Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi idő alatt gyógyul be a...

Mennyi idő alatt gyógyul be a gátseb és mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 16. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Eléggé fájdalmas. Kb 2 hétig nehéz az ülés, ezért javasolják az úszógumi vagy gátvédő párna beszerzését. A teljes gyógyulás változó, de általában a szülés utáni 5-6 hétre már teljesen rendbe jön.
2008. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb. két hónapos volt a fiam, amikor utoljára éreztem, hogy fáj. Ez akkor volt, amikor kivettem valamit egy alsó fiókból, le kellett hozzá guggolni, és közben egy barátnőm mondott valami vicceset és azon nevettem :) Szóval akkor már csak így fájt, más helyzetben nem. De szülés után a kórházban, hát nem volt egy leányálom. Jöttek látogatni és azon röhögtek, hogy milyen hülyén megyek, hát én magamban mindenkit elátkoztam :) De tényleg csak kacsázva lehet ilyenkor menni. Három-négy nap után már egész normálisan, csak lassan és megfontoltan. Engelm leginkább az zavart, hogy az ágyban nem tudtam fészkelődni, pedig amúgy elég mozgalmasan szoktam aludni, kb. fél percenként megfordulok. Hát ez nem ment. Volt olyan szobatársam, aki állva evett, pedig volt úszógumija is. Nekem a legrosszabb a varratszedés utáni éjszakám volt, gondolom mert megpiszkálták, és utána nagyon fájt éjjel, akkor nem tudtam aludni se, csak sírtam a fájdalomtól. De nem akarlak riogatni, ez egyetlen egyszer volt, másnap már kevésbé fájt, varratok nélkül már hamarabb gyógyul.
2008. ápr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tulajdonképpen azért kérdeztem, mert úgy gondolom jobb felkészülni rá, hogy mi vár majd rám.
2008. ápr. 16. 11:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Van akinek 1-2 hét van akinek 2-3 hónap is lehet. Én az utóbbiba tartozok. Január közepén szültem, de sokszor még most is kellemetlen. Kb 5 hétig menni se nagyon tudtam, nemhogy ülni. Állva ettem, fekve szopiztattam és fürödtem mint a kacsa, mert a víz és csak a szappan-tusfürdő csípte- volt nagyon jó, 1-2 óra hosszat végre nem fájt annyira. Az első hetekben sírtam a fájdalomtól, pedig nagy a tűrő képességem.A szeretkezés 2 hónap után ment csak, akkor is óvatosan.Hát remélem te nem szenvedsz annyit. A baba méretétől is függ, és a varratok számától.

Gyors és könnyű szülést kívánok.

2008. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Akkor én kivétel vagyok.Vagy nagy a szerencsém.Igaz,én Németországban szültem.nekem szinte egyáltalán nem fájt.Elsö 4 nap éreztem mikor leültem,e´s feláltam,meg amikor járka´ltam,de különösebb fájásom nem volt.Nekem 3 hét alatt rendbe jött.

2008. ápr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
12%
mi az a gátseb?
2008. ápr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! 5 hete szültem. Nekem 4 napig fájt a gátseb, aztán kivették a varratokat és sokkal jobb lett. Persze továbbra is érzékeny, de nem fáj. Remélhetőleg 6 hét alatt begyógyul.
2008. jún. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!