Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházba kell be vinni...

A kórházba kell be vinni magammal mellszívó készüléket?

Figyelt kérdés
Benn a kórházban kell hogy legyen nálam mellszívó készülék? Valóban fejni kell benn a tejet?
2012. márc. 23. 13:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én vittem mindkétszer, de az elsőnél még nem kellett. Aznap indult be a tejem, hogy jöttünk haza a kórházból, így itthon használtam először. Amíg nem lőtt be a tejem, én nem használtam mellszívót, hanem mindig a babámat tettem cicire, ez a legjobb.

Második babámnál már kellett a kórházban mellett fejnem, mert hirtelen lőtt be és nagyon sok lett, több, mint ami kellett a babámnak.

2012. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell bevinni. Nem telik mindenkinek rá, ha veled van a baba akkor felesleges fejni, 3-4 óránként úgyis melle teszed. Na meg hol fertőtlenítenéd, hol tárolnád a tejet? Nálunk akinek annyi feje volt hogy fej i tudott, annak adtak, volt 4 db az osztályon elektromos, de nálunk nem volt gondd, hogy cumisüvegből eteted itatod a babát, kérték is hogy vigyünk cumisüveget, de van ahol be sem lehet vinni!
2012. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én nem vittem, mondván ki tudja lesz e egyáltalán tejem (nem is vettem meg előre). 3. nap estére olyan szinten beindult a tejtermelés, hogy kő kemény cicikkel mentem a tejkonyhára segítséget kérni. Akkor hirtelen adtak egyet kölcsön, hogy le tudjam fejni, de utána vennem kellett egyet a kórháztól. 14.000 Ft-ért, Avent-es, de csak a mellszívó volt benne. Ennyi pénzért boltban kapsz mellé még egy rakat poharat, meg minden félét. Sajnos nekem nem volt más választásom, olyan szinten bedurrantak a melleim, hogy nem tudtam volna megvárni, amíg másnap apuka, vagy a nagyik hoznak be. Így utólag persze bánom, hogy nem vettem meg előre, de ugye ha nem lett volna tejem, akkor meg fölösleges pénzkidobás.
2012. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tehát ha nem viszek be magammal akkor nem lesz belőle gond? Mondjuk ebben van valami hogy hol tudnám sterilizálni?! De neten olvastam hogy miket kell bevinni a kórházi csomagba magammal szüléskor, és ott olvastam hogy mellszívót is rakjak a csomagba.
2012. márc. 23. 14:06
 5/18 anonim ***** válasza:

Általában van a kórházakban mellszívó,de ilyen nagymamakori darabok :D Tehát ezért jobb ha viszel.

A nővérek meg azért vannak hogy elvigyék sterilizálni,nekem is vitték,még a mellbimbóvédőimet is... Csak szépen kell kérni,mert nem mindig jut eszükbe.

2012. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én nem vittem magammal, de behozattam a párommal szülés utáni első nap!

Úgy bedurrant a mellem, hogy azt sem bírtam elviselni, ha én vagy bárki más (csecsemősök) nyomkodják.

A kórházban (nálunk) nem adtak mellszívót és nem is volt még a II. világháborús "fejőgép" sem nekik.

Reggel elkezdtem fejni és az "aranyrögök" csak úgy csöpögtek kifelé. Nagyon durván csomós volt a mellem. Mellette meg folyamatosan masszíroztam.

Sok tejem jött le, de én maradtam a szoptatásnál pedig a csecsemősök megakarták itatni a lányommal.

A legtöbb a lefolyóban végezte. Mivel más baba nem kaphatta meg a tejem.

2012. márc. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én nem sterilizáltam a mellszívót, hanem simán elmostam és úgy fejtem a mellem. Az elején még olyan kevés tej jön ki, hogy azt nem kell elrakni, akár ki is lehet önteni, bár emiatt biztos sokan lepontoznak. A baba egye ki a lényeget, és ha fáj a mamának a cici, fejje le, és öntse ki, aztán majd otthon ráér azzal foglalkozni, hogy sterilizálni és lefagyasztgatni. A kórházi napok nem erre vannak.

Ha amúgy is vennél mellszívót, akkor vigyél, vagy kérj valakitől kölcsön, ha fáj a cicid, mindenképpen jó ha van. De a kórházban is tudnak adni.

2012. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igazából pont emiatt vagyok gondban, hogy nem tudom hogy van e értelme vennem? Mondjuk veszek használtan akkor is ott van egy 6000 ft, és lehet hogy nem is kell használnom a végén, tehát azt a pénzt a elkölthetném a babára. De mi lesz ha csak nekem nem lesz benn fejőkészülékem? Akkor az meg cink, mert ott fogok nézni a fejemből és hibáztatni magam hogy miért nem vettem? És kérhetek kölcsön esetleg...
2012. márc. 23. 14:24
 9/18 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok, nekem medela kézi mellszívóm van, ez nem olyan drága használtan mint az avent és sok kismamának (ahogy nekem is) nagyon bevált!!
2012. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos megy hozzád minden nap valaki a kórházba,ne görcsölj ezen! Legfeljebb másnap visz be neked valaki. Nézzetek ki a boltban/vagy neten egy darabot,és mondd a férjednek hogy ezt vegye meg ha 'ne adj isten' szükség lenne rá. :)
2012. márc. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!