepe hogy felügyelje a vajúdást, meg szüléskor ő segíti ki a babát is.A doki csak a csendes szemlélő, ő vágja a gátat, szülés után kitisztít é összevarr.
2008. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez most komoly? Hát akkor nem értem miért a dokinak ad a legtöbb nő pénzt, akkor jobban a szülésznő érdemelné ezt.

Hát meglepődtem, köszi a gyors választ!!! sokat segítettél a döntésben

2008. ápr. 16. 14:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
jaaa, ezzel egyetértek, a szülésznő többet érdemel, mégis a doki kap... talán, mert ő doki??? a szülésznő pedig nem diplomás??? Én sem értem. Pedig a szülésznő jön be hozzád először és csak végszóra hívja a dokit. Na mindegy
2008. ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem mindig van így. Én a szülésznőt nem sokat láttam. Igaz, hogy rengeteg eü-s tanuló volt ott, de ők a szülésznő munkáját végezték, tehát vérnyomást mértek, magzati szívhangot néztek, ilyesmik. Nekem nem fogadott dokim volt, de aki levezette a szülésemet, az csinált mindent. Burokrepesztés, gátmetszés, epis érzéstelenítés, segített nyomni is, és ő "húzta ki" a babát. Pedig nem fizettem neki ezért, éppen csak ő volt az ügyeletes.
2008. ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem teljesen kiakaszt ez a "hálapénz" dolog,mert egy orvos elvileg azért orvos, hogy segítsen az embereknek, és nem azért, hogy minél többet összeharácsoljon, ami mellett azért persze fizetést is kap. aki pénzéhes, az ne menjen egészségügyi pályára!
2008. ápr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azért adtam hálapénzt, mert a dokim 24 órában kész volt bármikor azonnal indulni, ha indul a szülés. És ő mellesleg végig ott is volt velem. még nevetgéltünk is két fájás közt. nekem ez nagyon megnyugtató volt...
2008. ápr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szülésznők többsége is diplomás. Ma már nem is lehetne máshogyan az. Az esetek 99% ő van ott a szülés teljes egészében ő figyeli a babát ő segíti ki. Igazából a gátmetszést és varrást is megtanulják,de Mo.-on ők nem alkalmazhatják. Külföldön sok helyen ezt is ők csinálják. Pl. Angliában nem orvosnak kötelező egy szülésnél ott lenni, hanem egy szülésznőnek.
2008. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!